iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 11. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2519
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Silničáři se připravují na zimu

  0:47 do playlistu

  Silničáři se připravují na zimu
  Už týden drží silničáři napříč republikou zimní pohotovost. Ještě před příchodem prvního sněhu připravují techniku, školí zaměstnance a zpracovávají plán problematických úseků. V MS kraji mají sypače už svou letošní premiéru za sebou. Na konci září odklízely komunikaci v Malé Morávce.

 • Silničáři se připravují na zimu

  4:25 do playlistu

  Silničáři se připravují na zimu
  Živě Miroslav Charouz, koordinátor BESIPU.

 • Úpravy lyžařských areálů před sezonou

  8:02 do playlistu

  Úpravy lyžařských areálů před sezonou
  Přípravy na zimní sezónu vrcholí i ve skiareálech. Vlekaři upravují svahy, kontrolují provoz nové lanovky a rozšiřují kapacity lyžařských škol. Poslední úpravy před sezónou ještě probíhají na Jesenicku a v Beskydech. Poslední přípravy před blížící se lyžařskou sezónou jsou v plném proudu.

 • Šenov stále nemá územní plán

  9:22 do playlistu

  Šenov stále nemá územní plán
  Ani po včerejším jednání zastupitelů Šenov u Ostravy stále nemá nový územní plán. Hlasování o něm zastupitelé přesunuli na mimořádnou schůzi, která se uskuteční 20. listopadu. Návrh územního plánu mezi místními vyvolává emoce. Lidem vadí, že by jeho schválení bylo dalším krokem k umožnění masivní výstavby rodinných domů na skoro 19hektarovém poli s úrodnou půdou.

 • Kanál D-O-L by se začal stavět u Ostravy

  9:47 do playlistu

  Kanál D-O-L by se začal stavět u Ostravy
  Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe by se mohl začít stavět v roce 2030 na oderské větvi u Ostravy. Podrobné výsledky studie dnes společně s jejími tvůrci představil ministr dopravy Dan Ťok. Koridor by podle optimistických odhadů odvedl z tuzemských silnic zhruba 5 tis. nákladních aut denně, znamenalo by to pokles silniční nákladní přepravy o necelá 2 %. Vnitrozemská vodní doprava by naopak posílila o 8 %. Proti projektu jsou ekologové.

 • Škody po výbuchu v Mostkovicích

  10:16 do playlistu

  Škody po výbuchu v Mostkovicích
  Škody po výbuchu v Mostkovicích na Prostějovsku přesáhnou 30 mil. Kč. Mohutná exploze v rodinném domě tam v září poškodila dalších 60 staveb. Dva domy už museli zbourat, další dva to ještě čeká. Některé rodiny neměly majetek pojištěný. Policie případ stále vyšetřuje. Pracuje i s možností nelegální výroby zábavní pyrotechniky.

 • Na drogách měli vydělat nejméně 70 milionů

  12:52 do playlistu

  Na drogách měli vydělat nejméně 70 milionů
  Nejméně 70 mil. Kč měl za téměř rok vydělat mezinárodní drogový gang, který stanul před ostravským krajským soudem. Pervitin a marihuanu měl vyrábět v pronajatých halách v Karviné. Většina z 11 obžalovaných podíl na drogovém byznysu odmítá.

 • Začal výlov rybníka Bezruč

  14:36 do playlistu

  Začal výlov rybníka Bezruč
  Rybáři začali s výlovem rybníka Bezruč. Ten je s rozlohou 85 hektarů největší v MS kraji. Práce budou trvat 3 dny. Po horkém a suchém létě v sítích uvázlo méně ryb a také se kvůli tomu zvýšily ceny o zhruba 10 %.

 • Zájmové kroužky pro děti s autismem

  17:07 do playlistu

  Zájmové kroužky pro děti s autismem
  Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku začalo na podzim provozovat zájmové kroužky pro děti trpící autismem. Děti se tak scházejí např. v tělocvičně, kde spolu sportují.

 • Úspěšná sezona na mošnovském letišti

  19:08 do playlistu

  Úspěšná sezona na mošnovském letišti
  Letiště Leoše Janáčka v Mošnově letos hlásí nárůst počtu odbavených cestujících. Od začátku roku jich bylo celkem 340 tisíc. Nejčastěji se létalo do Bulharska a Londýna. Letiště chystá na příští sezónu novinky, kromě rekonstrukcí také nové spoje.

 • Divadelní hra Naše třída

  21:40 do playlistu

  Divadelní hra Naše třída
  Národní divadlo moravskoslezské uvádí hru, která budí v Polsku i 10 let po světové premiéře velké vášně a hraje se tam jen sporadicky. Drama Naše třída současného polského autora Tadeusze Slobodzianka vypráví o masakru v Jedwabném z roku 1941. Polští katolíci tam tehdy povraždili 340 Židů.

Přehrát vše

Související