iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 7. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3941
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kraji chybí peníze na cesty

  0:47 do playlistu

  Kraji chybí peníze na cesty
  V OL kraji letos zrekonstruují méně silnic II. a III. třídy. Těch hejtmanství vlastní asi 3 100 km. Podle plánu letos proběhnou opravy financované z evropských peněz, přijdou na zhruba 700 mil. Kč. Omezit ale silničáři musí rekonstrukce s dotacemi od státu. Na ty totiž kraj dostal jen polovinu slíbené sumy.

 • Kraji chybí peníze na cesty

  3:11 do playlistu

  Kraji chybí peníze na cesty
  Živě Jan Zahradníček, náměstek hejtmana OL kraje.

 • 12 let za pokus o vraždu

  8:53 do playlistu

  12 let za pokus o vraždu
  12 let ve věznici se zvýšenou ostrahou, propadnutí zbraně a ochranná protialkoholní léčba. Za pokus o vraždu tak dnes Krajský soud v Olomouci potrestal Martina Havelku ze Vsetínska. Loni vystřelil v opilosti do okna zaměstnavatele své ženy, protože jí údajně nevyplatil celou odměnu za práci. Střela muže minula o 30 cm. Havelka tvrdí, že střelbou chtěl o sobě jen dát vědět. Rekonstrukce na místě činu ale podle soudu prokázala, že čekal na vhodný okamžik a střílel cíleně, s úmyslem muže zasáhnout. Proti rozsudku se Havelka ihned odvolal.

 • Hygienici kontrolovali vodu

  9:28 do playlistu

  Hygienici kontrolovali vodu
  Lidé se mohou stále bez obav koupat ve vodních plochách v OL kraji, které jsou pod dohledem hygieniků. Z rozboru vzorků vyplývá, že voda štěrkopískových jezer Poděbrady u Olomouce i Plumlovské přehrady na Prostějovsku je v pořádku a nepředstavuje zdravotní riziko. Hygienici vzorky vody z obou přírodních koupališť odebrali v pondělí.

 • Případ výbuchu v Rýmařově odložen

  9:51 do playlistu

  Případ výbuchu v Rýmařově odložen
  Muž, který umístil výbušninu na radnici v Rýmařově, nebyl příčetný. Vyplývá to z posudku znalců z oboru psychiatrie. Výbušnina tam explodovala 9. dubna na chodbě městského úřadu, nikdo tehdy nebyl zraněn. Policie muže podezřívala z teroristického útoku, nedovoleného ozbrojování a nebezpečného vyhrožování.

 • Olomouc buduje varovný systém

  11:50 do playlistu

  Olomouc buduje varovný systém
  22 let od ničivých povodní z roku 1997 instalují technici v ulicích Olomouce unikátní varovný a výstražný systém. Obyvatele by měl upozornit třeba na blížící se nebezpečí, umožní ale i samostatná hlášení v jednotlivých městských částech. Bezdrátové hlásiče nahradí zastaralý rozhlas, kterému často není rozumět a nepokrývá ani celé město.

 • Pokračuje festival Colours of Ostrava

  14:14 do playlistu

  Pokračuje festival Colours of Ostrava
  Živě redaktorka Helena Dohnalová.

 • Tresty za daňový únik

  16:36 do playlistu

  Tresty za daňový únik
  Daňové machinace při obchodech s ředidly potrestal Krajský soud v Ostravě. Původně byli před soudem 4 obžalovaní. Stát měli okrást na daních o 60 mil. Kč. Soud rozhodl o prvních dvou obžalovaných. Zbývající 2 vyloučil k samostatnému jednání.

 • Botanici ničí borůvčí v Jeseníkách

  17:39 do playlistu

  Botanici ničí borůvčí v Jeseníkách
  Křovinořezy mají přispět k návratu vzácných druhů rostlin a živočichů na hřebeny Jeseníků. Horské trávníky, které několik staletí spásal dobytek, zarostly po 2. světové válce borůvčím. Správa CHKO proto nechává v nejcennějších lokalitách dominantní keříčky vysekat.

 • Kraj daroval Krnovu ulici

  19:53 do playlistu

  Kraj daroval Krnovu ulici
  MS kraj daroval městu Krnovu Chářovskou ulici. Její rozsáhlou rekonstrukci město plánuje od roku 2017. Stav 1500 metrů dlouhé komunikace je již dlouhodobě ve špatném stavu. Vedení města nechtělo po opravě kanalizace položit pouze asfaltový koberec, ale provést její celkovou rekonstrukci včetně obrubníků a chodníků. Teď svůj záměr bude moci realizovat.

 • První den Colours of Ostrava

  20:45 do playlistu

  První den Colours of Ostrava
  První den nabídl koncerty dánské zpěvačky MO a britské skupiny Florence and the Machine. O tu se organizátoři ucházeli několik let. Akci v kulisách industriálního areálu v Ostravě-Vítkovicích zahájila kapela Buty.

Přehrát vše

Související