iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 8. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2340
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Povodí Odry se připravuje na suché roky

  0:50 do playlistu

  Povodí Odry se připravuje na suché roky
  Kvůli dlouhotrvajícímu a opakovanému suchu začalo Povodí Odry společně s pracovníky z Českého Vysokého Učení Technického v Praze pracovat na studii, která pomůže nově nastavit manipulační řády na jednotlivých přehradách v závislosti na klimatických podmínkách posledních let. Ty by pak měly vést například k většímu zadržování vody v přehradách nebo dřívějšímu nástupu omezení dodávek vody pro průmyslové podniky. Kvůli vysychajícím tokům Povodí navíc začalo s pravidelnými kontrolami odběratelů vody.

 • Povodí Odry se připravuje na suché roky

  3:43 do playlistu

  Povodí Odry se připravuje na suché roky
  Živě Petr Březina, technický ředitel Povodí Odry.

 • V Ostravě otestují nové třídící kontejnery

  7:36 do playlistu

  V Ostravě otestují nové třídící kontejnery
  Zhruba třetina obyvatel městského obvodu Radvanice a Bartovice dostane od října 650 nových speciálních kontejnerů. Do žluto-modrých nádob budou lidé třídit dohromady papír, plast, nápojové kartony a kovové obaly. Ostrava je prvním městem v České republice, které bude pilotní projekt testovat. Slibuje si od něj, že se tak sníží množství směsného odpadu, jenž končí na skládkách.

 • Dobrovolní hasiči z Muglinova budou mít novou zbrojnici

  8:20 do playlistu

  Dobrovolní hasiči z Muglinova budou mít novou zbrojnici
  Po 125 letech se dobrovolní hasiči z Ostravy-Muglinova dočkají nové zbrojnice. Ta stávající už totiž jejich potřebám nevyhovuje. Nová zbrojnice vyroste na křižovatce ulic Bohumínské a Hladnovské, stavba byla dnes slavnostně zahájena.

 • Jedna kandidátka do voleb

  9:21 do playlistu

  Jedna kandidátka do voleb
  V řadě obcí si voliči při říjnových komunálních volbách budou moct vybrat jen z jedné kandidátky. V praxi to znamená, že všichni, co na ní jsou, budou zvoleni. Například v obci Mladecko na Opavsku se v minulém období volby opakovaly čtyřikrát. Někteří zastupitelé totiž odstoupili a jejich počet klesl pod nutné minimum. Teď teoreticky hrozí totéž: na kandidátce je jen 5 kandidátů, což se rovná počtu zastupitelů.

 • Údajná manufaktura na nelegální cigarety v Kopřivnici

  12:22 do playlistu

  Údajná manufaktura na nelegální cigarety v Kopřivnici
  Téměř 8,5 mil. korun mají dlužit na spotřební dani dva obžalovaní, kteří podle žalobce nelegálně vyrobili téměř tři a půl milionu kusů cigaret. Vyšetřování případu urychlil požár, jenž loni v lednu zničil průmyslové haly v Kopřivnici včetně dílny na cigarety.

 • Měsíc Taxify v Ostravě

  13:48 do playlistu

  Měsíc Taxify v Ostravě
  Uplynul měsíc od zavedení alternativní taxislužby společnosti Taxify v Ostravě. Nainstalovalo si ji tu už několik tisíc uživatelů a postupně přibývají i samotní řidiči. Ti mají zatím volnější podmínky než taxikáři s licencí, podle kterých je služba nelegální a po městě žádají její regulaci. Mezi řidiči "amatéry" a taxikáři se už údajně objevují i první střety.

 • Telefonní budky postupně mizí z ulic

  17:18 do playlistu

  Telefonní budky postupně mizí z ulic
  Jsou málo využívané, ničí je vandalové a jejich provoz je drahý. Telefonní automaty, které postupně mizí z ulic českých měst a obcí. Jen letos jich technici odstraní zhruba 1200. Podle provozovatele zařízení – společnosti O2 – jde v době mobilů o přirozený vývoj. Automaty totiž slouží jen jako náhradní řešení při ztrátě telefonu nebo vybití baterie.

 • Podle radních FM trvá oprava silnice dlouho

  19:22 do playlistu

  Podle radních FM trvá oprava silnice dlouho
  Ani po téměř čtyřech měsících není stále dokončená rekonstrukce jedné z nejfrekventovanějších silnic ve Frýdku-Místku. Na některých úsecích stále platí třicítka. Chybějící čáry na vozovce pak před křižovatkami způsobují řidičům problémy v řazení do pruhů. Radní více než padesátitisícového města si tak stěžují na kraj, který silnici opravuje.

 • Nádraží na osoblažské úzkokolejce opravují

  21:24 do playlistu

  Nádraží na osoblažské úzkokolejce opravují
  Nádraží na osoblažské úzkokolejce mění svůj vzhled. Nepotřebné chátrající stavby v květnu získali nadšenci od SŽDC. Pět nádražních budov získá prvorepublikovou podobu. Finančně pomohl s rekonstrukcí Moravskoslezský kraj.

Přehrát vše

Související