iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 7. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3743
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přípravy na Colours of Ostrava vrcholí

  0:49 do playlistu

  Přípravy na Colours of Ostrava vrcholí
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Přípravy na Colours of Ostrava vrcholí

  2:42 do playlistu

  Přípravy na Colours of Ostrava vrcholí
  V areálu Dolních Vítkovic vrcholí přípravy na festival Colours of Ostrava. Jeho brány se otevřou zítra. Organizátoři už teď varují před podvodníky a překupníky s falešnými vstupenkami a páskami.

 • Přípravy na Colours of Ostrava vrcholí

  5:06 do playlistu

  Přípravy na Colours of Ostrava vrcholí
  Živě Jiří Sedlák, mluvčí festivalu Colours of Ostrava.

 • Kudy do areálu Colours of Ostrava

  8:23 do playlistu

  Kudy do areálu Colours of Ostrava
  Na vrchol české festivalové sezóny dorazí desítky tisíc lidí. Na nápor lidí musí být připraven nejen areál festivalu, ale také celé město. Jak se návštěvníci do areálu dostanou, zmapoval Jiří Šíma.

 • Ostravská huť snížila výrobu

  9:50 do playlistu

  Ostravská huť snížila výrobu
  Ostravská huť ze skupiny Liberty Steel dočasně sníží výrobu oceli o 20 %. Pokles produkce neovlivní zaměstnanost, ale pracovníci budou ve větší míře čerpat dovolené nebo budou přesouváni na jiné činnosti. Firma dočasný pokles výroby zdůvodňuje růstem cen surovin i povolenek CO2 a také dovozem oceli ze zemí mimo Evropskou unii, který považuje za neférový. Nový vlastník snížení projednal i s odbory.

 • České dráhy chtějí víc

  10:19 do playlistu

  České dráhy chtějí víc
  České dráhy chtějí víc peněz za nehodu na přejezdu ve Studénce. Nesouhlasí tak se zamítnutím žaloby na pojišťovnu Generali novojičínským okresním soudem. Věcí se proto bude zabývat krajský soud. Pojišťovna už drahám proplatila zhruba 34 mil. Kč, dopravce chce ale dvakrát tolik. Nehoda se stala v červenci 2015, kamion tehdy uvíznul na přejezdu mezi závorami a vrazil do něj rychlík. Zemřeli 3 lidé, další dvě desítky byly zraněny.

 • Sucho zdražuje zeleninu

  10:50 do playlistu

  Sucho zdražuje zeleninu
  Na mnoha místech Česka začíná sklizeň okurek. I na této plodině se podepsalo extrémní sucho a situaci nezlepšil ani víkendový déšť. Ceny nejen této zeleniny tak výrazně rostou. Podle odborníků bude navíc zdražování pokračovat i nadále.

 • Zájem o chaty roste

  13:33 do playlistu

  Zájem o chaty roste
  Zájem o koupi chat, hlavně těch v horách, roste, potvrzují realitní makléři. V nabídce jich je ale málo a většinou jsou do měsíce prodané, a to včetně těch dražších v hodnotě i 4 mil. Kč. Kromě ceny se změnily i požadavky lidí. Chtějí odpočívat hned, tedy bez dalších investic.

 • Měsíc čeká částečné zatmění

  16:24 do playlistu

  Měsíc čeká částečné zatmění
  Částečné zatmění měsíce přiláká pohled všech nadšenců do astronomie. Vrcholu by mělo dosáhnout před půlnocí, kdy se v zemském stínu octnou až 2/3 měsíce. Pozorovat částečné zatmění měsíce budou moci i návštěvníci v ostravském planetáriu.

 • Opavské školy procházejí opravou

  18:45 do playlistu

  Opavské školy procházejí opravou
  Během prázdnin vystřídali žáky v opavských školách dělníci. Na rekonstrukci několika základních a mateřských škol vydala třeba Opavsko kolo 60 mil. Kč. Peněz na opravy by bylo potřeba ale ještě daleko víc.

 • S ochranou památek pomáhají i chemici

  21:11 do playlistu

  S ochranou památek pomáhají i chemici
  Nový pohled na památky i umělecká díla přináší historikům projekt Arteca. Vědci v Olomouci díky němu získávají informace, jak a z jakých materiálů vznikaly. To přispěje k jejich lepší ochraně. Některé staré a časem prověřené postupy by pak mohly najít i širší uplatnění. Chemici letos zkoumají třeba pozdně gotický chrám sv. Mořice. Ten prochází rozsáhlými opravami za skoro 130 mil. Kč.

Přehrát vše

Související