iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1908
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dopravní komplikace pokračují

  0:50 do playlistu

  Dopravní komplikace pokračují
  Dopravní situaci v Ostravě zdramatizovala náročná oprava mostů. Jejich uzavření způsobilo zácpy a pro řidiče znamená zpoždění i několik desítek minut. Dostupné navíc nejsou některé plánované objízdné trasy.

 • Dopravní komplikace pokračují

  3:14 do playlistu

  Dopravní komplikace pokračují
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Peníze míří do regionů

  6:56 do playlistu

  Peníze míří do regionů
  Miliardu korun na platy v sociálních službách dostanou kraje napůl od MPSV ČR a MF ČR. Dohodu potvrdily obě ministryně, Jana Maláčová i Alena Schillerová. K dispozici také budou evropské peníze. Konkrétně 1,5 mld. Kč na 3 roky. MPSV ČR na vybrané sociální služby poskytne dále 447 milionů. Kraje požadovaly na sociální služby 2 mld. Kč.

 • Evropský superpočítač v Ostravě?

  7:20 do playlistu

  Evropský superpočítač v Ostravě?
  Mezi 8 městy, kam chce EU prostřednictvím unijního společného podniku pro vysoce výkonnou výpočetní techniku umístit nové superpočítače, je také Ostrava. Oznámila to dnes Evropská komise s tím, že přesná ujednání, včetně otázky financování, budou součástí dohod, jejichž podepsání se dá čekat v nejbližších měsících. Do společného podniku je zapojeno 28 členských zemí, přičemž 19 z nich bude součástí konsorcií provozujících superpočítačová střediska. Celkový rozpočet, včetně unijních prostředků, dosahuje 480 mil. eur, tedy asi 12,3 mld. Kč.

 • Kdo bude novým náměstkem primátora?

  7:56 do playlistu

  Kdo bude novým náměstkem primátora?
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Optika z Přerova pro armádu?

  11:14 do playlistu

  Optika z Přerova pro armádu?
  Ještě letos by měl být známý vítěz tendru na dodávku bojových vozidel pěchoty pro českou armádu. Za zhruba 50 mld. chce stát pořídit 210 obrněnců v 7 provedeních. Optické systémy do nich chtějí dodávat společnosti sdružené v Českém optickém klastru. Jsou mezi nimi i velcí výrobci z Olomouckého kraje, třeba mohelnická Hella nebo přerovská Meopta.

 • Festival Circulum startuje

  13:29 do playlistu

  Festival Circulum startuje
  Živě Václav Pokorný, ředitel festivalu.

 • Velká kotlina po lavině

  16:37 do playlistu

  Velká kotlina po lavině
  Až stovky polámaných stromů, zničená část lesa. Následky největší laviny od 50. let v Jeseníkách. Začátkem roku se tuny sněhu valily Velkou kotlinou zhruba 1 km. Odborníci teď místa nejcennější jesenické přírody prohlížejí a neskrývají radost. Lavina vytvořila místa, na kterých se bude dařit ohroženým druhům rostlin a živočichů.

 • Opravená tramvaj č. 25

  19:00 do playlistu

  Opravená tramvaj č. 25
  Nově opravenou historickou tramvaj představí k příležitosti 11. ročníku Ostravské muzejní noci Dopravní podnik Ostrava. Vůz zároveň slaví své 100. výročí. Za jeho uvedením do originální podoby stojí především Spolek přátel MHD.

 • Děti malují na stěnu

  21:39 do playlistu

  Děti malují na stěnu
  Čtvercová síť z recyklovaných pneumatik jako podklad pro dětskou kresbu. Žáci z ostravské umělecké školy malovali na výstavní dřevěné kontejnery festivalu krajinářské architektury Landscape rozmístěné do krajiny města. Zdobí je teď zvířata i abstraktní motivy. Dětské kresby už jsou i k vidění i na protihlukových stěnách ze stejného materiálu.

Přehrát vše

Související