iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 11. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3812
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obce u D56 žádají zrušení dálničního poplatku

  0:52 do playlistu

  Obce u D56 žádají zrušení dálničního poplatku
  Zhruba 15 obcí mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem žádá zrušení poplatku na dálnici D56. Řada řidičů není totiž ochotná za dálnici platit a cestu si tak krátí právě okolními obcemi. Pokud jim MD ČR nevyhoví, lidé pravděpodobně zablokují silnice.

 • Obce u D56 žádají zrušení dálničního poplatku

  3:51 do playlistu

  Obce u D56 žádají zrušení dálničního poplatku
  Živě David Novák. starosta Sviadnova.

 • Dálnice bez poplatků

  8:19 do playlistu

  Dálnice bez poplatků
  Nezpoplatněných úseků v MS a OL kraji je 7. Ten nejdelší vede po D1 u Ostravy k polským hranicím, řidiči nemusejí mít dálniční známku ani na krátkém úseku na D48 u Příbora a z Rychaltic do Frýdku-Místku. Nově od 1. ledna je bez poplatku také úsek z Frýdku-Místku k Dobré a pár set metrů je zdarma i v reportáži zmiňovaná dálnice z Ostravy do Frýdku-Místku. Jde o krátký úsek z krajského města k průmyslové zóně v Hrabové. Také Obchvaty Olomouce a Prostějova zpoplatněné nejsou.

 • Nové laboratoře na VŠB-TUO

  8:56 do playlistu

  Nové laboratoře na VŠB-TUO
  Nové laboratoře dnes otevřela ostravská VŠB-TUO. Do laboratoří se přesunuly obráběcí stroje, které byly v nevyhovujících prostorách. A přibyly také nové,za 40 mil. Kč. Kvůli strojům musela univerzita postavit novou budovu.

 • Trest za pokus o útěk z věznice

  9:31 do playlistu

  Trest za pokus o útěk z věznice
  Na dalších 6,5 roku půjde do vězení 34letý muž, jehož pokus o útěk z ostravské vazební se zřejmě zapíše do historie české kriminalistiky. Letos v lednu zdolal metr širokou zeď věznice, prokopal se do budovy sousedícího Krajského soudu a tudy chtěl uprchnout. Díru hloubil měsíc, v den chystaného útěku ale dozorci zkontrolovali jeho celu a tunel odhalili. Verdikt není pravomocný, muž už dříve odsouzený za výrobu a prodej pervitinu na Ostravsku, se na místě odvolal. S informací přišel Deník.cz.

 • Nová letecká linka Mošnov-Varšava

  10:07 do playlistu

  Nová letecká linka Mošnov-Varšava
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Obnovený náhrobek rabína Horowitze

  12:47 do playlistu

  Obnovený náhrobek rabína Horowitze
  V Prostějově dnes slavnostně odhalili náhrobek rabína Cvi Jehošui Horowitze. Připomínku bývalého vrchního prostějovského rabína židovská obec nainstalovala už v roce 2013 na místě zrušeného židovského hřbitova. Před 2 lety ale plastovou repliku náhrobku poničili vandalové. Do parku u Studentské ulice se teď vrátila v nové, kamenné podobě.

 • Složité cestování vlaky na Valašsku

  16:14 do playlistu

  Složité cestování vlaky na Valašsku
  Novinky ve vlakové dopravě ve Zlínském kraji budí rozpaky. Pouhé 3 týdny před jejich startem. Cestující budou i díky soukromým dopravcům nejspíš cestovat komfortněji, zároveň se ale budou muset naučit, jak přestupovat nebo jak a kde nakupovat jízdenky od rozdílných dopravců. Vůbec nejkomplikovanější to budou cestující na Vsetínsku.

 • Málo sena kvůli suchu

  18:32 do playlistu

  Málo sena kvůli suchu
  Sucho letos opět připravilo některé zemědělce o seno. Teď musejí řešit, čím budou přes zimu krmit dobytek. V porovnání s loňským rokem je ale situace o něco lepší. Cena sena však výrazně vzrostla.

 • Koncert Janáčkovy filharmonie s Tomášem Klusem

  21:13 do playlistu

  Koncert Janáčkovy filharmonie s Tomášem Klusem
  Živě Jan Žemla, ředitel Janáčkovy filharmonie.

Přehrát vše

Související