iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4083
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Laboratoř určila příčinu úmrtí včel

  0:46 do playlistu

  Laboratoř určila příčinu úmrtí včel
  Včely, které uhynuly před 3 týdny v Šenově u Ostravy, zabil postřik řepkových polí. Potvrdily to laboratorní testy Státního veterinárního ústavu. Masivní úhyn včel hlásili včelaři poté, co jeden ze zemědělců provedl postřik bez včasného ohlášení.

 • Laboratoř určila příčinu úmrtí včel

  3:24 do playlistu

  Laboratoř určila příčinu úmrtí včel
  Živě Michal Hnízdil, ředitel Sekce rostlinolékařské péče, Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského,

 • Stížnosti na volby

  7:40 do playlistu

  Stížnosti na volby
  Zatím 8 stížností na průběh eurovoleb přijal Nejvyšší správní soud. Tu první podal podal už minulé úterý muž z olomoucké vazební věznice. Údajně mu ve vězení neumožnili volit. Soud ho ale vyzval k odstranění vad návrhu. Lhůta pro podání stížností skončí tento pátek 7. června. Volební senát Nejvyššího správního soudu pak má 20 dní na rozhodnutí od obdržení návrhu.

 • Ostrava má nejvyšší rating

  8:08 do playlistu

  Ostrava má nejvyšší rating
  Mezinárodní ratingová agentura Moody's potvrdila Ostravě ratingové ohodnocení z minulého roku. Krajské město ohodnotila A1 pozitivní,tedy nejvyšší možný, jaké město může získat. Hodnocení je shodné s ratingem České republiky a žádné město nemůže mít vyšší ratingovou známku než stát, do něhož náleží. Hodnocení může Ostravě výrazně pomoci např. při získávání úvěrů.

 • Obec je na suchu kvůli bazénům?

  8:34 do playlistu

  Obec je na suchu kvůli bazénům?
  Dvě místní části Drahanovic na Olomoucku zůstaly od úterka bez vody. Ve Střížově a v Ludéřově zůstal obecní vodovod prázdný. Podle vedení obce kvůli tomu, že z něj lidé i přes zákaz naplnili svoje bazény. Dnes odpoledne se dodávky z obecního vodovodu podařilo obnovit. Pokud ale budou obyvatelé zákaz dál porušovat, nedá se vyloučit, že se podobná situace bude znovu opakovat.

 • Německý řád neuspěl v Karlově Studánce
 • Obce uklízejí po bouřkách

  12:46 do playlistu

  Obce uklízejí po bouřkách
  Silné bouřky s přívalovými dešti mohou Moravu zasáhnout ještě v noci na pátek. Varoval před tím ČHMÚ. Aktuálně silně prší v Čechách, jak můžete vidět na těchto záběrech ze Štěchovic. Velmi silná lokální bouřka včera škodila třeba v Malé Bystřici na Vsetínsku. Za pouhou hodinu tu napršelo 40 litrů vody na m3. Voda do vesnice stekla z okolních kopců, ty ji po kůrovcové těžbě neměly šanci zadržet.

 • Rekonstrukce odhalila hrobky

  15:48 do playlistu

  Rekonstrukce odhalila hrobky
  Stovky lidských kosterních pozůstatků byly objeveny při rekonstrukci konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie v Opavě. Pocházejí ze 13. až 18. století, kdy bývaly hřbitovy v centru města běžné. Kosti odkryly výkopové práce spojené s budování srážkové kanalizace.

 • Recidivisti skončili ve vazbě

  18:29 do playlistu

  Recidivisti skončili ve vazbě
  Okresní soud ve Frýdku-Místku poslal do vazby 2 recidivisty, kteří na Třinecku vykrádali kanceláře firem, rodinné domy a chaty. Z vězení, kde byli kvůli stejným deliktům, se přitom jeden z nich vrátil teprve před 14 dny a druhý před 2 měsíci.

 • Rybolov pod chladícímí věžemi

  20:24 do playlistu

  Rybolov pod chladícímí věžemi
  Nečekané rybí návštěvníky objevili zaměstnanci Třineckých železáren v tamních chladících věžích. Místy až 30cm ryby se tu podle rybářů musely dostat ještě jako jikry. Některé prý už před 8 lety. Teď jim ale ve vodě začíná být těsno. Během několika dní je proto rybáři odchytí a přesunou do nedaleké řeky.

Přehrát vše

Související