iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 1. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
5069
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přípravy na extrémní pochod vrcholí

  0:51 do playlistu

  Přípravy na extrémní pochod vrcholí
  24 hodin na Lysé hoře. Extrémní závod ve výstupech na nejvyšší horu Beskyd startuje už zítra dopoledne. Letos čeká na závodníky těžká, zledovatělá trať. Dnes pořadatelé finišovali s přípravami. Na start se postaví přes tisíc závodníků, letos se poběží už po deváté.

 • Přípravy na extrémní pochod vrcholí

  3:20 do playlistu

  Přípravy na extrémní pochod vrcholí
  Živě Libor Uher, vedoucí závodu LH24.

 • Čtyři zájemci o Karnolu

  8:15 do playlistu

  Čtyři zájemci o Karnolu
  Čtyři stavební firmy mají zájem o opravu historických budov v areálu bývalé textilky Karnola nedaleko centra Krnova. V budovách má vzniknout interaktivní muzeum. Firmy se přihlásily do zadávacího řízení. Nabídky vyhodnotí počátkem února zastupitelé. Objekt v prosinci 2017 zničil úmyslně založený požár.

 • Hasiči a biskupství našli kompromis

  8:42 do playlistu

  Hasiči a biskupství našli kompromis
  Replika dřevěného kostela v Třinci-Gutech se nejspíš začne stavět na jaře. I když jednání o jeho budoucím zabezpečení stále pokračují. Ředitel HZS MS kraje dnes řekl, že už s biskupstvím našel kompromisní variantu a nemělo by tedy nic bránit ve vydání stavebního povolení. To vázlo právě na zajištění protipožární bezpečnosti.

 • Peníze EU pro hornické regiony

  11:54 do playlistu

  Peníze EU pro hornické regiony
  Evropská komise zveřejnila návrh investičního plánu pro udržitelnou Evropu. Součástí návrhu je i Fond pro spravedlivou transformaci. Peníze z tohoto fondubudou rozděleny mezi regiony ekonomicky závislé na těžbě a spalování uhlí. V budoucnu by se prostředky mohly dostat i do MS kraje. Právě regionů závislých na těžbě, jako je MS kraj,se snaha o klimatickou neutralitu dotkne nejvíce.

 • Výuka v kontejnerech

  15:48 do playlistu

  Výuka v kontejnerech
  Žáci základní školy v Ludgeřovicích budou mít třídy v obytných kontejnerech. Obec tak chce dočasně vyřešit nedostatek místa v budovách. Do školy totiž dochází také žáci z vedlejších Markvartovic a roste také zájem rodičů z okolních škol.

 • Hasiči bilancují

  17:50 do playlistu

  Hasiči bilancují
  K více než 20 tis. událostí vyjížděli moravskoslezští hasiči v loňském roce, nejčastěji pak k technickým haváriím. Při nich např. odstraňovali spadlé stromy při silném větru. Jeden z nejnáročnějších zásahů byl červnový požár v depu dopravního podniku v Ostravě na Hranečníku. Tam díky technické závadě shořelo 13 autobusů za 27 mil. Kč.

 • Lokomotivy na prodej

  20:04 do playlistu

  Lokomotivy na prodej
  Na kolejích i mimo ně. Staré lokomotivy a vagóny slouží po vyřazení nejrůznějším účelům. Některé opravují nadšenci a tahají historické vlaky, z jiných jsou hotely nebo restaurace. Celkem 13 strojů po celé republice teď k prodeji nabízí i ČD Cargo. Společnosti se je už nevyplatí opravovat.

Přehrát vše

Související