iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 12. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
3083
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kaly z lagun možná ve městě zůstanou další 2 roky

  0:49 do playlistu

  Kaly z lagun možná ve městě zůstanou další 2 roky
  Kaly z ostravských lagun zůstanou ve městě možná až o 2 roky déle. S ponecháním materiálu v místě těžby souhlasí MF ČR i MŽP ČR. Vedení státního podniku Diamo dostalo doporučení připravit dodatek smlouvy. To podle právníků nemusí být úplně snadné.

 • Kaly z lagun možná ve městě zůstanou další 2 roky

  4:26 do playlistu

  Kaly z lagun možná ve městě zůstanou další 2 roky
  Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

 • V Olomouci hořela skladovací hala

  8:54 do playlistu

  V Olomouci hořela skladovací hala
  S rozsáhlým požárem skladovací haly bojovali v noci hasiči v Olomouci. Při zásahu v Babíčkově ulici museli použít i výškovou techniku, uvnitř se mohli pohybovat jen v dýchacích přístrojích. Areál patří velkoobchodu s topením, sanitou a koupelnovým nábytkem. Plameny se v něm rozšířily na plochu zhruba 100x30 metrů. Pod kontrolu je hasiči dostali ve 4:00 ráno, dohašování pokračovalo až do 9.00. Při požáru se nikdo nezranil.

 • Letecké spojení mezi Prahou a Ostravou skončí

  9:57 do playlistu

  Letecké spojení mezi Prahou a Ostravou skončí
  ČSA od 12. ledna zruší 3 dlouhodobé linky. Mezi nimi bude i přímé letecké spojení Prahy a Ostravy. Zrušení spoje dnes oficiálně firma potvrdila. Ještě na jaře přitom společnost oznamovala plány na růst spojení hlavního města s Ostravou. ČSA linku ruší kvůli odchodu současně používaných letadel, větší stroje se pak na tomto spoji údajně nevyplatí.

 • Zhoršené rozptylové podmínky v MS kraji
 • Patnáct let za dvojnásobnou vraždu

  12:29 do playlistu

  Patnáct let za dvojnásobnou vraždu
  Na 15 let do vězení za dvojnásobnou vraždu poslal Krajský soud v Ostravě Rostislava Kotalu. Z dlouhodobého psychického stresu udusil ochrnutou manželku a tchýni. Obhájkyně pro Rostislava Kotalu požadovala mimořádné snížení trestu, podle soudkyně k tomu ale nebyl důvod.

 • Nadbytek vánočních stromků

  14:07 do playlistu

  Nadbytek vánočních stromků
  Prodeje vánočních stromků vrcholí. Na některých místech už je dokonce vyprodáno. Největší zájem je o smrky, oproti loňsku se zvýšil také o borovice. Obchodníky ale trápí narůstající počet prodejců vánočních stromků. Nejvíce se konkurenční boj týká malých podnikatelů, kteří letos prodali několikanásobně méně.

 • Novější léčba dětské mozkové obrny

  18:21 do playlistu

  Novější léčba dětské mozkové obrny
  V Česku se ročně narodí přibližně 250 dětí s dětskou mozkovou obrnou. Řada z nich potřebuje trvalou rehabilitaci. Ta současná, hrazená zdravotními pojišťovnami, je ale údajně zastaralá a nedostačující. Namísto ní by mohli pacienti v budoucnu využívat intenzivní rehabilitační péči, kterou poslední 2 roky testovala Sanatoria Klimkovice. Ta je ale velmi nákladná. O možném proplácení proto jednali lékaři s pojišťovnami i MZ ČR.

 • Studentský sbor zpívá rockové hity

  21:12 do playlistu

  Studentský sbor zpívá rockové hity
  Koncert původně studentského sboru, na který přijde několik stovek diváků? To se povedlo hladnovskému rockovému sboru Chorus. Ve vlastních aranžích a za doprovodu kapely zpívají nejznámější rockové hity.

Přehrát vše

Související