iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 7. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2477
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Opravy škod po bouřkách v OL kraji

  0:49 do playlistu

  Opravy škod po bouřkách v OL kraji
  Škody blížící se miliardě korun způsobily klientům pojišťoven začátkem minulého týdne bouřky, které zasáhly nejvíc OL kraj. Sčítání následků navíc ještě nekončí. Velké kroupy v regionu poničily střechy mnoha domů i karosérie a skla stovek aut. Vyvrácené stromy poškodily také zhruba 50 hrobů na prostějovském hřbitově.

 • Opravy škod po bouřkách v OL kraji

  3:10 do playlistu

  Opravy škod po bouřkách v OL kraji
  Živě s Ivanou Buriánkovou, mluvčí České pojišťovny.

 • Tragická úmrtí v OL kraji

  6:33 do playlistu

  Tragická úmrtí v OL kraji
  3 lidé včera v podvečer zemřeli při nehodě 4 aut u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Dalších 5 lidí bylo zraněno. Na místě se srazily 2 dodávky a 2 osobní auta, okolnosti nehody policie vyšetřuje. Zřejmě za ní může chybné předjíždění jednoho z aut. V OL kraji jde letos zatím o nejtragičtější nehodu co do počtu obětí. V rodinném domě v Ondřejovicích na Jesenicku ještě ve středu zemřeli 2 muži po otravě plynem, další ženu pak našli policisté v bezvědomí.

 • Frýdek-Místek chce zavést senior taxi

  7:01 do playlistu

  Frýdek-Místek chce zavést senior taxi
  Senioři ve Frýdku-Místku by od října mohli začít využívat senior taxi. V současné době město připravuje zadávací podmínky, na jejichž základě bude vypsána veřejná zakázka na provozovatele této služby. Taxi bude vozit lidi nad 70 let s trvalým pobytem ve Frýdku-Místku do nemocnice, na úřady, na nádraží i na poštu. Senior taxi funguje třeba už v Bohumíně, Karviné či Ostravě.

 • Mikroskop pro studium nanomateriálů

  7:28 do playlistu

  Mikroskop pro studium nanomateriálů
  Špičkové zařízení pro ještě detailnější studování nanomateriálů. Unikátní přístroj získala VŠB-TUO. Sloužit bude studentům i vědcům už od září.

 • Speciální péče o děti v babyboxu

  9:34 do playlistu

  Speciální péče o děti v babyboxu
  V Havířově se za poslední 2 měsíce našlo už druhé dítě odložené v babyboxu. Schránka tam vznikla před 5 lety, letos poprvé ji ale někdo využil. 2 nalezené děti dostaly prozatímní jména Milada a Tomáš. Vzpomínky na první dny nového života jim sestry uloží do speciálního kufříku.

 • Nadšenci opravují kapli u Zlatých Hor

  13:01 do playlistu

  Nadšenci opravují kapli u Zlatých Hor
  V Horním Údolí u Zlatých Hor pracuje skupina nadšenců na rekonstrukci kaple sv. Anny. Z ruiny v lese nad obcí se snaží poutnímu místu navrátit život a vytvořit zde reprezentativní prostory především pro koncerty a výstavy. Do dnešních dnů stavba stála už 3,5 mil. Kč.

 • Obchodní centrum rozděluje Frenštát p. R.

  16:21 do playlistu

  Obchodní centrum rozděluje Frenštát p. R.
  Nové multifunkční obchodní centrum bude stát ve Frenštátě po Radhoštěm. Zastupitelstvo dalo stavbě zelenou na svém posledním hlasování, a to i přes nesouhlas části obyvatel. Podle vedení města by centrum vyřešilo nedostatek supermarketů a využilo nezastavěnou plochu v centru. Proti ale hlasovali i někteří členové koalice a odpůrci organizují petici.

 • Začíná festival FM City Fest

  18:39 do playlistu

  Začíná festival FM City Fest
  Živě s Miraiem Navrátilem, organizátorem festivalu a účinkujícím.

 • Výstava Pocta Rychlým šípům v Opavě

  20:53 do playlistu

  Výstava Pocta Rychlým šípům v Opavě
  S Rychlými šípy do budoucnosti, New Yorku, ale i do domova seniorů se můžou vydat příznivci kultovního komiksu v Opavě. Kolekci nových příběhů chlapecké party připravili na prázdniny v Galerii Obecního domu. Vytvořilo je 50 ilustrátorů a scénaristů z Česka a Slovenska.

Přehrát vše

Související