iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 9. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1753
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tisíce dávek nebezpečné drogy v Ostravě

  0:48 do playlistu

  Tisíce dávek nebezpečné drogy v Ostravě
  6 lidí za tři dny se předávkovalo v Ostravě syntetickým kanabinoidem. Jeden z nich, a to 32etý muž, v pondělí zemřel. Další pak leží v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Kriminalisté zatím netuší, odkud droga pochází. Během vyšetřování se ale ukázalo, že by v ulicích Ostravy mohlo být až 3 tisíce dávek.

 • Tisíce dávek nebezpečné drogy v Ostravě

  3:20 do playlistu

  Tisíce dávek nebezpečné drogy v Ostravě
  Živě Tomáš Kužel, krajský ředitel Policie ČR MSK.

 • Na dopravu v Olomouci dohlíží nová řídící ústředna

  8:16 do playlistu

  Na dopravu v Olomouci dohlíží nová řídící ústředna
  Cesta k zelené vlně na křižovatkách ve stotisícové Olomouci. Pomoci by k tomu měla nová řídící ústředna. Umožní třeba ovládání semaforů při mimořádných dopravních problémech. Řidiče bude informovat o nehodách nebo volných parkovacích místech přes mobilní aplikaci.

 • Tresty na nelegální obchody s léky

  10:07 do playlistu

  Tresty na nelegální obchody s léky
  Olomoucký vrchní soud dnes po několika letech definitivně uzavřel kauzu dvou mužů, kteří nelegálně obchodovali s léky ze seznamu omamných a psychotropních látek. Bývalého ostravského vězeňského lékaře Antonína Strapinu soud poslal do vězení na 9 let, trest mu tak oproti krajskému soudu snížil o 2 roky. Jeho komplici Vlastimilu Hýžovi uložil odvolací soud souhrnný trest 11 let, přihlédl k jeho předchozímu odsouzení na devět let za obdobnou trestnou činnost. Muži podle rozsudku prodali nelegálně léky za 5 milionů šest set tisíc korun.

 • Američtí piloti přednášeli školákům

  10:40 do playlistu

  Američtí piloti přednášeli školákům
  Mošnovské letiště v Ostravě začíná plnit první technika, která se o víkendu představí návštěvníkům v rámci Dnů NATO. Většina ale dorazí během čtvrtka a pátku. Také přílet očekávaného amerického bombardéru B-52 Stratofortress přesunuli organizátoři až na zítřek. Posádka, která obvykle letoun obsluhuje, ale dorazila s předstihem a o svých zkušenostech dnes přednášela na ZŠ Zdeňka Škarvady v Ostravě-Porubě.

 • Jeseník trápí úbytek mladých lidí

  13:42 do playlistu

  Jeseník trápí úbytek mladých lidí
  Jeseník spustil nový program – každému, kdo od září začal ve městě studovat střední školu, daroval čtyři tisíce korun. Příspěvek, který má udržet mladé lidi v regionu. Třeba vloni odešlo na střední školu do jiného okresu 60 % deváťáků. Jenže zpět na Jesenicko se vrátí už jen málokdo.

 • Jeseník trápí úbytek mladých lidí

  15:33 do playlistu

  Jeseník trápí úbytek mladých lidí
  Živě Radek Stojan, vedoucí oddělení cestovního ruchu Olomouckého kraje.

 • Na Opavsku roste unikátní rozhledna

  19:08 do playlistu

  Na Opavsku roste unikátní rozhledna
  Železobetonová rozhledna, která odkazuje na tradici prvorepublikového opevnění, vzniká nad obcí Stěbořice na Opavsku. Dvanáctimetrová věž bude zároveň sloužit jako muzeum zaměřené na stavbu původních vojenských pevností. Slavnostně měla být otevřená 28. října, v den stého výročí vzniku Československa.

 • DějePIC! má další pokračování

  21:21 do playlistu

  DějePIC! má další pokračování
  Postavy z českých dějin v ostravském televizním studiu. Vzniká tam další série pořadu pro dětský program Déčko s názvem Dějepic. Jde o humorné lekce z české historie, při kterých se mimo jiné prezidenti, králové nebo slavní vojevůdci zpovídají moderátorovi ve studiu.

Přehrát vše

Související