iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 12. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2180
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové semafory brzdí provoz do centra

  0:50 do playlistu

  Nové semafory brzdí provoz do centra
  Dlouhé kolony aut a komplikovaná doprava. Tak popisují ranní cestu řidiči, kteří do centra Ostravy míří ze směru od Ludgeřovic. Hlavní problémy podle nich způsobují semafory, postavené kvůli novému outletovému centru. Starostové okolních obcí proto navrhují zkusit světelné křižovatky v ranní špičce vypnout. Jednali o tom už s ostravským magistrátem.

 • Nové semafory brzdí provoz do centra

  3:06 do playlistu

  Nové semafory brzdí provoz do centra
  Živě Dalimil Frič, dopravní expert, Centrum bezpečné jízdy LIBROS.

 • Policie odložila případ požáru Karnoly

  6:54 do playlistu

  Policie odložila případ požáru Karnoly
  Policie odložila případ loňského úmyslně založeného požáru textilky Karnola v Krnově. Dva 14letí chlapci, kteří podle kriminalistů objekt přesně před rokem zapálili, nejsou totiž kvůli nízkému věku trestně odpovědní. Soud bude jednat pouze o výchovném postihu chlapců, případně rozhodne, zda za vzniklou škodu vyčíslenou na více než 19 mil. Kč nenesou odpovědnost jejich rodiče.

 • Liana Janáčková čelí kritice kvůli nové funkci

  7:20 do playlistu

  Liana Janáčková čelí kritice kvůli nové funkci
  Bývalá dlouholetá starostka ostravského městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková se stala předsedkyní nově vytvořené komise pro strategický rozvoj a investice. Opoziční zastupitelé rozhodnutí kritizují. Podle jejich názoru jde o trafiku pro exstarostku, která Mariánské Hory bude stát milion Kč ročně.

 • Nová metoda analyzuje popel z kotlů a kamen

  9:36 do playlistu

  Nová metoda analyzuje popel z kotlů a kamen
  Výzkumné centrum VŠB-TUO vyvinulo novou metodu, která pomáhá dokázat, jestli se v domácnostech spalují odpady. Výzkumníci ji pojmenovali "Semafor". Pomůže v malých spalovacích zařízeních z popela určit, čím lidé topí.

 • Rozptylové podmínky v kraji se zlepšily

  11:36 do playlistu

  Rozptylové podmínky v kraji se zlepšily
  Rozptylové podmínky v MS kraji se zlepšily. Příznivější jsou i na Karvinsku, kde ještě ráno vlivem slabšího větru měřicí stanice ukazovaly až 140 mikrogramů na m3. Průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší jsou tam ale ještě stále výrazně nad stanoveným imisním limitem, který je 50 mikrogramů na m3.

 • Univerzita Palackého kontroluje diplomové práce

  12:05 do playlistu

  Univerzita Palackého kontroluje diplomové práce
  Starší diplomové práce absolventů kontroluje od prosince Univerzita Palackého v Olomouci. Debatu o jejich kvalitě vyvolala kauza bývalé ministryně spravedlnosti Taťány Malé a exministra práce a sociálních věcí Petra Krčála. Oba letos na funkce právě kvůli plagiátorství rezignovali. Univerzita nejdřív prověří náhodný vzorek vybraných prací.

 • 60 let úpravy vody v Podhradí

  15:22 do playlistu

  60 let úpravy vody v Podhradí
  Dnes přesně před 60 lety byla dopravena první voda z úpravny vody v Podhradí u Vítkova na Opavsku do vodojemů v Ostravě. Nová úpravna, která byla tehdy největší v Československu, začala zajišťovat zásobování vodou pro tehdy dynamicky se rozvíjející průmyslové Ostravsko. Zrodil se tak ostravský oblastní vodovod.

 • V ostravské zoo zemřel nejstarší hroch

  17:35 do playlistu

  V ostravské zoo zemřel nejstarší hroch
  V ostravské zoologické zahradě uhynul ve středu hroch jménem Honza. V ostravské zoo žil nejdéle ze všech zvířat, 50 let. V Evropě se dosud vyššího věku dožili jen 2 hroší samci.

 • Kupy listí pro ježky

  18:40 do playlistu

  Kupy listí pro ježky
  V Ostravě se objevují hromádky nafoukaného listí. Jedná se o místa pro přezimování ježků. Ve městě totiž nemají k zimnímu spánku mnoho prostoru. To je často důvodem jejich úhynu. K přežití zimních měsíců zvířatům pomáhají i v Opavě.

 • Publikace Vítkovic zkoumal fotograf

  21:21 do playlistu

  Publikace Vítkovic zkoumal fotograf
  Fotografické publikace Vítkovických železáren zpracované do jedné knihy. Napsal ji ostravský fotograf Ondřej Durczak. Propagační materiály fabriky toho mnoho vypovídají nejen o továrně, ale i o době, ve které vznikaly. Těm nejstarším je více jak 100 let.

Přehrát vše

Související