iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1911
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nejistá budoucnost Lékařské fakulty OU

  0:54 do playlistu

  Nejistá budoucnost Lékařské fakulty OU
  Omezit akreditaci studijnímu programu Všeobecné lékařství, tedy nepřijímat nové studenty,jen část z doporučení, která kontrolní komise sepsala pro národní akreditační úřad po šetření na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. V něm zároveň prokázala, že fakulta nestandardně přijímala studenty od akademického roku 2010/2011. Vyplývá to z dokumentů, které má ČT k dispozici. Fakulta se odvolá.

 • Nejistá budoucnost Lékařské fakulty OU

  3:53 do playlistu

  Nejistá budoucnost Lékařské fakulty OU
  Živě Vladimíra Dvořáková, bývalá předsedkyně Akreditační komise ČR.

 • Nejistá budoucnost Lékařské fakulty OU

  8:59 do playlistu

  Nejistá budoucnost Lékařské fakulty OU
  Lékařská fakulta v Ostravě funguje od roku 2010. Za necelých 9 let její existence se ale vyskytla řada problémů. Ty shrnul kolega Tomáš Indrei.

 • Kraj bude dotovat letecké linky

  10:00 do playlistu

  Kraj bude dotovat letecké linky
  Moravskoslezští zastupitelé dnes rozhodli, že hejtmanství bude dotovat nové letecké linky do Vídně, Mnichova a polské Varšavy. Kraj by to ročně mohlo přijít až na půl miliardy korun. Záležet totiž bude na ztrátovosti dopravců. Z Letiště Leoše Janáčka už létá jen poslední pravidelná linka,a to do Londýna.

 • Výsledky protilátek proti spalničkám

  10:46 do playlistu

  Výsledky protilátek proti spalničkám
  Více než 8,5 tis. dospělých bylo na severní Moravě vyšetřeno na přítomnost protilátek proti spalničkám. Účinnost ochrany po očkování totiž časem klesá. Lidé, kteří byli očkováni jednou, nebo 2 dávkami, je nechráněných kolem 36 %. Ti by se měli nechat vyšetřit a případně přeočkovat. Právě vyvanutí imunity proti spalničkám hraje podle odborníků u dospělé populace významnou roli při rozšiřování nemoci.

 • Postřik proti komárům ve Studénce

  11:19 do playlistu

  Postřik proti komárům ve Studénce
  Vydatné deště, dlouho nesečená tráva a následné oteplení můžou za přemnožení komárů. Problémy s nimi mají v povodí Odry. Ve Studénce se radnice rozhodla přistoupit k razantnímu kroku. Aplikovat plošný postřik, který hubí veškerý hmyz.

 • Odložený podvaz pupečníku ve FNO

  13:11 do playlistu

  Odložený podvaz pupečníku ve FNO
  Fakultní nemocnice Ostrava zavádí jako jedno z prvních pracovišť v republice novou metodu odloženého podvazu pupečníku. Postup tzv. dotepání pupečníku je v ČR stále oblíbenější. Ostravští porodníci ho teď kromě přirozených porodů aplikují nově i u císařských řezů. Zvýšený příliv krve z placenty do těla miminka má podle lékařů prokazatelný pozitivní vliv na jeho zdraví i vývoj.

 • Vědci zkoumají hořící haldy v pohraničí

  16:13 do playlistu

  Vědci zkoumají hořící haldy v pohraničí
  Vědci z Česka a Polska společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald v pohraničí. V MS kraji a Slezském vojvodstvi zahájili terénní odběry, měření a laboratorní analýzy, které by měly vést k lepší ochraně ovzduší a zdraví lidí v obou státech. Prvotní výsledky ukázaly, že rizika, která byla naměřená, jsou o několik řádů nižší, než jsou platné limity.

 • Požár poškodil klimkovický tunel

  19:21 do playlistu

  Požár poškodil klimkovický tunel
  V tunelu nedaleko Klimkovic na dálnici D1 se zatím stále jezdí obousměrně jen jedním pruhem ve směru na Brno. V druhém tunelovém tubusu včera odpoledne požár auta poškodil vzduchotechniku. Rozsah škod mapují technici ŘSD.

 • Opera Robert ďábel v NDM

  20:55 do playlistu

  Opera Robert ďábel v NDM
  Rytíř, který bojuje mezi dobrem a zlem ve výpravné opeře francouzsko-německého skladatele. Národní divadlo moravskoslezské uvádí operu Robert ďábel. Na počátku 19. století ji složil Giacomo Meyerbeer. Ve své době patřila opera k velmi úspěšným.

Přehrát vše

Související