iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 2. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2786
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Propuštění operní sólisti v Opavě

  0:50 do playlistu

  Propuštění operní sólisti v Opavě
  Ředitel Slezského divadla v Opavě propustil všech 6 sólistů operního souboru. Na jednotlivé role si operní pěvce bude najímat. Důvodem jsou úsporná opatření příspěvkové organizace. Divadlo k nim sáhlo poté, kdy muselo navýšit postupně platy zaměstnancům a od svého zřizovatele, kterým je opavský magistrát, dostalo na letošní rok o 5 mil. Kč méně, než potřebuje.

 • Propuštění operní sólisti v Opavě

  4:20 do playlistu

  Propuštění operní sólisti v Opavě
  Živě Hana Brňáková, náměstkyně opavského primátora.

 • Vzpomínka na Jaroslava Kuberu

  7:15 do playlistu

  Vzpomínka na Jaroslava Kuberu
  V celé zemi se v poledne rozezněly sirény k uctění památky Jaroslava Kubery. Předseda senátu zemřel náhle 20. ledna. Vláda na dnešek vyhlásila státní smutek. V rámci pietního aktu byly státní vlajky na úředních a veřejných budovách vyvěšeny na půl žerdi. Jaroslav Kubera byl dlouholetým primátorem Teplic, od roku 2018 i předsedou horní komory Parlamentu ČR.

 • Kraj podpoří knihovny

  7:47 do playlistu

  Kraj podpoří knihovny
  Bezmála 12 mil. Kč uvolní letos Olomoucký kraj na podporu knihoven. Smlouvy dnes uzavřelo hejtmanství se 7 knihovnami. Kromě Městské knihovny v Hranicích a Knihovny Vincence Priessnitze v Jeseníku dostala peníze na rozvoj také Knihovna města Olomouce a knihovny v Lipníku nad Bečvou, Šumperku, Přerově a Prostějově.

 • Kauza Zátorský míří zpět

  8:11 do playlistu

  Kauza Zátorský míří zpět
  Vrchní soud v Olomouci zrušil zprošťující rozsudek nad jedním z nejmocnějších podnikatelů na Ostravsku Danešem Zátorským a jeho nejbližšími spolupracovníky. Ti jsou obžalovaní z podílu na vytunelování ostravské záložny Unibon. Měli způsobit škodu 120 mil. Kč. Vrchní soud uznal argumenty státní zástupkyně, která nesouhlasila s osvobozujícím rozsudkem soudu nižšího stupně a případ vrátil k novému rozhodnutí do Ostravy.

 • Počty nemocných chřipkou stoupají

  11:14 do playlistu

  Počty nemocných chřipkou stoupají
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • OKD pod Starým Městem těžit nebude

  14:33 do playlistu

  OKD pod Starým Městem těžit nebude
  OKD stáhlo žádost o povolení těžby pod karvinskou částí Staré Město. Informaci zveřejnil obvodní báňský úřad. Své rozhodnutí firma přitom nezměnila poprvé. V místě se mělo začít těžit už v letošním roce.

 • Hory trápí obleva

  17:18 do playlistu

  Hory trápí obleva
  Dětem začaly jarní prázdniny. Řada rodin během nich vyráží za lyžováním, jenže na horách v tuzemsku je obleva a déšť. Na sjezdovkách ubylo až 30 cm sněhu. Některé areály kvůli tomu i ukončily provoz. Meteorologové ale slibují na další dny opětovné ochlazení.

 • Přerovský magistrát se bude stěhovat

  19:31 do playlistu

  Přerovský magistrát se bude stěhovat
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Dopravní komplikace v Havířově

  21:44 do playlistu

  Dopravní komplikace v Havířově
  V Havířově začaly dopravní komplikace. Už za 2 dny v Havířově začně stavba nového dopravního terminálu před vlakovým nádražím. Stavba za 111 mil. Kčby měla být hotová do roka a přinese mimo jiné zastřešení autobusových zastávek.

Přehrát vše

Související