iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 3. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2431
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stoupl počet vykázaných násilníků

  0:51 do playlistu

  Stoupl počet vykázaných násilníků
  V MS kraji loni přibylo případů, kdy policisté zasahovali u domácího násilí. Útočníka tu z bytu vykázali hned 130x. Sever Moravy se ve statistikách domácího násilí pohybuje dlouhodobě na 3. místě. Větší počet už vykazují jen policisté hlavního města a ti v Ústeckém kraji. S návratem do běžného života pomáhají obětem speciální centra.

 • Stoupl počet vykázaných násilníků

  3:45 do playlistu

  Stoupl počet vykázaných násilníků
  Podrobnější čísla připravila Lucie Botorová.

 • Údajné týrání dětí před soudem

  5:01 do playlistu

  Údajné týrání dětí před soudem
  Případem údajně dlouhodobého týrání dětí jejich pěstouny se začal zabývat Okresní soud v Novém Jičíně. Obžalovaní podle státního zástupce nepřiměřeně trestali chlapce a dívku. Údajně je bili jezdeckým bičíkem nebo je za trest nechávali spát v oblečení zapáchajícím močí.

 • Údajné týrání dětí před soudem

  7:15 do playlistu

  Údajné týrání dětí před soudem
  S klinickou psycholožkou si povídala Pavla Krůčková.

 • Spor o Středoevropské fórum v Olomouci

  9:49 do playlistu

  Spor o Středoevropské fórum v Olomouci
  Zaměstnanci Muzea umění Olomouc vyzvali k rezignaci ministra kultury a bývalého primátora Olomouce Antonína Staňka z ČSSD. Vadí jim způsob, jakým usiluje o konání architektonické soutěže na budovu Středoevropského fóra. Na tu má muzeum už léta připravený projekt od architekta Jana Šépky. K tématu v pondělí proběhla i panelová diskuze v Národní galerii. Zástupci muzea na ni ale údajně nebyli pozvaní. V tiskové zprávě podle nich navíc ministerstvo zkreslilo informace.

 • Další pokus o uskladnění odpadu

  10:52 do playlistu

  Další pokus o uskladnění odpadu
  Další pokusy o uskladnění nebezpečného odpadu zaznamenali moravskoslezští policisté. Jen za poslední týden speciální vyšetřovací tým registruje několik nových případů. Narůstá zájem o pronájem nevyužitých areálů v kraji.

 • Zemřel generál Milan Píka

  12:03 do playlistu

  Zemřel generál Milan Píka
  Ve věku 96 let zemřel v Bratislavě brigádní generál Milan Píka. Za 2. světové války bojoval proti nacistům v odboji i ve Velké Británii coby příslušník Královského letectva. Komunisté ho věznili. Jeho otce, generála Heliodora Píku, režim záhy po válce popravil. Tímto odkazem svého otce se Milan Píka řídil celý život.

 • Nová expozice v hornickém muzeu

  14:59 do playlistu

  Nová expozice v hornickém muzeu
  Novou neobvyklou expozici mají v Hornickém muzeu Landek Park v Ostravě-Petřkovicích. Připomíná úlohu zvířat a především koní v těžbě uhlí. V části vůbec nejstarší sloje Albert je unikátní postava koně s jeho vodičem. Koňské potahy se v dolech v historii pohybovaly běžně.

 • Telemedicína u dětí metylovického ústavu

  17:19 do playlistu

  Telemedicína u dětí metylovického ústavu
  Malí pacienti z léčebného ústavu v Metylovicích mohou zůstat pod dohledem lékaře i doma. Jejich pediatr nepřestává díky telemedicíně zůstávat informovaný o zdraví dítěte. Lékařská data totiž po každém domácím měření putují přímo z přístrojů do počítače lékaře.

 • Končí spor o Ostravici

  19:30 do playlistu

  Končí spor o Ostravici
  Nejvyšší soud zamítl dovolání developerské firmy Amadeus Real. Ta od Ostravy požadovala více než 1,5 mld. Kč za údajně zmařenou investici do stavby multifunkčního areálu v centru města. Soud to uvedl na své úřední desce s tím, že firma musí Ostravě zaplatit náklady řízení přes 800 tisíc Kč. Podle primátora krajské metropole Tomáše Macury verdikt odblokoval možnosti rozvoje lokality.

 • Ubylo obyvatel MS a OL kraje

  19:57 do playlistu

  Ubylo obyvatel MS a OL kraje
  V MS kraji loni ubylo přes 2,5 tisíce obyvatel. Jde o největší úbytek lidí v rámci celé České republiky. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad. Za posledních 5 let přišel kraj o více než 18 500 obyvatel. I tak je stále po Středočeském kraji a Praze třetím nejlidnatějším regionem Česka. Počet obyvatel klesl také v Olomouckém kraji, konkrétně o téměř 400. Nejvyšší úbytek obyvatel mělo Přerovsko.

 • Heda Gablerová v Divadle Petra Bezruče

  20:37 do playlistu

  Heda Gablerová v Divadle Petra Bezruče
  Hrdinka dramatu norského spisovatele Henrika Ibsena Heda Gablerová je nerozhodná a znuděná třicátnice v luxusu, ve kterém žije a zároveň jím pohrdá. Taková je v nové inscenaci v ostravském Divadle Petra Bezruče. Ibsenovo drama totiž přímo pro divadlo upravila česko-chilská autorka Anna Saavedra.

Přehrát vše

Související