iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 12. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2518
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mostkovice čtvrt roku od ničivého výbuchu

  0:50 do playlistu

  Mostkovice čtvrt roku od ničivého výbuchu
  Skoro 1 mil. 400 tis. Kč, dary pro obyvatele Mostkovic na Prostějovsku. Mohutný výbuch tam před 3 měsíci poškodil nebo úplně zničil přes 60 domů. Část z víc než 20mil. škody pokryjí i peníze, které nově schválil kraj. Výtěžek sbírky pomůže i rodině, která musela svůj dům zbourat, na stejném místě ale už staví nový.

 • Mostkovice čtvrt roku od ničivého výbuchu

  3:12 do playlistu

  Mostkovice čtvrt roku od ničivého výbuchu
  Živě Vít Forbelský, koordinátor sčítání škod, Charita Prostějov.

 • ArcelorMittal modernizuje zařízení k odlévání oceli

  7:35 do playlistu

  ArcelorMittal modernizuje zařízení k odlévání oceli
  Téměř 200 mil. Kč za modernizaci provozu. ArcelorMittal Ostrava si pořizuje nové zařízení pro plynulé odlévání oceli. Smlouvu s rakouskou firmou podepsali zástupci hutě dnes. ArcelorMittal Ostrava dodává své výrobky do celého světa, loni dosáhla čistého zisku přes 3 mld. Kč. Skupina ArcelorMittal teď ostravskou huť prodává.

 • Policie hledá svědky nehody

  7:59 do playlistu

  Policie hledá svědky nehody
  Policie hledá svědky dopravní nehody, při které minulý týden v Havířově zemřel 18letý řidič. Kriminalisté zjišťují, jestli srážku jeho vozu s nákladním autem nezachytily palubní kamery některého z projíždějících aut. Nehoda se stala 11. prosince ráno. Mladík náhle přejel do protisměru, kde došlo ke srážce.

 • Finanční úřad při kontrole svateb nepochybil

  8:19 do playlistu

  Finanční úřad při kontrole svateb nepochybil
  Finanční úřad v Olomoucké kraji nepochybil při kontrole svatebních hostin. Informovala o tom Finanční správa ČR s tím, že kontroly proběhly v souladu se zákonem. Úřad si kvůli kontrole evidence tržeb vyžádal na matrikách informace o svatbách, a následně kontaktoval novomanžele kvůli informacím. A to i ty, kteří měli hostinu doma. Část odborníků to označila za nezákonný postup, ministryně financí naznačovala možné personální změny.

 • Zastupitelstvo v Novém Jičíně schválilo rozpočet
 • Bývalá advokátka a soudkyně před trestním soudem

  10:24 do playlistu

  Bývalá advokátka a soudkyně před trestním soudem
  Znovu před soudem stojí bývalá advokátka a také soudkyně ostravského okresního soudu Věra Skařupová. Je obžalovaná z podvodu a zpronevěry. Jako advokátka měla své klienty připravit o více než 1,1 mil. Kč. Už teď si přitom odpykává téměř 4letý trest vězení za podvod, zpronevěru a jízdu autem pod vlivem alkoholu.

 • Rehabilitační centrum pro psy

  13:01 do playlistu

  Rehabilitační centrum pro psy
  Nejen lidé, ale i čtyřnozí mazlíčci mohou docházet na fyzioterapie po operaci nebo zranění. Ve Frýdku-Místku otevřeli nové rehabilitační středisko pro psy a malá zvířata. V MS kraji je podobných zařízení velmi málo, zvířecí rehabilitace je totiž fenoménem posledních let.

 • Studenti chystají Vánoce pro všechny

  16:10 do playlistu

  Studenti chystají Vánoce pro všechny
  Vánoce pro všechny. Dobročinný projekt studentů olomoucké Univerzity Palackého už potřetí potěší hlavně starší lidi, kteří budou svátky trávit o samotě. S dobrovolníky pro ně i letos dali dohromady vánoční nadílku. Mezi obdarovanými budou poprvé taky děti z olomouckého centra Jdeme Autistům Naproti.

 • Povodí Odry dokončilo poldr

  18:48 do playlistu

  Povodí Odry dokončilo poldr
  Povodí Odry dokončilo další z plánované zhruba padesátky protipovodňových opatření na horním toku řeky Opavy. U vesničky Loděnice v okrese Opava vyrostla 286 metrů dlouhá hráz suché nádrže. Jeho stavba přišla na necelých 33 mil. Kč a projekt byl financován ze státního rozpočtu.

 • Za svědky minulosti knižně

  20:51 do playlistu

  Za svědky minulosti knižně
  Kniha podle televizního cyklu nejen o technických památkách. Televizní scenárista, redaktor a spisovatel Milan Švihálek se v knize vrátil k úspěšnému televiznímu cyklu Za svědky minulosti, který v polovině 80. let vznikl v Československé televizi. Půlhodinové příběhy vzdávaly hold strojům a vynálezům, které přinášely pokrok i ulehčení těžké práce.

Přehrát vše

Související