iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 11. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1646
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Akce Zoe - drogy za 100 milionů

  0:41 do playlistu

  Akce Zoe - drogy za 100 milionů
  Nejméně 100 mil. Kč vydělalo podle policistů 7 velkoobchodníků drog z Karvinska. Během 2,5 let, kdy je kriminalisté sledovali, měli vyrobit přes 160 kg pervitinu a 20 kg marihuany. Policisté hovoří o největším zásahu proti výrobcům drog v MS kraji. Policisté při akci s krycím názvem Zoe zasahovali najednou na 13 místech.

 • Medvěd spatřen u Pusteven

  7:11 do playlistu

  Medvěd spatřen u Pusteven
  Lidé dnes viděli medvěda u Pusteven v Beskydech. Podle ochránců přírody však není jisté, zda jde o zvíře, které se na Vsetínsku pohybovalo od září a způsobilo tam škody. I kdyby to byl medvěd "škůdce", nyní již skoro měsíc žádné škody neudělal, nemá smysl hned při každém hlášení o výskytu tam vozit odchytovou klec.

 • Veřejné investice v Olomouckém kraji

  7:42 do playlistu

  Veřejné investice v Olomouckém kraji
  Olomoucký kraj poslal do Národního investičního plánu přes 4 tis. akcí, přesně 4 102. Jde o návrhy kraje, obcí a měst. Souhrnné náklady jsou 48,2 mld. Kč. Na mapování veřejných investic v regionu se podílel přímo OL kraj.

 • MS kraj podpořil hasiče

  8:06 do playlistu

  MS kraj podpořil hasiče
  Profesionální i dobrovolní hasiči dnes dostali od kraje potřebné vybavení a techniku. Letos kraj daroval hasičům majetek za více než 44 mil. Kč. Nejvíce peněz pro hasiče směřovalo podle hejtmana Iva Vondráka na modernizaci krajského Integrovaného bezpečnostního centra. Měsíčně krajští hasiči zasahují průměrně u více než 160 požárů, zhruba stejného počtu dopravních nehod a u dalších 900 krizových situací a jiných zásahů.

 • Úspěch Vojenské nemocnice v Olomouci

  8:36 do playlistu

  Úspěch Vojenské nemocnice v Olomouci
  Nemocnicí roku podle hodnocení Health Care Institutu se stala Vojenská nemocnice v Olomouci, jejímž zřizovatelem je MO ČR. Další příčky obsadila Karvinská hornická nemocnice a krajská Oblastní nemocnice Kolín.

 • Úspěch Vojenské nemocnice v Olomouci

  9:04 do playlistu

  Úspěch Vojenské nemocnice v Olomouci
  Živě ředitel Vojenské nemocnice Olomouc Martin Svoboda.

 • Vrchní soud snížil trest

  12:14 do playlistu

  Vrchní soud snížil trest
  Vrchní soud v Olomouci snížil trest ústeckému soudci Jiřímu Berkovi obžalovanému kvůli zmanipulovaným konkurzům. Berka se odvolacího jednání nezúčastnil. Do vězení má jít na 7 let, původně dostal 8,5 roku. Zbývajícím 8 obžalovaným snížil soud tresty až o 2,5 roku, nebo jim potvrdil podmínky. Senát při svém rozhodnutí zohlednil délku projednávání celé kauzy, která trvá už více než 15 let.

 • Nový jízdní řád

  13:36 do playlistu

  Nový jízdní řád
  České dráhy představily nový jízdní řád, který začne platit příští neděli. V MS kraji např. přibude přímých spěšných vlaků z Českého Těšína a Havířova na zastávku Stodolní. Zaveden bude nový spoj, a to večerní vlak z Frýdku-Místku na Ostravici. Posílí se i spoje do Prahy.

 • Silničáři likvidují odpad

  16:50 do playlistu

  Silničáři likvidují odpad
  Komunální odpad, pneumatiky, ale i stavební suť a nábytek. To vše nechávají lidé kolem českých silnic a dálnic. Silničáři kvůli tomu vyjíždějí i několikrát týdně. Podle ŘSD objem odpadu vyhozeného kolem dálnic a na odpočívadlech meziročně stoupá. Ročně jde až o několik tisíc tun odpadu.

 • Strážníci mají mobilní služebnu

  19:31 do playlistu

  Strážníci mají mobilní služebnu
  Havířovští městští policisté si koupili už druhou mobilní služebnu. Vůz za téměř 3,5 mil. Kč je vybavený špičkovou technikou a strážníci ho podle potřeb přemisťují do lokalit ve městě, kde je zvýšená kriminalita.

 • Obraz Milana Dobeše opět v Ostravě

  21:44 do playlistu

  Obraz Milana Dobeše opět v Ostravě
  Zásadní obraz výtvarníka Milana Dobeše Terč je po roce opět k vidění v Ostravě. Společně s dalšími díly se do Milan Dobeš Musea v Dolních Vítkovicích vrátil z mezinárodní výstavy věnované kinetickému umění a Op-artu. S tvorbou přerovského rodáka se lidé mohli seznámit ve Varšavě, v Moskvě a brazilském Sao Paulu.

Přehrát vše

Související