iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1939
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Otrava čápů potvrzena

  0:48 do playlistu

  Otrava čápů potvrzena
  Veterináři potvrdili, že se 2 čápi nalezení na Opavsku otrávili látkou určenou k hubení hrabošů. Minulý týden pak myslivci našli skoro 80 uhynulých zajíců a několik bažantů na jižní Moravě. U části z nich testy rovněž prokázaly otravu jedem Stutox II. Případ řeší veterináři. Podle ochránců přírody je to důkaz druhotných otrav po použití Stutoxu II na polích.

 • Otrava čápů potvrzena

  3:30 do playlistu

  Otrava čápů potvrzena
  Živě Emil Tkadlec z Katedry ekologie a životního prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc.

 • Světlík nemá doplatit

  7:44 do playlistu

  Světlík nemá doplatit
  Majitel strojírenské skupiny Vítkovice Jan Světlík nemusí doplatit miliardáři Davidu Beranovi asi 1 mld. 700 tis. za akcie Vítkovic. Rozhodl o tom Městský soud v Praze, uvedl dnes server E15.cz. Verdikt není pravomocný. Akcie koupil Beran od Světlíka v roce 2002. Světlík si uchoval předkupní právo pro případ další transakce. Později se ale Beran rozhodl prodat akcie firmě KKCG, které kvůli pochybnostem skončily v soudní úschově. Když je v roce 2017 exekutor vydal Světlíkovi, Beranovi se nelíbila původně sjednaná kupní cena, hodnota akcií byla podle něj vyšší.

 • Lékařská fakulta má cvičnou nemocnici

  8:19 do playlistu

  Lékařská fakulta má cvičnou nemocnici
  Ostravská lékařská fakulta bude mít cvičnou nemocnici. Simulační centrum pro praktickou výuku budoucích lékařů i zdravotníků vznikne zhruba za 250 mil. Kč v rekonstruované budově děkanátu. První studenti by zařízení měli využívat za 2 roky. Ostravská LF bude podle jejího vedení jednou z mála v republice, která bude simulačním centrem disponovat.

 • Otevřená Mostní

  8:47 do playlistu

  Otevřená Mostní
  Nově otevřený obchvat Ostravy-Hrabové, tzv. prodloužená Mostní, se dnes slavnostně otevřel. A další se začne stavět co nevidět. ŘSD totiž hledá firmu, která postaví tentokrát objezd Karviné. Zhruba 3kilometrový úsek má zklidnit dopravu v centru města, přes něj denně projedou desítky tisíc aut. Důležitá dopravní stavba se v minulosti už několikrát odložila, teď jsou na ni peníze i potřebná povolení.

 • Státní zástupce trvá na vině

  11:32 do playlistu

  Státní zástupce trvá na vině
  Pokračování v kauze tzv. lihové mafie. Případem Tomáše Pantlíka a Ivana Kováříka se dnes znovu zabýval olomoucký krajský soud. Podle státního zástupce oba muži věděli o nelegálních obchodech šéfa lihové mafie Radka Březiny, buď se na nich podíleli, nebo je kryli. Výrazně přísnější trest, přes 9 let vězení, navrhl žalobce pro Ivana Kováříka, který měl na starosti sklad v Ostravě. Provinil se údajně i tím, že se kvůli výrobě alkoholu podílel na čištění lihu, který neodpovídal potravinářským normám.

 • Software na cévní příhody

  12:56 do playlistu

  Software na cévní příhody
  Přesnější odhalení cévní mozkové příhody, rychlejší zákrok a záchrana lidských životů. FNO používá speciální software na odhalení cévní mozkové příhody. Běžnou výbavou v dalších zařízeních v republice není. Cerebrovaskulární centrum statut certifikovaného centra pro mozkovou příhodu získalo jako první pracoviště v zemi.

 • Studenti hledají ubytování

  16:17 do playlistu

  Studenti hledají ubytování
  Před začátkem akademického roku se vedení kolejí připravuje na příjezd studentů. Ti stále častějí vyhledávají raději soukromí než společné bydlení. Zatímco na kolejích zatím kapacity stačí, v soukromých ubytovacích zařízeních už místa docházejí.

 • Úřady si pořizují elektromobily

  18:51 do playlistu

  Úřady si pořizují elektromobily
  Opava koupila první elektromobil. Úředníci s ním budou moci jezdit na pracovní schůzky díky dotaci SFŽP. Ten od vyhlášení dotační výzvy podpořil nakoupení až 563 vozů na alternativní pohon. O finanční podporu můžou žádat obce, kraje, ale třeba i sdružení obcí nebo státní příspěvkové organizace.

 • Ostravě vzniká divadelní databáze

  21:41 do playlistu

  Ostravě vzniká divadelní databáze
  V Ostravě vzniká jedinečná elektronická divadelní databáze. Mapuje stoletou historii repertoáru všech profesionálních ostravských scén. Do zveřejnění Ostravského divadelního archivu zbývají už jen týdny.

Přehrát vše

Související