iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1869
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výročí sprna 1968

  0:51 do playlistu

  Výročí sprna 1968
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Výročí sprna 1968

  2:35 do playlistu

  Výročí sprna 1968
  Poprvé v historii si mohou lidé prohlédnout fotografie, které ukazují 21. srpen 1968 v šumperských ulicích. Snímky jsou unikátní tím, že zachycují nejslavnější československou gymnastku Věru Čáslavskou.

 • Výročí sprna 1968

  5:14 do playlistu

  Výročí sprna 1968
  Živě historička Nina Pavelčíková z Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

 • 21. srpen 1989 v Ostravě

  9:52 do playlistu

  21. srpen 1989 v Ostravě
  Demonstrace předem rozehnaná policií. Tak 21. srpna roku 1989 skončila v Ostravě připomínka 20. výročí krvavě potlačené demonstrace proti okupačním vojskům Varšavské smlouvy. Do sametové revoluce chyběly 3 měsíce. Ostrava stále patřila k nejlépe střeženým městům Státní bezpečnosti v tehdejším socialistickém Československu.

 • Zaorálek kandidát na ministra kultury

  13:06 do playlistu

  Zaorálek kandidát na ministra kultury
  ČSSD navrhne na ministra kultury svého poslance a bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. ČSSD původně prosazovala do čela ministerstva svého místopředsedu Michala Šmardu, který se ale nominace tento týden vzdal po 3měsíčním sporu s prezidentem Milošem Zemanem o své jmenování. Prezident Miloš Zeman se jmenováním Lubomíra Zaorálka ministrem kultury souhlasí.

 • Litovelský Papcel končí

  13:34 do playlistu

  Litovelský Papcel končí
  Společnost Papcel, která v Litovli na Olomoucku vyrábí papírenské stroje, na sebe včera kvůli vysokým dluhům podala insolvenční návrh. Upozornil na to server E15.cz. Soud s Papcelem zahájil insolvenční řízení. Vedení podniku vyčíslilo dluhy na 418 mil. Kč, loni zaměstnávalo v průměru 250 pracovníků.

 • Topná sezona se blíží

  13:58 do playlistu

  Topná sezona se blíží
  Výměny potrubí horkovodů, teplovodů a dalších rozvodů tepla, plánované odstávky. Ve velkých městech vrcholí rozsáhlé rekonstrukce za desítky milionů. Firmy je musí stihnout ještě před zahájením topné sezóny. Připraveny na ni musí být podle zákona už od 1. září.

 • Těrlicko bojuje se stany mimo kempy

  16:34 do playlistu

  Těrlicko bojuje se stany mimo kempy
  Těrlicko přitvrzuje vůči lidem, kteří staví stany u přehrady mimo kempy. Už čtvrtý rok to zakazuje vyhláška. Policisté kontrolují i rybáře. Pro ty jediné platí výjimka, musí ale dodržovat pravidla a nenechávat po sobě nepořádek. Lidem, kteří stanují i přes zákaz, hrozí pokuta až 30 tis. Kč.

 • Frýdek-Místek buduje kanalizaci

  19:05 do playlistu

  Frýdek-Místek buduje kanalizaci
  Frýdek-Místek získal dotaci na odkanalizování městských částí. Celkové náklady činí podle projektové dokumentace 283 mil. Kč, z toho přislíbená dotace je 143 mil. Aby město dotaci mohlo uplatnit, musí splnit určité podmínky. Ty zatím nesplnilo ve všech dotčených oblastech.

 • Originální výrobky designerů

  21:50 do playlistu

  Originální výrobky designerů
  Skleněná brčka, dřevění motýlci i recyklovatelné sáčky na svačinu. Výrobky designérů s neotřelými nápady. Už 4 roky jim v Ostravě dává prostor TY IDENTITY. Studio, jehož koncept stojí na kreativitě a umění jít vlastní cestou, se stalo kulturní součástí města.

Přehrát vše

Související