iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 10. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1717
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Termín prodeje hutě se blíží

  0:53 do playlistu

  Termín prodeje hutě se blíží
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Termín prodeje hutě se blíží

  3:20 do playlistu

  Termín prodeje hutě se blíží
  Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

 • Zákaz startu v pěti zápasech

  6:31 do playlistu

  Zákaz startu v pěti zápasech
  Ostravský fotbalista Milan Baroš dostal za vyloučení v ligovém utkání se Slavií a následné vulgární reakce k rozhodčím zákaz startu v 5 zápasech. O verdiktu disciplinární komise Ligové fotbalové asociace informoval web Baníku. Šestatřicetiletý Baroš byl vyloučen v 15. minutě za tvrdý faul na Tomáše Součka. Po obdržení červené karty vulgárně urážel rozhodčí Berku a Proskeho. Ve středu se v prohlášení za své chování omluvil a odmítl, že by šel do souboje s cílem protihráče zranit.

 • Hasiči zachránili dítě

  7:06 do playlistu

  Hasiči zachránili dítě
  Ostravští hasiči ve středu večer v Ostravě-Porubě zachraňovali batole, které zapadlo do 4 metry hluboké plastové roury. Vytáhli jej s pomocí dlouhé tyče a háčku. Dítě neutrpělo žádné zranění.

 • DP má CNG stanici

  7:21 do playlistu

  DP má CNG stanici
  Druhou plničku CNG uvedl do provozu DPO. Jeho CNG autobusy teď mohou doplnit plyn nově také v garážích na Hranečníku. Ve špičce dovede plnící zařízení odbavit až 4 autobusy každých 8 minut. Sedmdesátimilionová investice by se měla na snížených provozních nákladech DPO vrátit do 6 let. Plničku by v budoucnu měly využívat i městské organizace včetně městské policie.

 • Zítra začnou komunální volby

  8:38 do playlistu

  Zítra začnou komunální volby
  Za méně než 24 hodin se v celém Česku otevřou volební místnosti a lidé budou vybírat zastupitele na příští 4 roky. Dnes na mnoha místech vrcholily přípravy, volební komise čeká nejnáročnější sčítání ze všech voleb. V MS kraji budou lidé na 3 místech volit také do Senátu.

 • Vzácná státovka v Olomouci

  11:04 do playlistu

  Vzácná státovka v Olomouci
  Její hodnota přesahuje minimálně 2 miliony korun. Ve své době byla 400x levnější. Československou pětitisícovou státovku vydanou v roce 1919 vystavuje poprvé v historii Vlastivědné muzeum v Olomouci. Dnes se do expozice, která připomíná vznik republiky, dostala z depozitáře. Z něj ji někdo před lety ukradl. Před rokem se ale do muzea vrátila.

 • Festival knihoven v Ostravě

  14:03 do playlistu

  Festival knihoven v Ostravě
  V Česku probíhá týden knihoven. Zvláštní program dnes nabídly i ty ostravské na Festivalu knihoven. Návštěvníci se mohli v 8 ostravských knihovnách účastnit speciálních workshopů, kvízů nebo prohlídek.

 • Jak chránit památky před ohněm

  16:11 do playlistu

  Jak chránit památky před ohněm
  Živě redaktor Pavel Habram.

 • Skauti opravují stezku

  18:53 do playlistu

  Skauti opravují stezku
  Před 3 lety pomáhali skauti z Klimkovic s obnovou studánek ve městě i kolem něj. Kromě vyčištění samotných zdrojů vody a úpravy okolí tehdy vylepšili také přístupové cesty. Teď se ale budou muset vrátit a u 2 studánek je opravit.

 • Pocta umění první republiky na Ostravsku

  21:12 do playlistu

  Pocta umění první republiky na Ostravsku
  Poctu výtvarnému umění první republiky na Ostravsku vzdává tamní Dům umění. Jeho výstavní projekt roku má název "Černá země", mýtus a realita. Mezi 150 výtvarnými díly jsou obrazy Oskara Kokoschky, Jana Zrzavého i automobil Tatra z roku 1933.

Přehrát vše

Související