iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 5. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
2039
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ze skladu ve Frýdku-Místku odvezli všechen odpad

  0:49 do playlistu

  Ze skladu ve Frýdku-Místku odvezli všechen odpad
  Z nelegálního skladu ve Starém Městě u Frýdku-Místku odjel poslední kontejner s nebezpečným odpadem. V hale ho bylo celkem 650 tun. Přes 3 tis. sudů a kontejnerů našli policisté už na začátku roku, dopoledne došlo k oficiálnímu předání budovy majiteli.

 • Ze skladu ve Frýdku-Místku odvezli všechen odpad

  3:20 do playlistu

  Ze skladu ve Frýdku-Místku odvezli všechen odpad
  Živě Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku.

 • V Bohumíně odpad zůstává

  7:56 do playlistu

  V Bohumíně odpad zůstává
  V bohumínském skladu inspekce životního prostřední stav neoznačila za havarijní. Odpad si tak musí majitel zlikvidovat sám. Ten ale tvrdí, že na to nemá peníze. Na radnici proto podal předžalobní výzvu s žádostí o odstranění odpadu. Město to ale odmítlo a tak zhruba 150 tis. litrů chemikálií i nadále zůstává v hale uprostřed města. Policie dosud obvinila v obou případech celkem 16 lidí, z toho 15 Poláků a 1 Čecha.

 • Premiér Babiš v Moravskoslezském kraji

  8:27 do playlistu

  Premiér Babiš v Moravskoslezském kraji
  Premiér Andrej Babiš je od ranních hodin na návštěvě v MS kraji. Vedení ostravského dopravního podniku mu představilo nové tramvaje Stadler i systém používání platebních karet. Zkušební provoz placení zavádějí v těchto dnech v Praze. Odpoledne pak premiér slavnostně otevřel novou výrobní halu v Novém Jičíně. Práci v ní má najít až 350 lidí.

 • Nové volby ve Skřípově a Hrušce

  9:25 do playlistu

  Nové volby ve Skřípově a Hrušce
  V obcích Skřípov a Hruška na Prostějovsku se po březnových komunálních volbách kvůli neshodám opět rozpadla 7členná zastupitelstva, takže obě vesnice čekají v pořadí třetí komunální volby za poslední rok. Už loni na podzim tam po volbách rezignovali 3 ze 7 lenů zastupitelstva a podle zákona se volby musely zopakovat. Termín nových obecních voleb byl ve Skřípově i v Hrušce stanoven na 14. září.

 • Ostrava odložila hubení holubů

  9:55 do playlistu

  Ostrava odložila hubení holubů
  Ostrava řeší, co s přemnoženými holuby. Zhruba 700 jich má odchytit a usmrtit najatá firma. Podle úředníků ptáci znečišťují město a roznášejí nemoci. Část veřejnosti i chovatelů holubů s tím ale nesouhlasí a rozhodnutí radnice kritizují. Město zatím hubení odložilo na polovinu července, na období mimo hlavní hnízdění těchto ptáků.

 • Otevřená Grossmannova vila

  11:45 do playlistu

  Otevřená Grossmannova vila
  Ostravský festival Pestré vrstvy zítra zpřístupní veřejnosti Grossmannovu vilu, a to od 10:00. Památkově chráněná vila z 20. let minulého století mnoho let chátrá. Rodina stavaře Františka Grossmanna v ní žila jen 10 let, pak se tam vystřídala např. školka nebo školní družina.

 • Zatopená šachta pro výcvik potápěčů

  12:51 do playlistu

  Zatopená šachta pro výcvik potápěčů
  Unikátní místo pro výcvik policejních nebo hasičských potápěčů. Nově budou trénovat v zatopené šachtě dolu Hraničná na Jesenicku. Podobné místo v České republice neexistuje. Štola je specifická svojí velikostí, členitostí, ale i výbornou viditelností. Potápěči se pohybují doslova v kojenecké vodě.

 • Demonstrace za záchranu Bredy

  15:30 do playlistu

  Demonstrace za záchranu Bredy
  Demonstrace za záchranu historické budovy bývalého obchodního domu Breda se chystá v pondělí v Opavě. Zorganizovat se ji snaží občanská iniciativa pomocí sociálních sítí. Před válkou to byl největší obchodní dům v tehdejším Československu a ještě v 90. letech se sem za nákupy sjížděli lidé z celého regionu. Už 7 let je ale budova stojící v centru města zavřená a rychle chátrá. Konkurzní správce ji nabízí k prodeji, zatím bez úspěchu.

 • Vsetín regeneruje sídliště

  18:01 do playlistu

  Vsetín regeneruje sídliště
  Už 15 let investuje do regenerace sídlišť město Vsetín. Postupně opravuje i byty ve svém vlastnictví. Ročně tak proinvestuje zhruba 15 mil. Kč. Stejně je tomu i letos.

 • Na zámku v Kravařích pracují restaurátoři

  20:23 do playlistu

  Na zámku v Kravařích pracují restaurátoři
  Restaurátoři opravují nástěnné fresky na zámku v Kravařích na Opavsku. Kapli na počátku 18. století vymaloval František Řehoř Eckstein. Malbu poničila nejen voda, která zatékala přes střechu, ale v omítce restaurátoři našli i nápisy z roku 1945, jež tam nechali vandalové.

Přehrát vše

Související