iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 12. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2276
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pokuta za černé odběry vody

  0:50 do playlistu

  Pokuta za černé odběry vody
  Dvě pokuty za téměř čtvrt milionu korun udělila ČIŽP provozovateli SkiAreálu v Koutech nad Desnou. Ten odebíral vodu z řeky Desná pro výrobu technického sněhu v období platného zákazu. K porušování vodního zákona dochází podle inspekce každoročně. SkiAreály se snaží zasněžovat co nejdéle, ekologové se staví proti, odběrem vody z řek a umělým zasněžováním narušují ekosystém.

 • Pokuta za černé odběry vody

  3:17 do playlistu

  Pokuta za černé odběry vody
  Živě Radek Pallós, ředitel ČIZP.

 • Nová koalice v Olomouci

  7:15 do playlistu

  Nová koalice v Olomouci
  Koalici KDU-ČSL, Strany zelených a TOP 09 pro krajské volby v OL kraji rozšířilo hnutí ProOlomouc. To je momentálně součástí opozice v zastupitelstvu Olomouce. Čtyřkoalice připraví společnou kandidátku, se kterou se bude příští rok ucházet v OL kraji o hlasy voličů. Krajské volby v kraji v roce 2016 vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO před sociální demokracií a komunisty. Krajskou koalici vítězné ANO vytvořilo s ČSSD a ODS.

 • Město podpoří bezdomovce

  7:46 do playlistu

  Město podpoří bezdomovce
  V Ostravě se s příchodem zimy opět chystá tradiční zimní program pro lidi bez domova, během kterého se zvyšují kapacity v zařízeních pro bezdomovce. Začíná ve chvíli, kdy teploty klesnou pod bod mrazu a jsou obsazena místa v noclehárnách. Město na program stejně jako loni vyčlenilo 300 tis. Kč.

 • ČOI na vánočních trzích

  8:11 do playlistu

  ČOI na vánočních trzích
  Letos poprvé v MS kraji vyrazili inspektoři ČOI na vánoční trhy. Kontrolovali především stánky s občerstvením. Po loňském roce, kdy pochybení našli při více než 41 % kontrolách, se ukázalo, že i letos k porušování zákona dochází.

 • Města bojují s reklamním smogem

  10:01 do playlistu

  Města bojují s reklamním smogem
  Ostrava chce od ledna regulovat reklamu na veřejných prostranstvích. Ve městě začně platit nové nařízení o regulaci tzv. reklamního smogu. Ten mění pravidla pro venkovní reklamu. Ta je podle města pravidelně porušována i na vánočních trzích.

 • Termín pro čipování psů se blíží

  12:21 do playlistu

  Termín pro čipování psů se blíží
  Majitelé psů mají poslední přibližně 3 týdny na očipování svých zvířat. Podle odhadů odborníků nemá mikročip stále 1/3 všech psů, tedy cca 700 tisíc zvířat. Povinnost zavádí od 1. ledna 2020 novela veterinárního zákona. Zaevidování čipu do registru však povinné není, veterináři ho ale doporučují, jinak prý psa nepůjde nijak dohledat.

 • Pomoc bezmocným seniorům

  15:36 do playlistu

  Pomoc bezmocným seniorům
  Městští strážníci v Ostravě pomáhají zabezpečit seniorům jejich domovy bezpečnostními řetízky a panoramatickými kukátky, navíc jim také rozdávají osobní alarmy. Služba včetně montáže je zdarma pro všechny nad 60 let, kteří o to požádají.

 • Rodiny, které proměnily Jeseník

  17:56 do playlistu

  Rodiny, které proměnily Jeseník
  Dvě rodiny, které navždy proměnily tvář města. Takto příznačně se nazývá výstava věnovaná rodinám Regenhartů a Raymannů v Jeseníku. Od počátku 19. století až do 2. světové války jejich podnikatelské aktivity a stavby ovlivnily život města i regionu. Na vernisáž přijeli potomci obou podnikatelských rodin.

 • Opravy fresek finišují

  20:50 do playlistu

  Opravy fresek finišují
  Restaurátoři dokončují opravu fresek na zámku v Kravařích na Opavsku. Mezi anděly a světci jsou na stropě zámecké kopule vyobrazeny i alegorie světadílů a cizokrajná zvířata. Restaurátoři už mají před sebou jen tu nejjemnější práci.

Přehrát vše

Související