iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 11. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
4328
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová cementárna a rozšíření lomu Štramberk
 • Nová cementárna a rozšíření lomu Štramberk
 • Nová cementárna a rozšíření lomu Štramberk
 • Nesouhlas obyvatel s průmyslovými stavbami

  6:48 do playlistu

  Nesouhlas obyvatel s průmyslovými stavbami
  A teď ještě další příklady míst, kde lidé protestují proti stavbě průmyslových objektů. Před 2 týdny zastavil investor kvůli nesouhlasu obyvatel přípravu spalovny odpadů ve Vsetíně. Rozšíření spalovny nebezpečných odpadů zase odmítají lidé z ostravských Mariánských Hor. Obec Hněvotín na Olomoucku nedávno podala žalobu na kraj kvůli plánům na stavbu biomedicínského centra na polích poblíž obce. A odpor obyvatel zablokoval před 3 letystavbu obalovny u Chlebovic na Frýdecko-Místecku.

 • Pohřeb vyšetřovatele hasičů

  7:22 do playlistu

  Pohřeb vyšetřovatele hasičů
  Hasiči se dnes naposledy rozloučili s vyšetřovatelem, který minulou středu tragicky zahynul v Petrovicích u Karviné při vyšetřování požáru. Hasič se vážně zranil poté, co se pod ním probořila střecha v průmyslovém areálu.

 • Na horách napadl sníh

  8:36 do playlistu

  Na horách napadl sníh
  V Česku se o víkendu výrazněji ochladilo. V nadmořských výškách nad 500 metrůi sněžilo. Vůbec nejvíce sněhu, 10 cm, napadlo na Lysé hoře v Beskydech. Tam dnes po celý den vládla zima. Sníh ale na horách dlouho nevydrží. Už zítra se podle meteorologů výrazně oteplí, přidá se také silný vítr a vydatný déšť.

 • Návrat stromů do Zoo Olomouc

  9:53 do playlistu

  Návrat stromů do Zoo Olomouc
  V zoologické zahradě v Olomouci pokračuje obnova areálu po vichřici Eberhard.Ta se Českem přehnala v noci z 10. na 11. března a způsobila stamilionové škody. Jen v olomoucké ZOO tehdy vichr vyvrátil na 800 stromů. Rozbíhá se tam proto výsadba nového lesa. V rámci akce Vraťme stromy do ZOO ji může podpořit i veřejnost.

 • Oprava nádraží v Teplicích nad Bečvou

  12:09 do playlistu

  Oprava nádraží v Teplicích nad Bečvou
  Hranická propast je kromě speleologů oblíbená také u turistů.Výchozím bodem je pro většinu návštěvníků nádraží v Teplicích nad Bečvou. A právě poslední část budovy chce od SŽDC odkoupit hranická radnice. V jedné části nádraží otevřelo město pro návštěvníky infocentrum už loni.

 • Den válečných veteránů

  15:10 do playlistu

  Den válečných veteránů
  Lidé si dnes připomněli Den válečných veteránů. Ten připadá na výročí konce první světové války 11. listopadu 1918. Představitelé armády, státu, krajů, měst a obcí uctili padlé vojáky a válečné veterány pietními akty. Třeba v Ostravě u Památníku Rudé armády. V MS kraji žije v současné době 37 veteránů z 2. světové války a asi 600 účastníků novodobých vojenských misí.

 • Skupina objíždí hroby veteránů

  16:30 do playlistu

  Skupina objíždí hroby veteránů
  A právě k hrobům padlých novodobých veteránů se už potřetí vydala čtveřice lidí z Vlkoše, Kyjova a Bohumína. Své putování nazývají Cestou poděkování, úcty a pokory. Charitativními sbírkami také pomáhají dětem ve válečných oblastech.

 • Svatomartinské menu

  19:00 do playlistu

  Svatomartinské menu
  Den svatého Martina si stále častěji lidé připomínají i tradičním menu,a to svatomartinským vínem a pečenou husou. V nabídce restaurací je až do 17. listopadu. Svatomartinské víno si pak letos poprvé mohli zájemci koupit o několik dní dříve,než bylo obvyklé.

 • Setkání nedonošených dětí

  21:19 do playlistu

  Setkání nedonošených dětí
  V Ostravě se poprvé sešli rodiče a jejich děti, které po svém předčasném narození potřebovaly neonatologickou péči ostravské Fakultní nemocnice. Sraz zorganizovaly členky spolku Nedoklubko, který rodinám s nedonošenými dětmipomáhá.

Přehrát vše

Související