iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 1. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2312
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Města řeší veřejně prospěšné práce

  0:49 do playlistu

  Města řeší veřejně prospěšné práce
  Klesající nezaměstnanost v MS kraji teď městům paradoxně přináší problémy. ÚP totiž poskytují méně peněz a lidí na veřejně prospěšné práce. Starostové řeší, jestli budou pracovníky dotovat z vlastního rozpočtu. Služba je totiž podle nich jedinou cestou, jak do zaměstnání zapojit i ty, kteří pracovat nechtějí nebo nemohou.

 • Města řeší veřejně prospěšné práce

  3:57 do playlistu

  Města řeší veřejně prospěšné práce
  Živě Bohuslav Niemiec, náměstek primátora Havířova.

 • Smog ustupuje

  6:50 do playlistu

  Smog ustupuje
  Kvalita ovzduší v MS kraji se zlepšila, a meteorologové tak v noci na dnešek a dnes odvolali některá upozornění související se stavem ovzduší. Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku byla nejprve odvolána regulace a následně dopoledne i smogová situace, která vyhlášení regulace předchází. Meteorologové odvolali smogovou situaci i na Třinecku. Kvalita ovzduší se zlepšila, smogová situace tak byla odvolána už v celém MS kraji.

 • Hory hlásí dostatek sněhu

  7:21 do playlistu

  Hory hlásí dostatek sněhu
  V nejvyšších částech Jeseníků leží téměř 2 metry sněhu a v lavinových katastrech jsou podle horské služby naváté až 4 metry. Lyžařská střediska jsou v plném provozu, s nedostatkem sněhu problém rozhodně nemají. V Jeseníkách snížili horští záchranáři stupeň lavinového nebezpečí z 3. na 2., stalo se tak po dnešním měření v lavinových katastrech. Lyžařská střediska v MS kraji stále nabízejí příznivcům zimních sportů velmi dobré podmínky. Na své si přijdou nejen vyznavači sjezdového lyžování a snowboardingu, ale také běžkaři.

 • Soudní znalci před soudem

  7:47 do playlistu

  Soudní znalci před soudem
  Případ 2 soudních znalců z kauzy Petra Kramného začal řešit soud. Lékaři Radek Matlach a Igor Farkaš podle žalobkyně vypracovali neobjektivní posudek ve prospěch Kramného, odsouzeného později za dvojnásobnou vraždu manželky a dcery k 28letému vězení. Tito znalci uvedli, že příčinou smrti manželky a dcery byla otrava a dehydratace. Při procesu bylo ale prokázáno, že zabíjela elektřina.

 • Sklad nebezpečných látek

  10:11 do playlistu

  Sklad nebezpečných látek
  Nelegální sklad nebezpečných látek ve Starém Městě u Frýdku-Místku hlídají policisté. Kvůli téměř 200 palet plných barelů svolal primátor krizový štáb. Ten teď řeší, jak nebezpečný materiál co nejrychleji zlikvidovat. Už teď je jisté, že likvidace přijde na několik milionů korun. S odvozem by se mohlo začít v úterý.

 • Unikátní operace srdce

  12:17 do playlistu

  Unikátní operace srdce
  Lékaři kardiocentra v třinecké nemocnici Podlesí dnes jako první v ČR provedli unikátní operaci srdce. Tzv. uzávěr srdečního komorového defektu za pomoci systému odpoutatelné spirálky. Metoda by měla byt šetrnější k pacientům a kromě snížení rizika úmrtí v průběhu a po zákroku by měla výrazně snížit i dobu rekonvalescence. Vůbec poprvé tímto způsobem operovali před 3 lety lékaři v Německu.

 • Skončí linka do Bergama?

  16:14 do playlistu

  Skončí linka do Bergama?
  Letecká společnost Ryanair ukončí na konci března provoz linky mezi Ostravou a italským letištěm Bergamo u Milána. Uvedl to server zdopravy.cz Firma už údajně začala lidem rušit letenky a oficiálně potvrdila konec spojení. Ostravě tak na jaře zůstane jediná pravidelná linka. Vedení MS kraje, které spravuje letiště Mošnov, o tom neví.

 • Sedmdesát milionů na opravy

  17:16 do playlistu

  Sedmdesát milionů na opravy
  70 mil. Kč změní 3 největší sídliště ve Valašském Meziříčí. Zastupitelé dnes schválili úvěr, ze kterého modernizaci zalidněných lokalit budou během příštích 2 let financovat. Pro město to byla nezpochybnitelná priorita, při hlasování se na tom vzácně shodli politici z koalice i opozice.

 • Premiéra v Divadle "12"

  20:06 do playlistu

  Premiéra v Divadle "12"
  Živě Vojtěch Štěpánek, šéf činohry NDM.

Přehrát vše

Související