iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 9. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
4530
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavební práce na Prodloužené Rudné

  0:52 do playlistu

  Stavební práce na Prodloužené Rudné
  Chybějící 400m úsek Prodloužené Rudné už se staví. Přitom v úterý teprve nové stavební povolení nabylo právní moci. Na důležitou dopravní tepnu několik let už netrpělivě čekají převážně obyvatelé Poruby, které trápí přetížená doprava. Stavbu brzdily pozemky, respektive cesta, která spojuje městskou část s blízkým lesoparkem.

 • Stavební práce na Prodloužené Rudné

  3:15 do playlistu

  Stavební práce na Prodloužené Rudné
  Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

 • Výzkum odhalil nejznečištěnější ulice

  6:47 do playlistu

  Výzkum odhalil nejznečištěnější ulice
  K místům silně znečištěným vlivem dopravy patří v Ostravě především Místecká, Rudná a Hlučínská ulice. Vyplývá to z výsledku orientačního měření oxidu dusičitého, které v několika lokalitách krajského města provádělo Centrum pro životní prostředí a zdraví. V Ostravě bylo orientační měření znečištění prováděno 4 týdny v 17 převážně dopravně zatížených místech. Odborníci se zaměřili zejména na místa, kde nejsou umístěny stacionární monitorovací stanice.

 • Požár v Dole ČSM

  7:18 do playlistu

  Požár v Dole ČSM
  V podzemí Dolu ČSA v Karviné ráno hořelo. Nikdo nebyl zraněn, příčinu požáru teď bude zjišťovat speciální komise. Začalo hořet před 4:30 v porubu v hloubce asi 1 200 metrů. Na místě zasahovali bánští záchranáři, kteří oheň uhasili a ohledali terén. Pracoviště bylo okamžitě uzavřeno a znepřístupněno.

 • Asistenti dopravy míří do akce

  7:42 do playlistu

  Asistenti dopravy míří do akce
  Živě redaktor Jiří Šíma.

 • Ostravica plná mladých architektů

  10:15 do playlistu

  Ostravica plná mladých architektů
  Začíná workshop k revitalizacia budoucímu využití bývalého ostravského obchodního domu Ostravica-Textilia. 2 ze 4 domů v areálu koupil liberecký podnikatel Michalis Dzikos a chce je přestavět na hotel. Vlastník druhé poloviny komplexu Daniel Zeman chce svou část areálu Ostravicinabídnout mladým lidem ke kulturnímu využití.

 • StarDance v Ostravě

  13:26 do playlistu

  StarDance v Ostravě
  Účastníci StarDance tancovali před Ostravským studiem ČT. Vytvořili choreografii, kterou nahráli na internet. Zájemci se ji mohli naučit. Tancovat přišly desítky lidí. Tanečníci tak chtějí upoutat na novou řadu seriálu. Ta začíná na ČT1 12. října.

 • Noc vědců na OU

  15:07 do playlistu

  Noc vědců na OU
  Živě redaktor Dušan Gavenda.

 • Noc vědců na OU

  17:00 do playlistu

  Noc vědců na OU
  Živě Adam Soustružník, mluvčí Ostravské univerzity.

 • Burleska v Ostravě

  19:39 do playlistu

  Burleska v Ostravě
  Tanec s prvky erotiky, striptýzu i humoru. První mezinárodní představení burlesky se odehrálo v Ostravě. Místní uskupení Black Gold Cabaret se spojilo s českými i světovými umělci a kabarety chce v Ostravě znovu oživit. Podle kritiků by se burleskní představení neměla primárně soustředit na svlékání, ale na herecké výkony či zpěv.

Přehrát vše

Související