iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 2. 2019
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3144
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Linka 112 pomáhá i za hranicemi

  0:44 do playlistu

  Linka 112 pomáhá i za hranicemi
  Unijní země včetně Česka si dnes symbolicky připomínají Evropský den linky 112. Jednotné tísňové číslo ale funguje třeba i v Turecku nebo na Islandu. U nás provoz linky zajišťují operační střediska hasičů. Lidem pomáhají při dopravních nehodách, požárech a dalších mimořádných událostech. Výjimečné ale nejsou ani situace, kdy pomoc potřebují Češi v zahraničí.

 • Linka 112 pomáhá i za hranicemi

  3:04 do playlistu

  Linka 112 pomáhá i za hranicemi
  Živě Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje.

 • Hrozí vítr

  6:44 do playlistu

  Hrozí vítr
  Ve Slezsku hrozí do zítřejšího poledne silný vítr, který bude dosahovat v nárazech rychlosti až 70 km/h, na hřebenech hor i 110 km/h. Místy se mohou tvořit sněhové jazyky.

 • Požár v Gutech před Nejvyšším soudem

  6:58 do playlistu

  Požár v Gutech před Nejvyšším soudem
  Případem zapálení kostela v Gutech se bude zabývat Nejvyšší soud. Jeden z odsouzených, který dostal 8letý trest, podal dovolání. Další 2 se na Nejvyšší soud neobrátili, výše jejich trestů tak zůstane stejná. Trojice zapálila kostel v červnu 2017, plameny stavbu z 16. století úplně zničily.

 • Piráti o OKD

  7:20 do playlistu

  Piráti o OKD
  Stát se mohl při prodeji menšinového podílu v těžební společnosti OKD dopustit nedovolené veřejné podpory, soudí předseda sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci černouhelné firmy Lukáš Černohorský. MF ČR podle něj tehdy podalo Evropské komisi nepravdivé a zavádějící informace ohledně privatizace OKD.

 • Lupič se přiznal

  7:42 do playlistu

  Lupič se přiznal
  Policisté dopadli muže, který se jim přiznal k loupežnému přepadení pošty v Dolních Studénkách na Šumpersku. Lupič ohrožoval před týdnem pracovnici pošty pistolí a pak utekl s víc než 20 tis. Kč. Během přepadení měl na hlavě kuklu. Policistům se ho ale už v pátek podařilo zadržet. V OL kraji jde o první podobný případ od roku 2016.

 • Odpad míří do Starého Města

  9:53 do playlistu

  Odpad míří do Starého Města
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Studenti složili Tatru

  12:41 do playlistu

  Studenti složili Tatru
  Nyní míříme do kopřivnické Tatry. Tam studenti Střední průmyslové školy z Třebíče oficiálně představili veřejnosti svůj náklaďák, který si sami sestavili. Celý proces trvat 3 měsíce. Tento vůz nebude pouze stát, ale zařadí se do normálního provozu.

 • Ludgeřovice chtějí bezpečnější dopravu

  15:48 do playlistu

  Ludgeřovice chtějí bezpečnější dopravu
  Místo rušné křižovatky kruhový objezd. Ludgeřovičtí tak chtějí zvýšit bezpečnost provozu v obci, kde v minulosti došlo k několika vážným nehodám. Stavba by měla začít ještě letos.

 • Zabil úderem pěstí

  18:29 do playlistu

  Zabil úderem pěstí
  Měl se zastat známého a sám za to přišel o život. Konflikt měl v Třinci vyprovokovat teprve 18letý Martin Bodzenta. 50letého muže zabil jednou ranou pěstí. Případ začal projednávat Krajský soud v Ostravě.

 • Bull v Divadle Mír

  20:42 do playlistu

  Bull v Divadle Mír
  Ostravské Divadlo Mír se s novou inscenací Bull pustilo do odvážného experimentu. Hru nasadilo do programu na pouhých 14 dní. Koncept, který byl u nás využíván za první republiky, dnes běžně funguje v zahraničních divadlech. Bull ale vybočuje i tématem výhradně komediálního repertoáru divadla. Je o šikaně na pracovišti.

Přehrát vše

Související