iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2330
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrozí další invaze klíšťat

  0:48 do playlistu

  Hrozí další invaze klíšťat
  Konec srpna a začátek září bývají často druhým vrcholem zvýšené aktivity klíšťat. I proto lidé stále častěji posílají vytažená klíšťata na vyšetření do laboratoře. Obavu mají zejména z klíšťové encefalitidy. Té je v Česku nejvíce v zemích EU. Letos se nemocí nakazilo už skoro 300 lidí.

 • Hrozí další invaze klíšťat

  3:35 do playlistu

  Hrozí další invaze klíšťat
  Živě Hana Bílková-Franková, vedoucí oddělení klinické biochemie Laboratoří Agel.

 • Odboráři dnes podepsali dohodu

  6:38 do playlistu

  Odboráři dnes podepsali dohodu
  Odboráři dnes podepsali dohodu o budoucnosti podniku Liberty Ostrava, kterou dojednali s majitelem hutní společnosti a vedením firmy. Stanovuje mimo jiné, jaká výroba a zaměstnanost musí být ve firmě zachována. Odboráři to oznámili ve svém zpravodaji eNHáčko. Liberty dohodu schválila a její zástupci ji podepíšou příští týden.

 • Znovu hrozí bouřky

  7:05 do playlistu

  Znovu hrozí bouřky
  Od sobotního odpoledne až do noci z pondělí na úterý se v Česku mohou objevit silné lokální bouřky. Provázet je bude přívalový déšť s vydatnými srážkami s úhrny kolem 40 l vody/m2. Déšť může rozvodnit menší toky a zatopit níže položená místa jako jsou podjezdy či sklepy. Lidé by si měli podle meteorologů dávat pozor i na nárazy větru, které mohou lámat větve stromů.

 • Insolvenční návrh neplatí

  7:32 do playlistu

  Insolvenční návrh neplatí
  Insolvenčním návrhem společnosti Papcel, který podala v úterý, se soud zabývat nebude z formálních důvodů. Vedení litovelské firmy tak bude muset upravené dokumenty zaslat znovu. Společnost zabývající se výrobou papírenských strojů dluží různým věřitelům zhruba 418 mil. Kč. Zaměstnává přes 200 lidí, některým z nich dluží na výplatách.

 • Nález válečné munice

  10:10 do playlistu

  Nález válečné munice
  Nález 2 granátů z 2. světové války oznámili policistům na Frýdecko-Místecku. Jeden z nich našla majitelka domu v kurníku pro slepice, druhý granát ležel v lese, kde si ho všimla houbařka. Munici odvezli přivolaní pyrotechnici k zneškodnění.

 • 10. ročník Ostravských dnů nové hudby

  11:16 do playlistu

  10. ročník Ostravských dnů nové hudby
  Do industriálních hal v Ostravě se nastěhovala soudobá hudba. Před dvěma orchestry složenými z hudebníků z celého světa se střídají špičkoví dirigenti a skladatelé. Přijeli do města na 10. ročník festivalu Ostravské dny nové hudby. Na bienále každý rok přivedou na svět několik nových skladeb. Světové premiéry nebudou chybět ani letos.

 • Výzkum povrchu zubních implantátů

  14:43 do playlistu

  Výzkum povrchu zubních implantátů
  Vědci z Centra pokročilých inovačních technologií na VŠB-TUO vyvíjí novou metodu úpravy povrchu zubních implantátů z titanu. Na ni se pak pokoušejí navázat účinné látky, které by mohly pacientům do budoucna umožnit rychlejší a méně bolestivější léčbu po voperování implantátu do čelisti.

 • Komplikace na trase Ostrava-Příbor

  16:07 do playlistu

  Komplikace na trase Ostrava-Příbor
  Živě redaktor Jiří Šíma.

 • Málo IT odborníků

  17:53 do playlistu

  Málo IT odborníků
  V ČR chybí specialisté na informační a komunikační technologie. Asi 1/3 firem má podle ČSÚnedostatek zaměstnanců, a to navzdory vysokému platu, který nabízejí. Problém řeší různě, některé zaměstnávají cizince, jiné se zaměřují na studenty.

 • Travný se uzavře turistům

  20:57 do playlistu

  Travný se uzavře turistům
  Travný, 7. nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd, se od příštího roku uzavře turistům. Od 1. května příštího roku se zruší turistické značky, které vedou na jeho vrchol. Důvodem pro uzavření je obnova populace téměř vyhynulého tetřeva hlušce. Ten se chová v odchovně přímo pod masivem Travný.

Přehrát vše

Související