iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 7. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4011
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová koncertní hala v Ostravě

  0:51 do playlistu

  Nová koncertní hala v Ostravě
  Americký architekt Steven Holl a jeho newyorské studio jsou autory vítězného návrhu na novou koncertní halu v Ostravě. Hlasovalo pro ni 6 ze 7 členů mezinárodní poroty. Nová budova ze skla a kovu vizuálně protne Dům kultury Ostrava. Stát má 1,5 mld. bez daně.

 • Nová koncertní hala v Ostravě

  4:16 do playlistu

  Nová koncertní hala v Ostravě
  Živě Zuzana Bajgarová, náměstkyně ostravského primátora.

 • Voda v nádržích je kvalitní

  8:22 do playlistu

  Voda v nádržích je kvalitní
  Většina přírodních koupališť v MS kraji má stále dobrou kvalitu vody. Hygienici v tomto týdnu zkontrolovali 12 koupacích míst na Bruntálsku, Opavsku a Karvinsku a mimořádně provedli kontrolu na Žermanické přehradě. Přehrady v MS kraji jsou plné, nebo téměř plné, a omezování dodávek vody tak ani při současném počasí v létě nehrozí. Průtoky v řekách jsou sice nízké, ale situace je lepší než ve stejném období v loňském roce.

 • Fulbrightovo stipendium na UP

  8:51 do playlistu

  Fulbrightovo stipendium na UP
  4 akademici Univerzity Palackého v Olomouci budou moci v příštím akademickém roce vycestovat na prestižní univerzity ve Spojených státech amerických. Umožní jim to česko-americký vládní stipendijní program spravovaný Komisí J. Williama Fulbrighta. Počet českých stipendistů, kteří od založení Fulbrigtovy komise před 28 lety získali toto stipendium, se blíží tisícovce.

 • Zemědělci sčítají škody

  9:19 do playlistu

  Zemědělci sčítají škody
  Statistici zveřejnili první letošní odhady sklizní. Stejně jako loni i letos Česko trápí nedostatek vody a vysoké teploty. V některých případech sklizeň poničilo silné krupobití. Pojišťovny odhadují škody v řádech desítek milionů korun. Následky stále řeší zemědělci na Olomoucku.

 • Dopravní situace na startu prázdnin

  11:59 do playlistu

  Dopravní situace na startu prázdnin
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Výročí důlního neštěstí

  14:26 do playlistu

  Výročí důlního neštěstí
  V Havířově-Dolní Suché si připomněli 58. výročí tragédie na Dole Dukla. V roce 1961 tam při požáru v podzemí zahynulo 108 horníků. Nejmladšímu nebylo ani 17 let, nejstaršímu pak 56.

 • Kopřivnice chystá participativní rozpočet

  17:22 do playlistu

  Kopřivnice chystá participativní rozpočet
  Obyvatelé Kopřivnice se od letošního roku mohou více zapojit do dění ve městě díky participativnímu rozpočtu. Radnice teď posuzuje navržené projekty. Vítězný projekt, který získá podporu města, pak v září vyberou sami obyvatelé.

 • Poutníci míří na Velehrad

  19:51 do playlistu

  Poutníci míří na Velehrad
  119 poutníků dnes dorazilo do Velehradu pěšky. Někteří z nich vyráželi už v neděli ze Svatého Kopečku v Olomouci, další se přidávali po cestě. Většina z nich nebyla pouti poprvé.

 • Cesta do pohádky na zámku Linhartovy

  22:10 do playlistu

  Cesta do pohádky na zámku Linhartovy
  Na zámku v Linhartovech u Města Albrechtic chystá kastelán na srpnovou noční prohlídku speciální atrakci. Po cestách do pohádky, do pravěku nebo do podmořského světa čeká návštěvníky veselá klauniáda.

Přehrát vše

Související