iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 8. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1869
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Padesát let od srpnové okupace 1968

  0:46 do playlistu

  Padesát let od srpnové okupace 1968
  Před 50 lety, v noci na 21. srpna 1968, překročily armády 5 států Varšavské smlouvy československé hranice a bez vědomí tehdejších státních orgánů obsadily území Československa. Na severní Moravu mířilo 70 tis. vojáků. Doprovázela je kolona 1 800 tanků.

 • Plán odporu na Nové Huti

  3:42 do playlistu

  Plán odporu na Nové Huti
  Odboj a napadení sovětských vojáků plánovali pracovníci tehdejší Nové Huti. Ti byli příjezdem vojsk překvapeni na noční směně. A podle archivářů byli doslova paralyzováni, což se později projevilo i na samotné výrobě. Takřka okamžitě se pak začalo propouštět i na VŠB-TUO.

 • Plán odporu na Nové Huti

  6:49 do playlistu

  Plán odporu na Nové Huti
  Živě Nina Pavelčíková, historička z Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

 • Dokument ostravského studia ČT

  11:24 do playlistu

  Dokument ostravského studia ČT
  Srpnové události roku 1968 v Ostravě přibližují rozhlasoví a televizní moderátoři i herci poloamatérského divadla. Dokument s názvem Ostravské jaro natočil pro Českou televizi režisér Aleš Koudela. Pod archívními záběry tanků v ostravských ulicích vzpomínají pamětníci na události, které srpnové okupaci předcházely i na ilegální vysílání přímo z televizního vysílače nebo rozhlasového studia.

 • Unikátní fotky okupace ve Frýdku-Místku

  15:00 do playlistu

  Unikátní fotky okupace ve Frýdku-Místku
  Po 50 letech objevili pracovníci Muzea Beskyd ve Frýdku_Místku dávno ztracené fotografie ze srpna 1968. Historici vůbec netušili, kdo snímky během příjezdu ruských vojsk pořídil. Autorku objevili náhodou, když ji jako bývalou archivářku oslovili s prosbou o pomoc při pátrání po tvůrci snímků. Jiřina Veselská byla dávno smířená s tím, že je za normalizace někdo zničil.

 • Požár omezil provoz vlaků

  18:05 do playlistu

  Požár omezil provoz vlaků
  Rozsáhlý požár trávy zastavil dnes na několik hodin dopravu na hlavním železničním koridoru z Prahy do Polska a dál do Ruska. Vlaky stály asi 3 hodiny, okolo 15:30 byl v úseku Polom-Studénka provoz obnoven, v úseku Suchdol nad Odrou-Studénka je veden sníženou rychlostí. Hasiči požár před 16. hodinou už dohašovali.

 • Opavany vylekal únik plynu

  18:26 do playlistu

  Opavany vylekal únik plynu
  U masivního úniku plynu museli dnes ráno a dopoledne v Opavě zasahovat hasiči. Při výkopových pracích na opravě vodovodního potrubí došlo k překopnutí plynové přípojky na křižovatce ulic Krnovská a Hany Kvapilové. Policie okamžitě celou oblast uzavřela a pouštěla pouze lidi, kteří bydlí v okolních domech. K evakuaci nakonec dojít nemuselo. Odkloněna byla i veškerá doprava včetně MHD.

 • Rizikové utkání v Olomouci

  19:04 do playlistu

  Rizikové utkání v Olomouci
  Živě Libor Hejtman, policejní mluvčí.

 • Úspěch olomouckých vědců

  21:32 do playlistu

  Úspěch olomouckých vědců
  Čeští vědci se podíleli na rozluštění genetického kódu pšenice. Tento přelomový objev zásadním způsobem pomůže např. při šlechtění odolnějších odrůd. 200členný mezinárodní tým pracoval na výzkumu 13 let. Jeho poznatky teď publikoval i prestižní časopis Science.

Přehrát vše

Související