iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2602
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hory před jarními prázdninami

  0:47 do playlistu

  Hory před jarními prázdninami
  Beskydy i Jeseníky zaplnili lyžaři. I když je letos zima poměrně skoupá na přírodní sníh, lyžuje se téměř ve všech lyžařských areálech. Na Pradědu je momentálně zhruba 1,5 m sněhu a upraveny jsou i desítky kilometrů běžkařských tras. Horská služba díky velké návštěvnosti během jarních prázdnin denně zasahuje u několika vážných zranění. Včera v Karlově dokonce 2x musel přistát záchranářský vrtulník.

 • Hory před jarními prázdninami

  3:20 do playlistu

  Hory před jarními prázdninami
  Živě Radan Jaškovský, náčelník horské služby.

 • 3 zájemci o post děkana

  6:43 do playlistu

  3 zájemci o post děkana
  Po odvolání děkana Arnošta Martínka, které souviselo s pochybeními při přijímacím řízení, se o funkci děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity ucházejí 3 zájemci. Jsou jimi pověřený děkan fakulty a proděkan pro vědu a výzkum Václav Procházka, prorektor pro strategii a rozvoj Roman Hájek a vedoucí Ústavu zobrazovacích metod Petr Krupa.Někdejší děkan Martínek byl z funkce odvolán k 2. lednu. Odvolání souviselo s minulými pochybeními při přijímání studentů, které na univerzitě prověřoval i Národní akreditační úřad.

 • Švédsko partnerskou zemí

  7:16 do playlistu

  Švédsko partnerskou zemí
  Švédsko bude speciální partnerskou zemí, tzv. Special Partner Nation, Dnů NATO v Ostravě A Dnů Vzdušných sil Armády ČR 2020. Po setkání ministrů obrany členských a partnerských zemí NATO v Bruselu to společně oznámili český ministr obrany Lubomír Metnar a jeho švédský protějšek Peter Hultqvist. Švédsko se tak stane první zemí, která se role Special Partner Nation ujme po 5 letech již podruhé.

 • Chřipka ustupuje

  7:38 do playlistu

  Chřipka ustupuje
  V MS a OL kraji poprvé po dvou týdnech od vyhlášení celoplošné chřipkové epidemie klesl počet nemocných. Na severu Moravy a Slezska hygienici zaznamenali pokles o více než 9 %, v OL kraji dokonce o téměř 19 %. Přesto jsou některé školy a školky kvůli chřipce stále zavřené.

 • Žaloba ombudsmanky na olomoucký magistrát

  10:02 do playlistu

  Žaloba ombudsmanky na olomoucký magistrát
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Podnikatelka roku OL kraje

  12:44 do playlistu

  Podnikatelka roku OL kraje
  Vítězem letošního ročníku soutěže Podnikatel roku OL kraje se stala spolumajitelka společnosti ABO valve Petra Pohořská. OL kraj spolupořádá soutěž Podnikatel roku od r. 2006 a vítězové získají mj. i 100 tis. Kč. Minulý rok zvítězili bratři, zakladatelé firmy Gran Moravia, kteří následně kraj reprezentovali v celostátním kole.

 • Potíže pořadatelů se sněhem

  14:18 do playlistu

  Potíže pořadatelů se sněhem
  Letošní zima se nese v duchu nadprůměrně vysokých teplot, a rozhodně proto nedělá radost příznivcům lyžování. Navzdory nepříznivým podmínkám dokázali pořadatelé City Cross Sprintu připravit trať v industriálním areálu DOV. Závodu se zúčastní např. jeho trojnásobný vítěz a současný reprezentační trenér, Dušan Kožíšek.

 • Rekonstrukce rušné trati

  16:32 do playlistu

  Rekonstrukce rušné trati
  Dva mosty a rušná ulice s tramvajovou tratí. Na jejich celkovou rekonstrukci se nyní chystá jak město, tak místní. Stavba bude trvat 2 roky a po celou dobu čekají na řidiče i cestující značná dopravní omezení. Po rekonstrukci mostů by ale město mělo být připravené na podobně velké záplavy jako na konci 90. let.

 • Svátek zamilovaných v Pevnosti poznání

  18:51 do playlistu

  Svátek zamilovaných v Pevnosti poznání
  Speciální program u příležitosti svátku všech zamilovaných připravilo pro návštěvníky popularizační centrum vědy a výzkumu, Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci. Zamilované páry i rodiny s dětmi se tam mají v průběhu víkendu možnost v rámci různých pokusů na vlastní kůži přesvědčit o tom, že láska je někdy věda.

 • Laboratoř v galerii Fiducia

  21:53 do playlistu

  Laboratoř v galerii Fiducia
  Slovenská fotografka Jana Hojstrovičová zkoumá historické fotografické techniky používané v 19. století. Na jejich základě proměnila ostravskou galerii Fiducia v potemnělou experimentální laboratoř. Zkoumá v ní lidskou kůži.

Přehrát vše

Související