iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3425
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obce hledají nové zdroje pitné vody

  0:48 do playlistu

  Obce hledají nové zdroje pitné vody
  Obce v MS kraji hledají nové zdroje pitné vody. Důvodem je dlouhodobé sucho, které zhoršuje její kvalitu a vyčerpává stávající vrty. Těm nejmenším obcím pomáhá s řešením problému stát. Vzorem může být obec Vrchy na Novojičínsku. Lidé tam po letech pijí mnohem čistější vodu než dříve.

 • Ekologické problémy MS kraje

  3:56 do playlistu

  Ekologické problémy MS kraje
  Problémy se suchem přijel řešit i ministr ŽP Richard Brabec. V MS kraji stráví 2 dny. Co konkrétně změní jeho návštěva? Ptala se Lucie Botorová.

 • Podvod kvůli minerálním olejům

  8:32 do playlistu

  Podvod kvůli minerálním olejům
  O téměř 42 mil. Kč mělo připravit na daních 5 obviněných obchodníků s minerálními oleji. Ty nepodléhají spotřební dani. Více než 2 mil. litrů minerálního oleje z Polska muži označili podle celníků jako ředidlo. Sklad byl v Karviné. Minerální oleje měli obvinění prodat odběratelům v MS kraji jako motorovou naftu. 1 litr za přibližně 23 Kč. Obviněným hrozí v krajním případě až 10leté tresty vězení.

 • Festival Jsme Ostravská!

  9:01 do playlistu

  Festival Jsme Ostravská!
  Festival Jsme Ostravská studentů OU zaplnil Masarykovo náměstí. Akci sami organizátoři přezdívají předskokan Festivalu v ulicích. Program kombinoval vědecké workshopy, scénické čtení, hudební vystoupení, nechyběl ani tradiční souboj ostravských SŠ.

 • Opravy silnic pomocí mikrovlnného záření

  9:42 do playlistu

  Opravy silnic pomocí mikrovlnného záření
  Novou metodu oprav výmolů na silnicích zkoušejí v Kopřivnici. Využívá mikrovlnné záření. Podíleli se na ní např. i vědci z Akademie věd ČR. Nyní budou testovat, jak nová technologie obstojí v porovnání s tou stávající.

 • Divadlo simulující život s demencí

  11:40 do playlistu

  Divadlo simulující život s demencí
  Slepá mapa. Tak se jmenuje představení, které vzniklo díky spolupráci Janáčkovy akademie muzických umění a Slezské diakonie. Prostřednictvím divadla a interaktivních vstupů odhaluje život lidí s Alzheimerovou chorobou a také těch, kteří se o tyto lidi starají.

 • Lidem se otevřou další břidlicové doly

  14:34 do playlistu

  Lidem se otevřou další břidlicové doly
  Vítkovsko a Odersko chtějí přitáhnout turisty, připravují zpřístupnění dalších břidlicových dolů. K dosavadnímu Muzeu břidlice, které vzniklo už před více než 20 lety v Budišově nad Budišovkou, a jediné přístupné štole v Zálužném, přibudou v dohledné době další otevřené důlní chodby.

 • Kempy zahajují sezónu

  16:58 do playlistu

  Kempy zahajují sezónu
  Letní turistická sezóna startuje a už se začínají plnit i kempy. Ty jsou v posledních letech stále oblíbenější, a proto do nich obce a kraje investují stále více peněz. Např. ve Štramberku a Ostravě vznikly speciální kempy se servisem pro karavany, tzv. stellplatzy. V MS kraji dosud nebyl žádný.

 • Doprava na silnicích před prázdninami

  19:34 do playlistu

  Doprava na silnicích před prázdninami
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Oprava Domu umění v Ostravě

  21:47 do playlistu

  Oprava Domu umění v Ostravě
  Ostravský Dům umění zůstane přes léto bez návštěvníků i uměleckých děl. Dovnitř budou až do podzimu chodit jen dělníci. Chystá se totiž generální oprava střechy. Nejen její prosklená část je unikátním prvkem NKP.

Přehrát vše

Související