iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 7. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4120
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pokračuje sanace ostravské Aglomerace

  0:52 do playlistu

  Pokračuje sanace ostravské Aglomerace
  V blízkosti dolních Vítkovic vrcholí sanační práce dalšího území. Tzv. ostravská aglomerace má být pro další využití připravena v prvním kvartále příštího roku. O zbourání dominantního cihlového komínu rozhodne báňský úřad do konce měsíce. Spolek Svatý Václav chce stavbu zachránit.

 • Pokračuje sanace ostravské Aglomerace

  3:20 do playlistu

  Pokračuje sanace ostravské Aglomerace
  Živě s Janem Světlíkem, autorem vize Dolních Vítkovic a předsedou dozorčí rady Vítkovice a.s.

 • Přezkum o rozhodnutí o Šantovce Tower

  8:19 do playlistu

  Přezkum o rozhodnutí o Šantovce Tower
  Opozice v olomouckém zastupitelstvu žádá krajský úřad o přezkum územního rozhodnutí pro Šantovku Tower, které je předstupněm pro získání stavebního povolení. Podle hnutí ProOlomouc, Pirátů a Starostů stavební úřad neposoudil korektně soulad stavby s územním plánem. Se stavbou 76metrové stavby nesouhlasí památkáři i někteří odborníci.

 • Chladné ráno přepsalo teplotní rekordy

  8:43 do playlistu

  Chladné ráno přepsalo teplotní rekordy
  Dnešní ráno bylo na řadě míst rekordně chladné. Teplotní minima pro 10. červenec byla překonána nebo vyrovnána na 20 ze 151 dlouhodobě měřících stanic. Třeba v Návsí na Frýdecko-Místecku, kde naměřili 6,4 stupně, na Lysé hoře byly 4 stupně Celsiaa třeba na Paprsku v Jeseníkách jen o 0,3 stupně Celsia více.

 • Spory o přejmenování Mostů u Jablunkova

  9:09 do playlistu

  Spory o přejmenování Mostů u Jablunkova
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.

 • Uzávěrka kandidátů do opakovaných voleb

  12:04 do playlistu

  Uzávěrka kandidátů do opakovaných voleb
  Na Prostějovsku zůstaly i navzdory opakovaným komunálním volbám do zastupitelstev obcí v březnu tohoto roku ještě dvě obce bez řádného vedení. Odpoledne skončil termín k předložení kandidátek. Datum nových voleb je stanoveno na podzim tohoto roku.

 • Soud zamítl žalobu, lékaři nepochybili

  13:06 do playlistu

  Soud zamítl žalobu, lékaři nepochybili
  Žalobu rodičů na olomouckou fakultní nemocnici kvůli narození postižené dcery zamítl tamní okresní soud. Rodina viní lékaře ze špatného postupu během komplikovaného porodu. O těžce postiženou dívku se musí rodiče nepřetržitě starat. Po nemocnici žádali zhruba 17 mil. Kč. Podle soudu ale lékaři v roce 2010 během porodu nepochybili.

 • Extrémní sucho snižuje úrodu

  15:38 do playlistu

  Extrémní sucho snižuje úrodu
  Extrémní sucho už zasáhlo také MS kraj. Podle meteorologů se tak region zařadil mezi nejpostiženější oblasti v republice. Škody už teď sčítají zejména zemědělci. Poškozena je řepka, obiloviny, ale hlavně brambory. Situaci by mohly ještě částečně zlepšit dešťové srážky.

 • Ostrava-Jih zdražila nájemné

  19:06 do playlistu

  Ostrava-Jih zdražila nájemné
  Městský obvod Ostrava-Jih po 8 letech zvedl nájemné v obecních bytech kvůli narůstajícím nákladům na údržbu bytů a dlouhodobému záměru radnice zlepšovat kvalitu bydlení v obecních domech. Toho docilují např. prostřednictvím rekonstrukcí nebo umístěním kamer v problémových čtvrtích.

 • Nová expozice textilnictví v Rýmařově

  21:35 do playlistu

  Nová expozice textilnictví v Rýmařově
  V Rýmařově si připomenou tradici textilní výroby, kterou se město proslavilo. Městské muzeum se před 2 lety dohodlo s textilkou Hedva Český Brokát a přímo v prostorách továrny zřídilo výstavní místa k výrobě tkanin. Teď pro návštěvníky připravuje nové expozice.

Přehrát vše

Související