iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 3. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1828
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výpověď popáleného horníka

  0:44 do playlistu

  Výpověď popáleného horníka
  Od druhého nejhoršího důlního neštěstí na našem území po roce 1990 uplynulo právě čtvrt roku. 20. prosince 2018 zahynulo v Dole ČSM při výbuchu metanu 13 horníků a dalších 10 se zranilo. 3 z nich byli hospitalizování a stav jednoho z nich byl vážný. Utrpěl popáleniny na 65 % těla. Exkluzivně s ním natáčela Pavla Daňková.

 • Čtvrt roku od výbuchu na Dole ČSM

  2:20 do playlistu

  Čtvrt roku od výbuchu na Dole ČSM
  Na místo neštěstí 800 metrů pod povrchem země by se záchranáři i vyšetřovatelé mohli dostat až zhruba za měsíc. Vzhledem k vysokým teplotám i vysokým koncentracím metanu je teď uzavřeno výbuchovzdornými hrázemi. Pojďme si teď připomenout, jak k celému neštěstí vlastně došlo.

 • Čtvrt roku od výbuchu na Dole ČSM

  4:44 do playlistu

  Čtvrt roku od výbuchu na Dole ČSM
  Sestřih komentářů z dopolední ČT24.

 • Stoupá počet nemocných spalničkami

  7:32 do playlistu

  Stoupá počet nemocných spalničkami
  V MS kraji stále stoupá počet nemocných spalničkami. Od minulého týdne jich přibylo 13. Aktuálně tak hygienici na severu Moravy evidují 64 případů a jednu z nejvyšší nemocností v rámci České republiky. Nejvíce nemocných spalničkami je v Ostravě, v Novém Jičíně se naopak infekce zatím neobjevila. Mezi nemocnými je už i 6 zdravotníků.

 • ZOO Olomouc likviduje následky bouře Eberhard

  7:56 do playlistu

  ZOO Olomouc likviduje následky bouře Eberhard
  Poničené výběhy, pokácený les a škody předběžně vyčíslenéna miliony korun. V olomoucké ZOO dokončují likvidaci škod po větrné bouři Eberhard. Na obnovu poškozeného výběhu čekají už jen kozorožci. Okolí ZOO ale nadále pokrývají stovky padlých stromů. S těmi nově pomáhá harvestor, v ZOO překřtěný na zubra na kolečkách.

 • Obavy podnikatelů z oprav na Nádražní

  8:30 do playlistu

  Obavy podnikatelů z oprav na Nádražní
  Živnostníci v ostravské Nádražní ulici se obávají další rekonstrukce. Generální opravou přitom prošla před 2 lety. Kopat se tam ale začne znovu tentokrát kvůli plynovodu. Ten je totiž vyroben z nekvalitního materiálu. 2 roky dlouhá rekonstrukce přitom řadu podnikatelů přivedla k velkým ztrátám, některé pak ke krachu.

 • Zámek ve Staré Vsi n. O. má novou kopuli

  10:56 do playlistu

  Zámek ve Staré Vsi n. O. má novou kopuli
  Barokní kopuli na věž renesančního zámku usadili technici ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Tamější zámek byl bez své dominanty několik desítek let. Kopuli z měděného plechu vážící 20 tun technici nasazovali 3 hodiny.

 • Moravskoslezské derby čtvrtfinále play-off

  13:04 do playlistu

  Moravskoslezské derby čtvrtfinále play-off
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.

 • Moravskoslezské derby čtvrtfinále play-off
 • Začala oprava konkatedrály v Opavě

  16:23 do playlistu

  Začala oprava konkatedrály v Opavě
  Na 2 roky se uzavře konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie v Opavě. Začala její celková rekonstrukce za bezmála 80 mil. Kč. Je to největší investice do obnovy sakrálních staveb v celé ostravsko-opavské diecézi. Opavská konkatedrála je přitom považována za nejvýznamnější stavbu tzv. slezské cihlové gotiky.

 • Světový den ústního zdraví

  18:45 do playlistu

  Světový den ústního zdraví
  Na 20. březen připadá Světový den ústního zdraví. Připomíná se v bezmála 160 zemích včetně Česka. Osvětová akce zaměřená na péči o zuby a ústní hygienu dnes proběhla např. v Pevnosti poznání v Olomouci. Tamní dentisté ale připravili program na celý týden. Vyvrcholí v sobotu dnem otevřených dveří na klinice zubního lékařství.

 • Výstava inspirovaná Knihami džunglí

  21:06 do playlistu

  Výstava inspirovaná Knihami džunglí
  Slezské zemské muzeum v Opavě zve na výstavu inspirovanou Knihami džunglí. 128 exponátů přibližuje postavy a prostředí příběhů britského nositele Nobelovy ceny za literaturu, Rudyarda Josepha Kiplinga. Průvodcem výstavy je Mauglí.

Přehrát vše

Související