iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 2. 2019
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2417
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podvedených seniorů neklesá

  0:47 do playlistu

  Podvedených seniorů neklesá
  Nevýhodné smlouvy za elektřinu, předražené zboží nebo snaha vymámit z obětí úspory. Senioři musí stále častěji čelit nejrůznějším podvodníkům. Třeba v MS kraji teď policisté řeší sérii telefonátů z Polska, během kterých pachatelé žádali seniory o půjčku peněz. Vydávali se přitom za jejich vnuky.

 • Podvedených seniorů neklesá

  3:23 do playlistu

  Podvedených seniorů neklesá
  Konkrétní počty trestných čísel i výši škod představila Tereza Krumpholzová.

 • Počet podvedených seniorů neklesá

  4:13 do playlistu

  Počet podvedených seniorů neklesá
  Živě Tomáš Kužel, ředitel KS PČR MS kraje.

 • Ostrava podpoří kotlíkové dotace

  7:44 do playlistu

  Ostrava podpoří kotlíkové dotace
  Ostrava ve 3. vlně tzv. kotlíkových dotací znovu přispěje obyvatelům města 10 tis. Kč na výměnu neekologických kotlů za nové a šetrnější k životnímu prostředí. Zároveň jim nabídne i bezúročné půjčky. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO). Hlavní část podpory výměny neekologických kotlů tvoří státní pomoc. V Ostravě o příspěvek na výměnu kotle dosud zažádalo necelých 1500 domácností, skutečně vyměněno je zatím přes 850 kotlů. Podle předpokladů by v krajské metropoli bylo nutné vyměnit ještě zhruba tisícovku kotlů. Další kolo programu podpory výměny kotlů by mohlo začít zřejmě v květnu.

 • Výkyvy teplot poškodily koleje

  8:16 do playlistu

  Výkyvy teplot poškodily koleje
  Výrazné výkyvy teplot v posledních dnech poškodily tramvajové koleje v části centra Olomouce, kde nyní kvůli tomu jezdí tramvaje pomalu. Koleje budou opraveny v březnu a poté by tramvaje měly opět začít jezdit obvyklou rychlostí. Koleje jsou poškozeny na ulici 8. května.

 • Kontroly masa v Olomouci

  8:33 do playlistu

  Kontroly masa v Olomouci
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Spalovna chce zdvojnásobit kapacitu

  10:20 do playlistu

  Spalovna chce zdvojnásobit kapacitu
  Více nebezpečného odpadu ze zdravotnictví, průmyslu i domácností. Takový je trend v těchto a podle odborníků i v následujících letech. Společnost provozující spalovnu nebezpečných odpadů v Ostravě chce proto téměř zdvojnásobit její kapacitu. Město s tím nesouhlasí, MS kraj je s výhradami pro.

 • SPD zrušila regionální klub

  13:03 do playlistu

  SPD zrušila regionální klub
  Vedení strany SPD Tomia Okamury zrušilo regionální klub v MS kraji, údajně kvůli dlouhodobému porušování stanov a také krácení demokratických práv členů. To ale představitelé hnutí na severu Moravy a ve Slezsku odmítají a proti rozhodnutí se chtějí odvolat.

 • Mikroelektrárna z ČVUT v Mikolajicích

  16:11 do playlistu

  Mikroelektrárna z ČVUT v Mikolajicích
  Automatický kotel, který umí kromě tepla vyrábět i elektřinu z biomasy. To je mikrolektrárna Wave, kterou přes 10 let vyvíjeli odborníci při ČVUT. Prostorově nenáročné zařízení má výkon 50 kW a jako topivo využívá dřevěné pelety. Jediné zařízení svého druhu na světě zkouší jako první v Mikolajicích na Opavsku.

 • Bývalá soudkyně jde do vězení

  18:43 do playlistu

  Bývalá soudkyně jde do vězení
  Na 5 a půl roku poslal do vězení ostravský okresní soud bývalou advokátku a taky soudkyni Věru Skařupovou. Jako advokátka měla připravit své klienty o více než 1 mil. Kč, které k ní vložili do úschovy. Rozsudek není pravomocný.

 • Plasťáci útočí v loutkovém divadle

  20:58 do playlistu

  Plasťáci útočí v loutkovém divadle
  Ostravské Divadlo loutek reaguje na celosvětový problém s plasty. Jeho příspěvek míří k nejmladším obyvatelům planety. V nové inscenaci s názvem "Plasťáci útočí" bojuje odvážný hrdina proti armádě z plastu, která vlastní jediné zásoby pitné vody.

Přehrát vše

Související