iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2375
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Orlovská nemocnice do správy města?

  0:48 do playlistu

  Orlovská nemocnice do správy města?
  Jednání o budoucnosti orlovské nemocnice pokračuje. Zastupitelé města teď přišli s požadavkem převést nemocnici do své správy. Snahou je zabránit přemístění akutních lůžek do nemocnic v Karviné a Havířově. Krok radnice vítají zdravotníci i odboráři. Kraj před ním varuje.

 • Orlovská nemocnice do správy města?

  3:32 do playlistu

  Orlovská nemocnice do správy města?
  Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Akcie OKD u soudu

  6:50 do playlistu

  Akcie OKD u soudu
  Ústavní soud vyhověl stížnosti menšinového akcionáře OKD. Společnost v roce 2005 jeho i ostatní vykoupila, dávala tehdy asi 1000 Kč za akcii. Malí akcionáři ale požadovali přinejmenším dvojnásobek. Spor se dnešním rozhodnutím vrací k Nejvyššímu soudu ČR, ten se podle ústavních soudců vyhnul některým podstatným otázkám. OKD před 13 lety většinově vlastnila firma Karbon Invest finančníka Zdeňka Bakaly.

 • Kraj chce pomoci Mostkovicím

  7:17 do playlistu

  Kraj chce pomoci Mostkovicím
  OL kraj plánuje poskytnout obci Mostkovice na Prostějovsku finanční dar 750 000 korun na odstraňování následků mohutné exploze rodinného domu, při kterém v září zemřel jeho majitel. Výbuch zdemoloval rodinný dům a poškodil dalších 60 budov v okolí. Všechny škody nejsou dosud vyčísleny.

 • V Jeseníkách hrozí laviny

  7:47 do playlistu

  V Jeseníkách hrozí laviny
  V Jeseníkách platí ode dneška 1. stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je množství sněhu, které napadlo v nejvyšších partiích hor za poslední 2 dny. Na vrcholcích Jeseníků leží podle dispečera jesenické horské služby Jiřího Hejtmánka kolem 30 cm sněhu, na závětrných svazích je vrstva ještě podstatně vyšší. Díky sněhové nadílce už mohou konečně do hor vyrazit také běžkaři, v Jeseníkách nadále sněží.

 • Jednání v Nových Heřminovech

  8:15 do playlistu

  Jednání v Nových Heřminovech
  Živě redaktor Pavel Habram.

 • Stonava bojuje s uhelným prachem

  10:30 do playlistu

  Stonava bojuje s uhelným prachem
  Uhelnými kaly znečištěné silnice, chodníky, domy i ovzduší. Lidé ze Stonavy na Karvinsku řeší problém s důlními kaly. Společnost OKD přes obec sváží auty materiál do úpravny uhlí. Místní plánují protesty, starosta už oslovil policii. Těžaři slibují nápravu.

 • Rožnov spojí skanzeny

  12:53 do playlistu

  Rožnov spojí skanzeny
  Národní muzeum v přírodě. Od Nového roku vznikne nová kulturní instituce. Vytvoří ji 4 skanzeny. Zřizovací listinu dnes podepsal ministr kultury Antonín Staněk v Rožnově pod Radhoštěm.

 • Znásilnění před soudem

  15:42 do playlistu

  Znásilnění před soudem
  Případ údajného sexuálního zneužití 26leté ženy začal řešit Krajský soud v Ostravě. Podle žalobce kromě znásilnění pod hrozbou zabití došlo navíc také k loupeži. Zločin se stal koncem dubna na cyklostezce ve Vratimově poblíž Ostravy. Podle obžalovaného vše proběhlo dobrovolně.

 • Sníh způsobil komplikace

  17:25 do playlistu

  Sníh způsobil komplikace
  Řadu dopravních nehod způsobilo ráno náledí a sněžení na severní Moravě a ve Slezsku. Nejvíce problémů řešily složky záchranného systému na Frýdecko-Místecku a také Karvinsku. Právě tam 7:30 při jedné z nehod zemřel člověk.

 • Poslední šance diskotéky Alabama

  18:35 do playlistu

  Poslední šance diskotéky Alabama
  Karvinská diskotéka Alabama dostala od města ještě jednu šanci. Kvůli dlouhodobým problémům s výtržníky před klubem v pozdních nočních hodinách podepsali nespokojení občané už několik petic. Situaci by mohlo vyřešit omezení otevírací doby klubu. Nová vyhláška začne platit ale až ve chvíli, kdy se budou problémy s diskotékou ještě opakovat.

 • Pucciniho Triptych v NDM

  21:52 do playlistu

  Pucciniho Triptych v NDM
  74 sólistů, přesně tolik se jich vystřídá v opeře "Triptych" Giacoma Pucciniho. NDM uvede tento soubor 3 oper vůbec poprvé v kompletním provedení. Premiéra zazní v Divadle Antonína Dvořáka 13. prosince pod režijním vedením Romana Poláka.

Přehrát vše

Související