iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 11. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1806
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • ÚS a Heřminovy

  0:45 do playlistu

  ÚS a Heřminovy
  Ústavní soud zamítl stížnost Nových Heřminov proti plánované stavbě přehrady. Tu vymezil v územním plánu krajský úřad, podle obce neoprávněně. Vodní nádrž je součástí padesátky protipovodňových opatření na Horní Opavě a před velkou vodou má ochránit více než 6 tisíc lidí.

 • ÚS a Heřminovy

  3:14 do playlistu

  ÚS a Heřminovy
  Živě Ludvík Drobný, starosta Nových Heřminov.

 • Studenti hromadně darovali krev

  7:29 do playlistu

  Studenti hromadně darovali krev
  Hromadný odběr krve zorganizovalo Krevní centrum FNO společně se studenty VŠB. Během dne jich přišlo darovat krev a plazmu na 150, tentokrát z Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství. Cílem této Krevní výzvy je získat nové dárce, kteří potom budou chodit pravidelně.

 • Celníci zabavili 110 kg léků s pseudoefedrinem

  8:48 do playlistu

  Celníci zabavili 110 kg léků s pseudoefedrinem
  Celníci na Ostravsku zabavili při kontrole dodávky téměř 110 kg léků obsahujících pseudoefedrin. V zásilce z Bulharska bylo 26 tisíc krabiček s léky, z takového množství by bylo možné vyrobit až 29 kg pervitinu v hodnotě přesahující 20 mil. Kč. Pracovníci SÚKL už potvrdili, že se jedná o lék u nás neregistrovaný.

 • Soud zatím nerozhodl o reorganizaci VHM

  9:13 do playlistu

  Soud zatím nerozhodl o reorganizaci VHM
  Krajský soud v Ostravě zatím nerozhodl o osudu společnosti Vítkovice Heavy Machinery. 12 ze 13 věřitelů dnes sice schválilo reorganizační plán, jenomže proti byl jeden z největších věřitelů, Komerční banka. Soud tak rozhodne v příštích týdnech.

 • Tisíce řidičů nemají vyměněné průkazy

  12:00 do playlistu

  Tisíce řidičů nemají vyměněné průkazy
  Tisíce řidičů by si měly ještě letos vyměnit řidičský průkaz. Mnoho z nich ale nechává vyřizování na poslední chvíli, další si platnost průkazu podle zkušeností úředníků ani nekontrolují. Že mají doklad propadlý, tak často zjistí až při policejní kontrole, kdy jim ale kvůli neplatnému průkazu hrozí pokuta.

 • Polsko dočasně zavede hraniční kontroly

  15:01 do playlistu

  Polsko dočasně zavede hraniční kontroly
  Zítra opět začnou kontroly na česko-polských hranicích a potrvají až do 16. prosince. Na silnice vyrazí stovky polských celníků. Zapojí se také česká cizinecká policie. Dočasné kontroly Polsko zavedlo kvůli významné klimatické konferenci OSN, která se bude konat v Katovicích.

 • V Karviné si lidé můžou půjčit knížku do vlaku

  17:08 do playlistu

  V Karviné si lidé můžou půjčit knížku do vlaku
  Karvinské nádraží se stalo jubilejním 100. účastníkem projektu "Kniha do vlaku". Lidé si díky němu mohou na vybraných nádražích v ČR půjčit knihu nebo časopis. Iniciátorem projektu je Městská knihovna Mikulov.

 • V Českém Těšíně staví konečně novou tělocvičnu

  19:15 do playlistu

  V Českém Těšíně staví konečně novou tělocvičnu
  Na Gymnáziu Josefa Blažka v Českém Těšíně se bude po 6 letech opět sportovat. Starou tělocvičnu škola zbourala kvůli nebezpečnému azbestu, a přestože měla nové sportoviště přislíbené už dávno, se stavbou se začalo teprve teď.

 • Moc bezmocných v ostravských ulicích

  21:30 do playlistu

  Moc bezmocných v ostravských ulicích
  Začátek sametové revoluce si připomnělo brněnské Divadlo Feste. Představení Moc bezmocných, které pracuje s textem Václava Havla, zahráli divadelníci 17. listopadu v Praze přímo na Národní třídě. Včera ho představili poprvé také v Ostravě.

Přehrát vše

Související