iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 4. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2235
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 10 let od žhářského útoku ve Vítkově

  0:45 do playlistu

  10 let od žhářského útoku ve Vítkově
  Uplynulo 10 let od žhářského útoku ve Vítkově na Opavsku. 4 neonacisté byli odsouzeni za pokus o vraždu, do domu romské rodiny vhodili 3 zápalné lahve. Nejvážněji zranili tehdy 2letou Natálii, těžké popáleniny utrpěla na více než 80 % těla. Letos jí bude 12 let a stále je v pravidelné péči lékařů.

 • 10 let od žhářského útoku ve Vítkově

  3:19 do playlistu

  10 let od žhářského útoku ve Vítkově
  18. dubna uplyne 10leté výročí od žhářského útoku na Vítkově. Tehdy skupina mužů podpálila rodinný dům, ve kterém žila 8členná romská rodina. Požár zanechal největší následky na tehdy 2leté holčičce, Natálii Kudrikové. Ponese si je celý život a je stále v péči lékařů.

 • 10 let od žhářského útoku ve Vítkově

  4:51 do playlistu

  10 let od žhářského útoku ve Vítkově
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Dva roky asistentů přepravy

  8:51 do playlistu

  Dva roky asistentů přepravy
  Asistenti přepravy DPO zkontrolovali za 2 roky svého působení více než milion a čtvrt cestujících, z toho 100 tisíc vyloučili z přepravy. Aktuálně jich v řadách zaměstnanců pracuje už 59. Pomáhají hendikepovaným cestujícím, matkám s kočárky, poskytují informace a ve spolupráci s policisty dohlížejí na dodržování přepravních podmínek. Od ledna DPO nasadil asistenty přepravy taky na nočních spojích a do mimořádných bezpečnostních akcí.

 • Ministr odvolal šéfa Muzea umění Olomouc

  9:26 do playlistu

  Ministr odvolal šéfa Muzea umění Olomouc
  Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Muzea umění v Olomouci Michala Soukupa. Podle Staňka ztratil ředitel jeho důvěru v řízení instituce. Měl se navíc dopustit chyb v hospodaření muzea. Michal Soukup pochybení odmítá.

 • Doprava před Velikonocemi

  11:29 do playlistu

  Doprava před Velikonocemi
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Nedostatek českých brambor

  13:55 do playlistu

  Nedostatek českých brambor
  Na pultech obchodů chybí české brambory. Těch bylo méně i kvůli loňskému suchu. Řada zemědělců chce proto letos vyzkoušet nové odrůdy, které by měly lépe odolávat klimatickým změnám. S jejich sadbou začali už třeba ve Staříči na Frýdecko-Místecku. Do obchodů by se pak měly dostat na přelomu května a června.

 • Rozsudek nad znalci v kauze Kramný odročen

  16:24 do playlistu

  Rozsudek nad znalci v kauze Kramný odročen
  U Okresního soudu v Ostravě pokračovala kauza dvou soudních znalců z případu Petra Kramného. Radek Matlach a Igor Fargaš podle obžaloby na zakázku obhajoby vypracovali neobjektivní posudek ve prospěch Petra Kramného, tedy muže odsouzeného za dvojnásobnou vraždu manželky a dcery k 28letému vězení. Oba obžalovaní znalci na rozdíl od jejich kolegů z Ostravy a Českých Budějovic, jejichž názor o vraždě elektrickým prodem převzal v odsuzujícím rozsudku nad Petrem Kramným Krajský soud v Ostravě, odmítli jednoznačné určení příčiny smrti.

 • Závody autíček na vodík

  18:03 do playlistu

  Závody autíček na vodík
  5. ročník závodů aut na vodíkový pohon odstartoval v ostravském Trojhalí. Letos se ho účastní rekordních 28 středoškolských týmů z ČR. Bugatti veyron inspirovaný českou závodnicí Eliškou Junkovou. Klasický motor u něj nahrazují vodíkové nádržky. Tento model se na závodní dráze utkal s dalšími 13.

 • Fotograf Divadla Petra Bezruče v Krystalu

  20:41 do playlistu

  Fotograf Divadla Petra Bezruče v Krystalu
  Dvorní fotograf Divadla Petra Bezruče vystavuje v havířovské galerii Krystal. Petr Hrubeš pro ostravskou scénu vytvořil desítky plakátů k inscenacím i portrétů herců. I když je teď jeho dílo k vidění v jedné místnosti, nejen na ostravských ulicích ho denně míjí stovky lidí.

Přehrát vše

Související