iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 1. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2667
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Unikátní průzkum vlivu životního prostředí

  0:45 do playlistu

  Unikátní průzkum vlivu životního prostředí
  Unikátní průzkum o vlivu znečištěného ovzduší na zdraví zahájili vědci a lékaři v MS kraji. V průběhu 5 let budou sledovat stovky lidí. Zajímat je budou třeba i novorozenci, sportovci nebo ti, kteří musí ve znečištěných oblastech pracovat venku. Zaměří se hlavně na vzorky krve a moči. Výsledky budou porovnávat s totožnou skupinou lidí, která vznikne v jižních Čechách.

 • Unikátní průzkum vlivu životního prostředí

  3:29 do playlistu

  Unikátní průzkum vlivu životního prostředí
  S garantem projektu, profesorem Radimem Šrámem z LF OU, natáčela autorka reportáže, Pavla Krůčková.

 • Více chřipek

  9:08 do playlistu

  Více chřipek
  Nemocnost v MS kraji v tomto týdnu vzrostla na téměř 1 200 případů respiračních infekcí na 100 tis. obyvatel. Nejvíce lidé stonají stále na Opavsku, ale nemocných přibývá i v ostatních okresech. Nejvyšší je nemocnost stále u předškolních dětí, ale nárůst je patrný i v ostatních věkových skupinách. Vzhledem ke stoupajícímu počtu akutně respiračních infekcí hygienici doporučují preventivní opatření, jako je časté mytí rukou, či používání jednorázových papírových kapesníků.

 • Prezident jmenoval rektory

  9:40 do playlistu

  Prezident jmenoval rektory
  Prezident republiky jmenoval do funkce 4 rektory. Na univerzitách v Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a Opavě budou pokračovat jejich dosavadní šéfové, školy povedou do roku 2023. Ostravského rektora Jana Latu podpořilo 21 z 35 přítomných členů Akademického senátu OU. Univerzita, kterou navštěvuje asi 8 500 studentů, podle něj musí v příštím období obhájit institucionální akreditaci.

 • Soud v kauze lihové mafie odročen

  10:16 do playlistu

  Soud v kauze lihové mafie odročen
  Olomoucký krajský soud odročil na 18. února případ jedné z větví tzv. lihové mafie. Z podnětu vrchního soudu musí totiž v případu vyslechnout další tři svědky. Případ se týká správce nemovitostí Ivana Kováříka a Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci. Jde o poslední dva muže z kauzy lihové mafie, u kterých dosud nepadl pravomocný verdikt. U soudu dnes vyšlo najevo, že Kovářík je v jiné kauze obviněn z podplácení celníků. Účast na organizované zločinecké skupině však popírá.

 • Sněžení pomohlo přehradám

  10:50 do playlistu

  Sněžení pomohlo přehradám
  Sněžení, déšť ale i občasné tání zlepšily situaci v řekách i nádržích Povodí Odry. Přitom vloni se právě toky i nádrže nejen pod Beskydami potýkaly se suchem. Ještě v prosinci vodohospodáři uvažovali kvůli nedostatku vody o tom, že omezí odběry jak z přehrad, tak i z toků.

 • Linka Praha-Ostrava končí

  12:56 do playlistu

  Linka Praha-Ostrava končí
  České aerolinie dnes naposledy vypravily své pravidelné linky z Prahy do Ostravy a Bratislavy a také slovenskou vnitrostátní linku mezi Bratislavou a Košicemi. Důvodem zrušení je podle dopravce nedostatek vhodných letadel pro tyto lety. Pokračovat tak bude pouze přímá linka Praha-Košice.

 • Divadlo loutek přerušilo sezonu

  14:29 do playlistu

  Divadlo loutek přerušilo sezonu
  Ostravské Divadlo loutek přerušilo do konce února provoz na hlavní scéně. Do prostoru jeviště i hlediště zatéká voda. K havarijní situaci došlo tento týden. Diváci můžou vstupenky na zrušená představení vrátit, nebo si vybrat náhradní termín a jiný titul.

 • Stezka v oblacích na Pustevnách

  16:57 do playlistu

  Stezka v oblacích na Pustevnách
  Pod vrcholem Tanečnice na Pustevnách v Beskydech se otevře nadzemní panoramatická Stezka Valaška dlouhá přes 600 metrů. Součástí je zřejmě nejdelší skleněná vyhlídková plošina v Evropě nebo 150 metrů dlouhý zavěšený chodník. Plány na stezku vznikaly 5 let, bylo potřeba sehnat souhlasy ochránců přírody i dalších organizací.

 • Beskydy hlásí ideální podmínky

  19:58 do playlistu

  Beskydy hlásí ideální podmínky
  Ideální podmínky pro lyžování panují v Beskydech. Provozovatelé vleků tam letošní zimu považují za nejlepší od roku 2012. Ve Ski areálu Bílá jsou v provozu všechny sjezdovky. Vyrazila tam také Lucie Botorová.

 • Hasiči dostali nové dodávky

  21:37 do playlistu

  Hasiči dostali nové dodávky
  Dva nové užitkové automobily se speciálním vybavením pořídila Olomouc pro dobrovolné hasiče z místních částí. Speciální auta stála téměř 3 mil. Kč, část nákladů pokryla dotace státu a Olomouckého kraje. Většinu však zaplatilo samotné město. Nahrazují vozy staré více než čtvrt století.

Přehrát vše

Související