iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 4. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2463
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • MHD v Hranicích je pro cestující zdarma

  0:45 do playlistu

  MHD v Hranicích je pro cestující zdarma
  Cestující v Hranicích na Přerovsku se ode dneška MHD svezou bez placení. MHD zdarma radnice zavedla jako další krok ke zlepšení životního prostředí ve městě. Ze stejného důvodu jezdí v Hranicích od podzimu 2017 na linkách MHD už jen elektrobusy.

 • MHD v Hranicích je pro cestující zdarma

  2:44 do playlistu

  MHD v Hranicích je pro cestující zdarma
  Živě Petr Bakovský, mluvčí Městského úřadu Hranice.

 • Bezplatná MHD

  7:49 do playlistu

  Bezplatná MHD
  Pro všechny je doprava zdarma v MHD také ve Frýdku-Místku, podmínkou je ale pořízení čipové karty. Ta vyjde na 300 Kč. Nad 65 let mají cestující zdarma dopravu v Ostravě, Orlové, Karviné a Novém Jičíně. V Opavě je to nad 70 let. Podobné podmínky od července čekají i cestující v Olomouci. Ve většině měst se zdarma přepravují také děti do 6 let.

 • Další setkání o budoucnosti SEFO

  8:20 do playlistu

  Další setkání o budoucnosti SEFO
  Ve středu se setkají zástupci Muzea umění s ministrem kultury. Jednat mají o budoucnosti Středoevropského fóra v Olomouci. Spor o stavbu za 600 mil. Kč vygradoval minulý týden. Zaměstnanci muzea vyzvali ministra Antonína Staňka k rezignaci. Muzeum má už dlouho připravený projekt od architekta Jana Šépky, ministr chce ale na stavbu vypsat architektonickou soutěž. Mediátorem jednání bude olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk.

 • Další obvinění v kauze Propag-Storm

  9:01 do playlistu

  Další obvinění v kauze Propag-Storm
  Další obvinění padla v souvislosti s kauzou reklamní agentury Propag-Storm. Ta podle státního zástupce krácením daní připravila stát celkem o 1 mld. a 700 mil. Kč. V nové větvi případu jsou tentokrát obvinění 4 obchodníci a 7 firem z Karviné a Prahy. Přes agenturu měli nakupovat reklamu na sportovní zápasy. Údajně ji předražili až 9násobně.

 • Sestra roku Ludmila Klemsová

  12:25 do playlistu

  Sestra roku Ludmila Klemsová
  Vrchní sestra z kardiovaskulárního oddělení ostravské FN Ludmila Klemsová získala titul Sestra roku za celoživotní práci ve zdravotnictví. V oboru pracuje už 35 let, posledních 10 letna pozici vrchní sestry. Pod sebou má zhruba 80 zaměstnanců, kteří ji na ocenění nominovali.

 • Končí lhůta pro podání daňového přiznání

  15:05 do playlistu

  Končí lhůta pro podání daňového přiznání
  Dnešním dnem skončila lhůta pro podání daňového přiznání z příjmů fyzických osob za rok 2018. Na mnoha místech MS kraje vyjeli úředníci finanční správy i do měst a obcí, kde nemají stálé sídlo. Lidé i obce si tuto službu pochvalují.

 • Začaly zápisy do škol

  17:40 do playlistu

  Začaly zápisy do škol
  Na některých základních školách začaly zápisy do prvních tříd. K těm musí přijít děti narozené od 1. září do 31. srpna roku 2013. Podle odhadů MŠMT ČR jde o přibližně 137 tis. dětí. Zápisy potrvají až do konce dubna. Konkrétní termín si určují ředitelé jednotlivých školských zařízení.

 • Skončila povinnost jezdit na zimních pneumatikách

  19:05 do playlistu

  Skončila povinnost jezdit na zimních pneumatikách
  Řidičům dnes skončila povinnost jezdit na zimních pneumatikách. V pneuservisech tak teď pracují naplno. Odborníci ale upozorňují na to, že především v horských oblastech se vyplatí s přezouváním ještě počkat.

 • Eva Konstantinidu maluje buvoly

  21:18 do playlistu

  Eva Konstantinidu maluje buvoly
  Tvoří pod zkratkou EI a už ve škole zaujala tím, že místo štětcem malovala prsty. Řecká výtvarnice Eva Konstantinidu patří k nejmladší generaci ostravských výtvarných umělců. Svá studia na Fakultě umění u Daniela Balabána zakončila cyklem obrazů na biblická a apokryfní témata. Teď ji fascinují býci.

Přehrát vše

Související