iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2257
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Česká marihuana míří do Polska

  0:47 do playlistu

  Česká marihuana míří do Polska
  Na údajném pašování až 300 kg marihuany z Českého Těšína do Polska se měli podle tamních policistů podílet obžalovaní, jejichž případ řeší Krajský soud v Ostravě. Podle státní zástupkyně se ale tuzemským policistům podařilo shromáždit důkazy pouze o 30 kg marihuany, kterými měli údajní dealeři z Českého Těšína zásobovat své protějšky v Polsku. I přesto některým z nich hrozí tresty v rozmezí 8 až 12 let vězení.

 • Česká marihuana míří do Polska

  2:30 do playlistu

  Česká marihuana míří do Polska
  Živě Jan Horák, terapeut z Renarkonu.

 • Primátor chce návrat Šimetky

  6:59 do playlistu

  Primátor chce návrat Šimetky
  Do personálních změn v ostravské fakultní nemocnici chce zasáhnout primátor města Tomáš Macura. Na chystaném jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem bude primátor žádat návrat odvolaného přednosty porodnicko-gynekologické kliniky, Ondřeje Šimetky. Po únorové změně vedení nemocnice byli odvolání už 4 přednostové. Ministr zdravotnictví do Ostravy přijede v pátek.

 • Statutární města mají koalice

  8:38 do playlistu

  Statutární města mají koalice
  MS kraj má jasno. Ve všech 6 jeho statutárních městech se už vytvořily radniční koalice. Vítězové voleb se všude dokázali dohodnout na spolupráci s ostatními a prosadit do primátorského křesla svého zástupce. Nekoná se tak žádné personální zemětřesení, ve většině měst se jména primátorů přepisovat nebudou. Výjimkou je Havířov na Karvinsku a Opava.

 • Ostrava slaví 100 let republiky

  9:32 do playlistu

  Ostrava slaví 100 let republiky
  Ostravu čeká vyvrcholení celoročních oslav připomínajících letošní osmičková výročí. 27. a 28. října lidé v centru města a také na Slezskoostravském hradě oslaví 100 let od založení republiky.

 • Jeskyňáři ukončili práce

  11:40 do playlistu

  Jeskyňáři ukončili práce
  Potápěči vytáhli z Hranické propasti na Přerovsku za pomocí jeřábu 5tunový buk. Strom spadl do prohlubně loni v prosinci a uvízl v hloubce 35 metrů. Hrozilo, že by jeskyni ucpal. V ní probíhá výzkum, který potvrdil i to, že Hranická propast je nejhlubší zatopenou na světě.

 • Cukrářům slouží nové centrum

  14:25 do playlistu

  Cukrářům slouží nové centrum
  Žákům Hotelové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm začalo sloužit nové cukrářské centrum. Prostornější a moderně vybavené pracoviště má poskytnout lepší podmínky pro praktickou výuku žáků. Ale i přitáhnout více nových zájemců o cukrářský obor.

 • Klec na medvěda hledá místo

  16:58 do playlistu

  Klec na medvěda hledá místo
  Speciální klec pro medvěda je na Vsetínsku. V noci ji přivezl starosta obce Oznice. Tam ji dnes řemeslníci upravili a zprovoznili. Kdy začne odchyt šelmy, která už na samotách zabila dvě desítky domácích zvířat, by mělo být jasné zítra.

 • Stromolezci zachránili jilm

  18:34 do playlistu

  Stromolezci zachránili jilm
  Největší a nejstarší jilm v Česku. Nachází se v Bukovci u Jablunkova. Minulý týden se ale jedna část začala oddělovat. Případné ohrožení se snažili odvrátit stromolezci. Strom zajistili statickými lany. Podle nich už žádné nebezpečí nehrozí a strom je stabilní.

 • Janáčkova opera Osud v NDM

  20:46 do playlistu

  Janáčkova opera Osud v NDM
  Janáčkova opera Osud v Národním divadle moravskoslezském. Skladatel ji zkomponoval jako čtvrtou v pořadí po smrti své dcery Olgy. Žádné z divadel ji ale za Janáčkova života neuvedlo. Za příběhem opery stojí setkání v Luhačovicích, příběh jedné ženy a spolupráce na libretu s další mladou dámou.

Přehrát vše

Související