iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 2. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2566
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kontroly masa na hranicích s Polskem

  0:45 do playlistu

  Kontroly masa na hranicích s Polskem
  Veterináři s celníky pokračují v kontrolách kamionů u hranic s Polskem kvůli kauze hovězího z problematických jatek v Mazovském vojvodství. Zatím odhalili jen administrativní prohřešky, odebrané vzorky teď zkoumají veterináři. V MS kraji už policisté s veterináři za týden zkontrolovali přes 150 vozů.

 • Kontroly masa na hranicích s Polskem

  2:11 do playlistu

  Kontroly masa na hranicích s Polskem
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Soud v kauze Kvitová pokračuje

  5:39 do playlistu

  Soud v kauze Kvitová pokračuje
  Obžalovaný Radim Žondra dnes u Krajského soudu v Brně v případu napadení Petry Kvitové zpochybnil průběh rekognice, při níž ho tenistka opakovaně poznala. Obhajoba před čtením listinných důkazů také vznesla námitku na podjatost soudu. Petra Kvitová kvůli prožitému traumatu už dříve požádala, aby byla vyslechnuta v nepřítomnosti obžalovaného, soud jí to umožnil. Muži za vydírání a porušování domovní svobody hrozí až 12 let vězení. Hlavní líčení je odročeno na 26. března.

 • Chřipka zavírá nemocnice

  6:10 do playlistu

  Chřipka zavírá nemocnice
  Ordinace v OL kraji se stále plní pacienty s akutními chorobami dýchacích cest. Za uplynulý týden se zvýšila nemocnost ze 1497 na 1667 případů na 100 tis. obyvatel. Kvůli rostoucímu počtu lidí s virózami tento týden zakázala návštěvy Vojenská nemocnice Olomouc a omezení platí také ve dvou klinikách olomoucké fakultní nemocnice. Zakázány byly postupně návštěvy v nemocnicích v Hranicích, Prostějově, Šternberku a Přerově.

 • Lesníci chtějí přemístit medvěda

  6:40 do playlistu

  Lesníci chtějí přemístit medvěda
  Lesníci varují chataře i turisty před medvědem hnědým, který roztrhal už 3 kusy jelení zvěře, a v těchto dnech se zdržuje v údolí potoka Řečice ve Starých Hamrech. Kvůli bezpečnosti dnes požádali Správu CHKO Beskydy o jeho přemístění do jiné lokality. Asi 3leté zvíře se pravidelně vrací do přezimovací obůrky Jatný, odkud odchází do údolí.

 • Boj s metanem pokračuje

  7:03 do playlistu

  Boj s metanem pokračuje
  Zástupci OKD, policisté, báňský úřad, do míst, kde vybuchl v Dole ČSM metan, se stále nemohou dostat. Požářiště odborníci sledují a snaží se ho zchladit. Za hrázemi je nejen vysoká teplota, ale i koncentrace nebezpečných plynů. Událost, ke které došlo 20. prosince, nepřežilo 13 lidí.

 • 15 milionů za zpožděný odvoz kalů

  9:50 do playlistu

  15 milionů za zpožděný odvoz kalů
  Za uložení kalů po bývalé chemičce Ostramo v Ostravě získá město kompenzaci 15 mil. Kč. Společnost AVE CZ měla podle původní smlouvy odvézt kaly do konce loňského roku. Požádala ale, aby upravené kaly mohla skladovat v Ostravě. Představitelé města proti tomu protestovali, jejich nesouhlas ale proces nemohl ovlivnit. Město proto iniciovalo uzavření memoranda, jehož součástí je také kompenzace.

 • Začala sanace barelů s nebezpečným odpadem
 • Landscape festival v Ostravě

  15:17 do playlistu

  Landscape festival v Ostravě
  Ostrava bude hostit akci zaměřenou na krajinu, město a veřejný prostor. Landscape festival po 6 ročnících konaných v Praze, Plzni a Opavě začne na přelomu května a června a potrvá do poloviny října. Festival proběhne na 7 místech Ostravy. Propojí historické centrum města s Dolní oblastí Vítkovic a Mariánskými Horami. Jedním z míst, kde proběhne letošní ročník festivalu, bude i tento park v centru Ostravy za Domem umění. I toto místo má podle pořadatelů potenciál stát se novým kulturním centrem města.

 • Metanolová kauza před Vrchním soudem v Olomouci

  16:34 do playlistu

  Metanolová kauza před Vrchním soudem v Olomouci
  Metanolovou kauzou, která připravila o život 48 lidí a skoro stovce dalších přivodila vážné zdravotní následky, se začal znovu zabývat Vrchní soud v Olomouci. Konkrétně tzv. ostravskou větví. V ní bylo původně 7 obviněných. Miroslava Klösela ale zlínský krajský soud už roce 2015 viny zprostil. Jeho bratr Michal spolu s dalšími 5 obchodníky dnes měli před vrchní soud předstoupit už podruhé.

 • Kraj i školy bojují o studenty

  18:56 do playlistu

  Kraj i školy bojují o studenty
  MS kraji dlouhodobě ubývá obyvatel. Nejčastěji odcházejí mladí lidé, zejména za studiem. V posledních letech řeší tento problém jak kraj, tak vysoké školy. Vznikají např. také nové motivační projekty. Větší podporu věnují mj. řemeslným oborům. Kraj řeší odchody mladých lidí jinam několik let. V letošním roce tak bude ze svého rozpočtu více přispívat do oblasti školství.

 • Protest proti zbourání komínu

  21:54 do playlistu

  Protest proti zbourání komínu
  Členové spolku Sv. Václav od 17:00 protestují na Prokešově náměstí. Jde jim o osud vítkovického komínu Strakáč, který má být zbourán. Podle zástupců společnosti Vítkovice představuje ekologickou zátěž a nejšetrnějším řešením je jeho odstřel. Aktivisté se brání a bojují za jeho zachování.

Přehrát vše

Související