iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 3. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3014
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Petice za urychlení obchvatu

  0:55 do playlistu

  Petice za urychlení obchvatu
  Urychlit zahájení stavby poslední části obchvatu Třince. O to se už dlouhou dobu snaží obyvatelé obce Ropice, které by nová silnice pomohla snížit neúnosnou kamionovou dopravu. Stavba silnice se ale stále odkládá. Zdejší lidé proto sepsali petici. Má už 450 podpisů.

 • Petice za urychlení obchvatu

  4:12 do playlistu

  Petice za urychlení obchvatu
  Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

 • Pokuta za kartelovou dohodu

  8:39 do playlistu

  Pokuta za kartelovou dohodu
  ÚOHS uložil pokuty v celkové výši 50 mil. Kč 9 stavebním firmám za kartelové dohody při 4 veřejných zakázkách zadávaných městem Prostějov. Pokuty jsou pravomocné, svým rozhodnutím je potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj. Úřad je uložil společnostem Eurogema, Esox, Insta, Pozemstav Prostějov, Prostějovská stavební společnost Prostas, Realinvest, Stavební společnost Navrátil, Mechanika Prostějov a Syner Morava.

 • Vítkovice Machinery pokračují

  9:10 do playlistu

  Vítkovice Machinery pokračují
  Společnost Vítkovice Heavy Machinery může převzít nový investor, společnost SPV VTK. Krajský soud v Ostravě totiž schválil reorganizační plán firmy. Podle insolvenčního návrhu Vítkovice Heavy Machinery dluží téměř 3 mld. Kč. Nový investor do podniku už vložil peníze a obnovil výrobu.

 • 10 let vězení bankovnímu pirátovi

  9:30 do playlistu

  10 let vězení bankovnímu pirátovi
  Na 10 let do vězení poslal soud muže, který přes internet ukradl lidem z účtů přes 3 mil. Kč. Mladík a jeho 2 komplici si nelegálně nakoupili přístupové údaje k platebním kartám po celém světě. Podle policie jde o jeden z největších případů bankovního pirátství posledních let.

 • Sklizeň v obřím skleníku

  12:20 do playlistu

  Sklizeň v obřím skleníku
  V nových sklenících v Dolní Lutyni už sklízejí zeleninu. Stavět je přitom začali teprve loni v létě. Pěstování rajčat v obřích sklenících ale působí v některých lokalitách velké problémy, se světelným znečištěním z Polska např. bojují ve frýdlantském výběžku v Libereckém kraji. Kauzu už řeší i vrcholní politici.

 • Další pomoc při záchraně života

  15:51 do playlistu

  Další pomoc při záchraně života
  Zkrátit dobu, než se člověku dostane první pomoci, má mobilní aplikace First Responder, kterou nově zavádí MS kraj. Vyškolení respondeři dostanou upozornění na telefon a zůstanou s postiženým až do příjezdu záchranné služby. Kraj do školení i aplikace investoval 5 mil. Kč. Martin Turke je hasič. Pro absolvování kurzu se rozhodl, protože chtěl co nejdříve pomoct lidem, kteří to potřebují.

 • Loď Niké se vrací

  18:14 do playlistu

  Loď Niké se vrací
  Legendární loď Nike mořeplavce Richarda Konkolského se vrátí do MS kraje. Jedná o tom nadace Historie dobrodružství s Národním technickým muzeem. Konkolski se v roce 1975 stal prvním Čechoslovákem, který obeplul planetu. Loď Nike v té době byla druhým nejmenším plavidlem, kterému se to podařilo.

 • V Ostravě soutěží amatérští divadelníci

  20:42 do playlistu

  V Ostravě soutěží amatérští divadelníci
  Komedie, ve které proud lží spustí automobilová nehoda, zahájila přehlídku amatérských souborů Ostravské buchary. V sále KD v Ostravě-Michálkovicích se jich do neděle představí 8. Jako první před porotou i plným sálem vystoupili amatéři z Divadla nad Struhou z Proskovic.

Přehrát vše

Související