iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 12. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4295
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přípravy na Tříkrálovou sbírku

  0:48 do playlistu

  Přípravy na Tříkrálovou sbírku
  Vrcholí přípravy na Tříkrálovou sbírku. Charitativní akce tradičně začnes příchodem nového roku po celé republice, a to už po dvacáté. Ovšem v olomoucké arcidiecézi, kde tradice vznikla, půjde už o 21. ročník. Naposledy třeba prostřednictvímDMS zpráv nebo přímo koledníkům lidé darovali přes 122 mil. Kč.

 • Přípravy na Tříkrálovou sbírku

  2:59 do playlistu

  Přípravy na Tříkrálovou sbírku
  Živě s Markem Navrátilem, prvním koordinátorem Tříkrálové sbírky a ředitelem Charity Konice

 • Baník hledá nového trenéra

  6:41 do playlistu

  Baník hledá nového trenéra
  U fotbalistů Baníku Ostrava skončil trenér Bohumil Páník. Vedení klubu se s ním dohodlona ukončení spolupráce, jeho nástupce představí v příštích dnech. Jedním z adeptů by měl být bývalý trenér Dukly Luboš Kozel. Páník opouští ostravskou střídačku po 22 měsících na 7. místě tabulky, ale s minimální ztrátou na 5. Mladou Boleslav a 6. Slovácko. Nový kouč by měl ostravské fotbalisty vést už v prvním tréninku zimní přípravy, která odstartuje 6. ledna.

 • Havířov má participativní rozpočet

  7:12 do playlistu

  Havířov má participativní rozpočet
  Havířov pro příští rok, stejně jako letos, uvolní 5 mil. Kč na projekty participativního rozpočtu. Z těchto peněz město financuje nápady svých obyvatel, které budou moci posílat od poloviny ledna. Pro tento rok zvítězilo např. vybudování pumptrackového hřiště nebo výsadba květinových záhonů.

 • Žaloba na ministerstvo

  7:34 do playlistu

  Žaloba na ministerstvo
  Obvod Mariánské Hory a Hulváky dnes podal žalobu na MŽP ČR. A to kvůli jeho kladnému a zároveň závaznému stanovisku k rozšíření spalovny odpadů SUEZ. Jedná se o první žalobu svého druhu v Česku. Obvod si od žaloby slibuje zvrácení rozhodnutí ministerstva. Spalovna by údajně mohla ještě víc zhoršit životní prostředí na Ostravsku.

 • Potíže s eNeschopenkami

  10:16 do playlistu

  Potíže s eNeschopenkami
  Před 2 lety elektronické recepty, od 1. ledna 2020 budou lékaři pacientům nově vystavovat elektronické neschopenky. A někteří z nich si nejsou jistí, jak bude systém fungovat. Jeho dosavadní testování nepovažují za dostatečné. I z tohoto důvodu část praktických lékařů na Zlínsku bude neschopenky vypisovat jako dřív. Tedy ručně na papírový formulář.

 • Jeseníky zaplavily turisti

  12:26 do playlistu

  Jeseníky zaplavily turisti
  Plná parkoviště a fronty lyžařů u lanovek a zasněžené svahy technickým sněhem. Tak momentálně vypadá zima v Jeseníkách. Chaty a hotely jsou před Silvestrembeznadějně plné. To v Beskydech odstartovala lyžařská sezóna jen v několika střediscích. V Dolní Lomné letos postavili novou sedačkovou lanovku. Zítra se poprvé po 6 letech rozjede. Lyžaři ale právě kvůli nedostatku sněhu se na svahu svezou až v lednu, až se podaří sjezdovku dostatečně zasněžit.

 • Krádež peněz z veřejné sbírky

  15:57 do playlistu

  Krádež peněz z veřejné sbírky
  Z krádeže obvinili policisté 23letého zloděje, který na náměstí ve Frýdku-Místku ukradl téměř 10 tis. Kč z veřejné sbírky vánoční strom. Městští strážníci podezřelého zatkli bezprostředně po krádeži a předali ho policistům. Peníze ze sbírky už policité vrátili zástupcům města Frýdek-Místek, které sbírku každoročně pořádá.

 • Města chystají ohňostroje

  17:49 do playlistu

  Města chystají ohňostroje
  Do začátku nového roku zbývají necelé 2 dny. Města po celé zemi proto začala připravovat silvestrovské a novoroční ohňostroje. Spousta z nich nechává oslavy nového roku až na 1. ledna. Do světelných show radnice investují i statisíce korun. Někteří lidé ale dávají přednost vlastním, menším ohňostrojům.

 • Cestu legionáře mapuje jeho vnuk

  21:27 do playlistu

  Cestu legionáře mapuje jeho vnuk
  Putování legionáře Václava Balcara z Ruska domů mapuje jeho vnuk. K dispozici má unikátní fotografie, které jeho děda na konci války pořídil. Desítky negativů i skleněných desek ukrývají jedinečný dobový dokument. Nejen pomocí nich podrobně rekonstruuje vojenskou pouť svého předka a s ní i kus válečné historie.

Přehrát vše

Související