iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 3. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2444
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Restaurace zavádějí ekologická opatření

  0:50 do playlistu

  Restaurace zavádějí ekologická opatření
  Každý obyvatel MS kraje vytřídí ročně až 50 kg odpadu. Od roku 2004 se tak zlepšili o zhruba 20 kg. Ekologická opatření začínají zavádět také kavárny a restaurace. Plastové obaly mění za ekologičtější verze, narážejí ale na hygienické normy. Podle odborníků je ale spíše potřeba, aby obalové materiály omezily velké řetězce a obchody.

 • Třídění a recyklace odpadů

  3:32 do playlistu

  Třídění a recyklace odpadů
  Živě Iva Janáková z Katedry environmentálního inženýrství HGF VŠB-TUO.

 • Třídění a recyklace odpadů

  7:25 do playlistu

  Třídění a recyklace odpadů
  V roce 2017 bylo v České republice vyprodukováno 34,5 mil. tun všech odpadů. Z toho přes 5 mil. tun komunálního odpadu. Pro velkou část odpadů, přes 84 %, se podařilo najít další využití, a to materiálové i energetické. Na skládkách skončilo 10 % všech odpadů.

 • Kraj podepsal smlouvu s Českými drahami

  7:51 do playlistu

  Kraj podepsal smlouvu s Českými drahami
  Hlavním železničním dopravcem v MS kraji zůstanou České dráhy. Zástupci kraje a dopravce dnes podepsali smlouvu na následujících 5 let. Během těch by měla být např. elektrifikována trať mezi Ostravou a Frenštátem pod Radhoštem. Plánovaná je rovněž modernizace vlakových souprav a nasazení nových kolejových vozidel.

 • Spor o Středoevropské fórum pokračuje

  9:10 do playlistu

  Spor o Středoevropské fórum pokračuje
  Olomoucké muzeum umění podle MK ČR porušilo několikrát zákon o zadávání veřejných zakázek, a to při hledání podoby budovy Středoevropského fóra. Před lety totiž muzeum zadalo zakázku přímo architektovi Janu Šépkovi. Vláda na stavbu budovy nedávno uvolnila 600 mil. Teď ministerstvo rozhodlo o vypsání soutěže.

 • Stavba nové linky na výrobu piva v Nošovicích

  10:05 do playlistu

  Stavba nové linky na výrobu piva v Nošovicích
  Největší investice za posledních 20 let. Na Frýdecko-Místecku dnes začala stavba linky na plnění plechovek a přidruženého skladu za více než 600 mil. Kč. Místní pivovar vyrábí přes 2 mil. hektolitrů piva ročně. Kapacita s novou linkou vzroste až o dalších 200 tis. hektolitrů.

 • Na vozíku do Santiaga de Compostela

  12:22 do playlistu

  Na vozíku do Santiaga de Compostela
  Olomoučan Milan Langer se vydal na bezmála 3,5 tis. km dlouhou pouť do španělského Santiaga de Compostela. Celou trasu absolvuje s pomocí dobrovolníků bez použití dopravních prostředků. Jen na invalidním vozíku, na který je odkázaný už od dětství.

 • Opava digitalizuje hřbitovy pomocí dronu

  14:28 do playlistu

  Opava digitalizuje hřbitovy pomocí dronu
  Po 2 dny kroužily nad opavskými hřbitovy drony. Bylo to kvůli leteckému snímkování a následné digitalizaci hrobových míst. Projekt má zjistit, která hrobová místa jsou prázdná nebo dlouho nepoužívaná. V Opavě je totiž po hrobových místech velká poptávka. Snímkování všech 8 hřbitovů vyšlo Opavu na zhruba 70 tis. Kč.

 • Světový den vody

  17:00 do playlistu

  Světový den vody
  Na dnešek připadá Světový den vody. O víkendu se proto veřejnosti otevřou jindy nepřístupné vodárenské objekty. Spotřeba vody se oproti době před sametovou revolucí rapidně snížila. Lidé přemýšlejí více ekologicky a také ekonomicky. Cena nezbytné komodity pro život totiž stále stoupá.

 • V Prostějově opraví Plumlovskou ulici

  19:07 do playlistu

  V Prostějově opraví Plumlovskou ulici
  Na 5 měsíců uzavřeli v Prostějově Plumlovskou ulici. Hlavní tah na Blansko a Boskovice je jednou z nejfrekventovanějších ulic ve městě. Řidiči se nyní dostanou ulicí pouze z centra města. Opačným směrem musí počítat s 3,5km objížďkou.

 • Poetické popelnice v Ostravě

  21:19 do playlistu

  Poetické popelnice v Ostravě
  V Ostravě mají od včerejška poetické popelnice. Tzv. POPO budou umístěné v centru města i na jeho perifériích. První várka textů nabídne poezii amerického básníka Lawrence Ferlinghettiho, který se 24. března dožívá 100 let!

Přehrát vše

Související