iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 1. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3462
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lysá hora se chystá na závod

  0:48 do playlistu

  Lysá hora se chystá na závod
  Hektické přípravy a přeplněné hotely. Nejnáročnější zimní sportovní akce na Lysé Hoře startuje už zítra. Účastníci maratonu LH24 budou letos už poosmé zdolávat 12kilometrový okruh k vrcholu hory. Každoročně se závodu účastní kolem tisíce závodníků. Letošní ročník slibuje účastníkům opravdu extrémní podmínky.

 • Lysá hora se chystá na závod

  3:01 do playlistu

  Lysá hora se chystá na závod
  Živě Libor Uher, organizátor závodu.

 • Na prahu epidemie chřipky

  7:39 do playlistu

  Na prahu epidemie chřipky
  V MS kraji v tomto týdnu výrazně vzrostl počet nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou, a to o 31 %. Na 100 tis. lidí aktuálně připadá 1629 nemocných, kterých přibývá ve všech věkových skupinách. Nejvíce jich je mezi předškolními dětmi, kde nemocnost představuje 4596 onemocnění na 100 tis. obyvatel.

 • Fanoušci lapeni

  8:04 do playlistu

  Fanoušci lapeni
  Policie v Ostravě a okolí podle informací Deníku zadržela fanoušky fotbalového Baníku Ostrava, kteří jsou podezřelí z toho, že v říjnu přepadli a oloupili příznivce opavského celku. Uvedl to dnes internetový portál Denik.cz, podle kterého kriminalisté zadrželi okolo 20 lidí. Na silnici mezi Fulnekem a Opavou podle Deníku 7. října večer zaútočilo kuklami maskované komando na auto s opavskými fanoušky. Ti se vraceli z Brna ze zápasu svého týmu s Bohemians Praha 1905. U krajnice stálo odstavené vozidlo, jehož osádka předstírala výměnu kola.

 • Řidič měl přes 3 promile v krvi

  8:38 do playlistu

  Řidič měl přes 3 promile v krvi
  Opilý řidič nákladního auta dnes havaroval na dálnici D46 ve směru z Prostějova na Vyškov. S návěsem sjel do příkopu, kde se vůz částečně převrátil na bok a vysypal se z něj náklad betonových panelů. Na jeho jízdu už před nehodou upozorňovali policii svědci. Nikdo nebyl zraněn, při havárii však auto poškodilo svodidla v délce 60 metrů. Škoda byla vyčíslena na 800 tis. Kč. Policisté řidiči naměřili 3,2 promile alkoholu v dechu.

 • Podpoří ostravská ČSSD Hamáčka?

  9:08 do playlistu

  Podpoří ostravská ČSSD Hamáčka?
  Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

 • Začala Národní pouť

  11:06 do playlistu

  Začala Národní pouť
  V Jablunkově dnes začala několikadenní pouť, připomínající tzv. sedmidenní válku Čechů a Poláků o Těšínsko. Od ní právě letos uběhlo 100 let. V rámci pietních akcí lidé navštíví místa spojená s nejtěžšími boji a také jednotlivé pomníky padlých.

 • Další sklad nebezpečných látek

  13:40 do playlistu

  Další sklad nebezpečných látek
  Kriminalisté dnes zkoumali druhý sklad s nebezpečným materiálem. Policie ho odhalila nedaleko samotného centra Bohumína. O prvním ve Starém Městě u Frýdku-Místku jsme vás informovali včera. Kriminalisté teď zjišťují, kdo tuny hořlavých směsí do objektů navezl. Likvidace nebezpečného a nelegálně uloženého odpadu v hale ve Starém Městě nedaleko Frýdku-Místku začne v úterý.

 • V Pustkovci se bojí kácení

  16:59 do playlistu

  V Pustkovci se bojí kácení
  Pustkovecké údolí v Ostravě projde další proměnou. Po vybudování komunitního centra zde mají díky projektu města "Revitalizace Pustkoveckého údolí" vzniknout vodní hřiště či odpočívadla. Problém ale představuje mohutné kácení stromů s projektem spojené. Kvůli plánovaným změnám byla i podána stížnost na ČIŽP.

 • Policisté kontrolovali chaty

  19:08 do playlistu

  Policisté kontrolovali chaty
  Vloupání do chat a chalup na východě Česka ubylo, v MS kraji jich loni bylo o víc než polovinu méně. Policisté nicméně apelují na majitele chat, aby je zabezpečili. A to především teď v zimních měsících, kdy jsou většinou prázdné.

 • Premiéra dokumentu Čechomor 30 let

  20:51 do playlistu

  Premiéra dokumentu Čechomor 30 let
  Čechomor 30 let, to je název dokumentu, který mapuje historii jedné z nejúspěšnějších tuzemských kapel. Její hudba, vycházející z kořenů lidové písně, získala i filmová ocenění, Českého lva i karlovarský Křišťálový glóbus. Na začátku přitom kapela hrávala pro náhodné kolemjdoucí.

Přehrát vše

Související