iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
1869
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Liberty House může koupit ArcelorMittal

  0:45 do playlistu

  Liberty House může koupit ArcelorMittal
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Liberty House může koupit ArcelorMittal

  2:54 do playlistu

  Liberty House může koupit ArcelorMittal
  Živě Petr Slanina, předseda Základní organizace OS KOVO ArcelorMittal.

 • Policejní kontroly před Velikonocemi

  5:27 do playlistu

  Policejní kontroly před Velikonocemi
  Začaly jarní kontroly na silnicích. Více než na 100 místech MS kraje budou policisté kontrolovat řidiče i povinné vybavení ve vozech. V minulém roce hlídky zkontrolovaly více než 3 tis. idičů.

 • Příprava festivalu Colours of Ostrava 2019

  6:04 do playlistu

  Příprava festivalu Colours of Ostrava 2019
  130 hudebních skupin a 150 hostů diskusního fóra Meltingpot nabídne 18. ročník festivalu Colours of Ostrava, který se koná v červenci. Mezi headlinery letos patří anglická skupina The Cure, které bude patřit závěrečný festivalový večer. Kromě ní ale diváci uvidí také téměř 80letou zpěvačku z Trinidadu Calypso Rose. Na festival se opět vrátí francouzská zpěvačka Zaz, stejně jako několik osobností diskusního fóra Meltingpot, na kterém bude jedna ze scén zaměřená pouze na workshopy.

 • Zákaz zalévání kvůli suchu v Drahoňovicích

  7:03 do playlistu

  Zákaz zalévání kvůli suchu v Drahoňovicích
  Absolutní zákaz napouštění bazénů a zalévání pitnou vodou z obecního vodovodu. Omezení kvůli suchu schválilo vedení Drahanovic na Olomoucku. V obci řeší komplikace s nedostatkem vody už několik let. Takové problémy jako letos ale nepamatují. Ke třem současným vrtům proto plánují napojit i posilovací zdroj vody.

 • Popálený horník může domů

  9:41 do playlistu

  Popálený horník může domů
  Po zhruba 3 měsících opustí polský horník, který byl vážně zraněn při výbuchu v dole na Karvinsku, popáleninovou kliniku ostravské FN. Na Velikonoce ho lékaři pustili do domácí péče. Do nemocnice se bude ještě muset vrátit, čeká ho rehabilitace. Náročnou léčbu před 4 lety podstoupil i Michal Koleno. Po výbuchu metanu v Dole Darkov měl popáleniny na 90 % těla.

 • Den Země v Přerově

  11:39 do playlistu

  Den Země v Přerově
  Celý svět si 22. dubna připomene Den Země. Akce zaměřená na poznávání přírody a její ochranu letos oslaví padesátiny. Její oslavy však na některých místech už začaly. Například v Přerově svátek věnovaný celé planetě lidé prožili už ve středu.

 • Obce proti plazmovému zplyňování odpadů

  14:00 do playlistu

  Obce proti plazmovému zplyňování odpadů
  Navýšení dopravy, více emisí, nejasnosti ohledně vlivu na životní prostředí nebo svozu odpadů odjinud. To jsou hlavní výhrady Horního Benešova na Bruntálsku, ve kterém má stát velkokapacitní závod na plazmové zplyňování odpadů. Záměr odmítá i okresní město Bruntál a další obce i občanské iniciativy.

 • Soud se opět zastal Pavla Zonči

  16:36 do playlistu

  Soud se opět zastal Pavla Zonči
  U soudu padl v pořadí pátý rozsudek,který dal za pravdu bývalému děkanovi Lékařské fakulty Ostravské univerzity, Pavlu Zončovi. Tentokrát rozhodoval Okresní soud v Ostravě. Ten konstatoval neplatnost odvolání z funkce přednosty Chirurgické kliniky ostravské FN. Soud také zároveň prohlásil za neplatnou jeho výpověď z nemocnice pro nadbytečnost. Fakultní nemocnice zvažuje odvolání proti rozsudku.

 • Taneční pro autisty

  19:25 do playlistu

  Taneční pro autisty
  Osvojit si sociální a společenské dovednosti v praxi. To je cíl Tanečních s úsměvem, které uspořádali v Havířově pro chlapce s autismem a z dětského domova. Většina z nich by se kvůli svému handicapu nemohla tanečních nikdy zúčastnit. Učí je mistr Zdeněk Chlopčík.

Přehrát vše

Související