iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
2188
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protidrogový zátah na Karvinsku

  0:51 do playlistu

  Protidrogový zátah na Karvinsku
  V MS kraji je po Praze a Ústeckém kraji stále nejrozšířenější drogou pervitin. Dva protidrogové zátahy udělali na Karvinsku policisté. V Karviné zatkli 3 výrobce a dealery pervitinu. Dalšího vařiče zadrželi v Českém Těšíně. Celkem měli uvařit téměř 3 kg pervitinu, což je přibližně 3 miliony dávek.

 • Cyklo-běh za ČR bez drogy

  2:52 do playlistu

  Cyklo-běh za ČR bez drogy
  A na drogovou závislost upozorňuje 10denní putovní akce, která odstartovala v Orlové. 10 cyklistů s preventivním programem objede celou republiku. Právě v Orlové vyšlo před 3 lety najevo, že 1/4 žáků 9. tříd má zkušenosti s drogami.

 • Drogy v MS kraji

  5:02 do playlistu

  Drogy v MS kraji
  Živě Jan Horák, poradenský pracovník a terapeut Renarkonu.

 • Nezaměstnanost klesá

  8:06 do playlistu

  Nezaměstnanost klesá
  Podíl nezaměstnaných v MS kraji klesl v květnu o 2 desetiny procentního bodu na 4,2 %. Je to ale nejvyšší nezaměstnanost v Česku. Práci na konci měsíce nemělo 36 272 lidí, což bylo o 1092 méně než na konci dubna. I nezaměstnanost v OL kraji klesla z dubnových 2,7 % na 2,6 % v květnu. Práci v regionu na konci května hledalo 11 601 lidí, což je o 630 méně než předchozí měsíc.

 • Opava schválila financování fotbalu

  8:39 do playlistu

  Opava schválila financování fotbalu
  Opavští zastupitelé schválili příspěvek na podporu Slezského fotbalového klubu. Téměř 16 mil. Kč by mělo zajistit setrvání opavských fotbalistů v 1. lize. Město je většinovým vlastníkem klubu, zastupitelé proto odsouhlasili také jeho finanční plán.

 • Na Opavsku jezdí ČSAD Vsetín

  9:41 do playlistu

  Na Opavsku jezdí ČSAD Vsetín
  Na silnice Opavska a Vítkovska dnes poprvé během pracovního dne vyrazily autobusy ČSAD Vsetín. Nový dopravce nahradil dosavadní společnost TQM. A to po téměř 20 letech. Prvním oficiálním jízdám předcházela řada příprav. Řidiči studovali mapy i zvyklosti místních cestujících.

 • Ekologové vytvořili Radušínský mokřad

  12:51 do playlistu

  Ekologové vytvořili Radušínský mokřad
  Několik tůní a jezírek s ohroženými obojživelníky, hmyzem a rostlinami. To je vzácná přírodní lokalita u Raduně na Opavsku známá jako Raduňský mokřad. Právě dnes se toto území zapojilo do celorepublikového programu Blíž k přírodě.

 • Nová laboratoř zrychlí čtení DNA rostlin

  15:11 do playlistu

  Nová laboratoř zrychlí čtení DNA rostlin
  V Olomouci začala mezinárodní konference Green for Good. Na 150 vědců se bude na UP do středy zabývat rostlinnými biotechnologiemi. A taky možnými cestami, jak zlepšit kvalitu a zajistit dostatek potravin pro stále rostoucí populaci. V Centru regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum při té příležitosti otevřeli v tuzemsku ojedinělou laboratoř.

 • Potravinová koncepce ČR a její proměny

  17:20 do playlistu

  Potravinová koncepce ČR a její proměny
  Dušan Gavenda byl na konferenci celý den, těsně před jejím začátkem přiblížil témata, se kterými vědci z celého světa v Olomouci vystupují.

 • Nový prostor pro Bolt Tower

  19:31 do playlistu

  Nový prostor pro Bolt Tower
  V ostravské DOV zpřístupnili další plochu pro návštěvníky, opravený prostor pod vysokou pecÍ, dnešní Bolt Tower, bude sloužit jako zázemí pro produkce při velkých koncertech a dalších akcích, ale i místo, kde mohou lidé odpočívat při procházce areálem. Úprava plochy o rozloze 800 m2 přišla na zhruba 1 mil. Kč.

 • Podoba památníku čs. letců

  20:09 do playlistu

  Podoba památníku čs. letců
  Živě plukovník Jaroslav Hrabec, ředitel Krajského vojenského velitelství v Ostravě.

 • Výstava Low Cost ve věži kostela

  21:57 do playlistu

  Výstava Low Cost ve věži kostela
  3 měsíce sbíral výtvarník Ivo Sumec odpadní materiály u cesty, aby z nich nakonec vytvořil nízkonákladovou výstavu. Svůj Low Cost vynesl po částech do několika pater věže farního kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku.

Přehrát vše

Související