iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 12. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
5385
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Prodloužená Rudná slouží lidem

  0:52 do playlistu

  Prodloužená Rudná slouží lidem
  V Ostravě stavbaři otevřeli tzv. prodlouženou Rudnou, jednu z nejdůležitějších dopravních staveb v MS kraji. Na zprovoznění městského obchvatu čekali obyvatelé Ostravy několik desítek let. Jen na dostavbu problémového půl kilometrového úseku čekalo město téměř 3 roky.

 • Prodloužená Rudná slouží lidem

  3:50 do playlistu

  Prodloužená Rudná slouží lidem
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Dopravci posílí vlakové spoje

  6:54 do playlistu

  Dopravci posílí vlakové spoje
  Až o 10 tis. míst navíc, ČD navýší v předvánočním období kapacitu ve všech expresech a rychlících z Prahy. Směrem do Ostravy navíc vypraví i mimořádný spoj. Dopravu hodlají posílit i konkurenční dopravci, např. na trase Praha-Košice, Regiojet zvýší kapacitu také své autobusové přepravy. Vánoční svátky patří z hlediska dopravy k nejvytíženějším obdobím roku.

 • Libušín otevře v létě

  7:20 do playlistu

  Libušín otevře v létě
  Obnova vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech finišuje, zvenčí je objekt téměř hotový, řada prací je dokončená i v interiéru. Veřejnosti by se Libušín mohl otevřít příští rok před letní návštěvnickou sezonou. Chata postavená v r. 1899 dle návrhu architekta Dušana Jurkoviče vyhořela v noci z 2. na 3. března roku 2014. Muzeum poté rozhodlo o obnově objektu.

 • Evakuace a pyrotechnici v Přerově

  7:51 do playlistu

  Evakuace a pyrotechnici v Přerově
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Hodiny do konce přeregistrace

  10:02 do playlistu

  Hodiny do konce přeregistrace
  Zítra o půlnoci končí přeregistrace v ostravské ČSSD. Ta se týká členů zrušených městských organizací v Ostravě. Je jich téměř 300, tedy většina ostravské ČSSD. Členové dnes již bývalých organizací museli podat žádost o přesun do některé ze stávajících buněk. Pokud tak neučinili, nebo je vybraná organizace nepřijala, jejich členství zaniká.

 • Demonstrace v krajských městech

  14:26 do playlistu

  Demonstrace v krajských městech
  Živě redaktor Jiří Šíma.

 • Povinný svoz tuků a olejů

  15:48 do playlistu

  Povinný svoz tuků a olejů
  Od nového roku budou muset obce povinně zajišťovat celoroční svoz použitých jedlých olejů a tuků. V současnosti je třídí pouze 1/10 obcí v republice. Podle vyhlášky oleje nesmí být odkládány do jiných biologicky rozložitelných odpadů ani do obecních kompostů.

 • Školy čeká sloučení

  18:50 do playlistu

  Školy čeká sloučení
  Dvě krnovské střední školy se kvůli nedostatku studentů slučují. Změnu schválili krajští zastupitelé, nabídka oborů Střední školy automobilní a Střední školy průmyslové zůstává. Teď vrcholí přípravy na sloučení obou zařízení.

 • Průvodce po poutních místech

  21:16 do playlistu

  Průvodce po poutních místech
  Pedagogové Ostravské univerzity Jakub Ivánek a Jan Malura pátrali po moravských poutních písních z období baroka. 75 jich vybrali do knihy, jejíž název "Horo krásná, spanilá!" je citací jedné z nich. Kniha je zároveň sestavená jako průvodce po moravských poutních mistech. Jedním z nich je i kostelík na vrcholu Prašivá v Beskydech.

Přehrát vše

Související