iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3964
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Čipování psů už povinné

  0:44 do playlistu

  Čipování psů už povinné
  Od začátku roku musí mít čip pod kůží každý pes starší 3 měsíců. Dnes skončila doba hájení. Kontroly bude provádět Státní veterinární správa i městská policie. Budou spíš namátkové, inspektoři se budou zaměřovat především na problematické chovy psů. Podle veterinářů i majitelů je problém, že nefunguje jeden společný registr, ale hned několik.

 • Čipování psů už povinné

  3:02 do playlistu

  Čipování psů už povinné
  Živě Severin Kaděrka, ředitel Krajské veterinární správy Ostrava.

 • Amadeus Real neuspěl se stížností

  7:06 do playlistu

  Amadeus Real neuspěl se stížností
  Ústavní soud odmítl stížnost developerské firmy Amádeus Real, která od Ostravy žádala přes 1,5 mld. Kč za údajně zmařenou investici. Ta se týkala stavby multifunkčního areálu v centru města. Z projektu ale nakonec sešlo. Ostrava podle žaloby neposkytla společnosti smluvenou součinnost. Okresní soud původně označil žalobu za oprávněnou, krajský soud ji ale před 3 lety zamítl. Firma se u ústavního soudu domáhala spravedlivého procesu.

 • UP chce vzdělávat v Iráku

  7:34 do playlistu

  UP chce vzdělávat v Iráku
  Program zaměřený na celoživotní vzdělávání zahájila v iráckém Irbílu Univerzita Palackého v Olomouci. Chce tímto způsobem podpořit rozvoj metropole iráckého Kurdistánu i celého regionu. Program nazvaný Petroleum Engineering olomoucká univerzita v Irbílu spustila minulý týden. UP v Irbílu plánuje výuku až 6 bakalářských studijních programů, avšak vše bude podle rektora závislé na výsledcích akreditačního řízení.

 • Ministr zdravotnicví ve FN

  8:04 do playlistu

  Ministr zdravotnicví ve FN
  Živě redaktorka Lucie Botorová.

 • Choltický poldr dokončen

  12:19 do playlistu

  Choltický poldr dokončen
  Snížení povodňových průtoků, omezení odnosu zemědělské půdy a také ochrana městyse Litultovic. To má zajistit nově dokončená 200 metrů dlouhá hráz suché nádrže s názvem Choltický na Opavsku. Patří do soustavy protipovodňových opatření vybudovaných Povodím Odry v MS kraji.

 • Výzkumníkům chybí vzorky

  15:19 do playlistu

  Výzkumníkům chybí vzorky
  Výzkumníci v Kopřivnici na Novojičínsku trénují psy v odhalování rakoviny. Průběžné výsledky dokazují, že psi umějí vyčenichat infikovaný vzorek už v prvopočátku nemoci, tedy ještě dřív, než to dokážou přístroje. Ke zdokonalení výzkumu a k budoucímu převodu metody do praxe teď ale pracovníci potřebují nové pachové stopy, od zdravých i nemocných lidí.

 • Mosty v havarijním stavu

  18:21 do playlistu

  Mosty v havarijním stavu
  20 mostů v havarijním stavu má v OL kraji v letošním roce projít opravou. Mostů, které jsou ve velmi špatném stavu, je ale v kraji více než 100. Náklady na jejich opravu se pohybují ve stamilionech korun, na letošní rekonstrukce zastupitelé plánují rozpočet asi 130 mil. Kč.

 • Osm žen v NDM

  20:51 do playlistu

  Osm žen v NDM
  V každé ženě je ukryto tajemství a nebezpečí. Dramatik Robert Thomas toho využil a na konci 50. let napsal krimikomedii, která odhaluje sílu a umění ženské přetvářky i rafinovanosti. Osm žen dnes patří k nejuváděnějším hrám světa. V těchto dnech ji uvádí Národní divadlo moravskoslezské.

Přehrát vše

Související