iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 8. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1401
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová spalovna nebezpečného odpadu

  0:49 do playlistu

  Nová spalovna nebezpečného odpadu
  Společnost Suez chce začít v Ostravě stavět novou spalovnu nebezpečných odpadů. Ta by měla stát v části Mariánské Hory, kde už tato firma jednu spalovnu provozuje. Zařízení by už za dva roky mohlo zpracovat až 20 tisíc tun nebezpečného odpadu. Firma už se záměrem seznámila okolní obce, město, kraj i jednotlivé obvody.

 • Nová spalovna nebezpečného odpadu

  3:41 do playlistu

  Nová spalovna nebezpečného odpadu
  Živě Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje.

 • Žádost o předvedení Bakaly na prezídiu

  9:11 do playlistu

  Žádost o předvedení Bakaly na prezídiu
  Policejní prezidium obdrželo žádost sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD o předvedení finančníka Zdeňka Bakaly. Policie České republiky to dnes uvedla na Twitteru. Komise se rozhodla požádat policii o tento krok, protože Bakala, který žije ve Švýcarsku, se před komisi odmítá dostavit. Policisté však už včera uvedli, že mohou svědka předvést pouze v případě, že se nachází na území Česka.

 • Lidé zneužívají 158

  9:45 do playlistu

  Lidé zneužívají 158
  Více než pětina volání na tísňovou linku 158 olomouckého krajského operačního střediska je podle policistů zbytečná. Lidé se po operátorech domáhají například telefonních čísel na taxi, informací o vlakových spojení či si chtějí popovídat. Desítky případů ročně policisté hlásí kvůli zneužití linky telekomunikačnímu úřadu, pokuty se pohybují od několika tisíc až do dvou set tisíc korun.

 • Hefaiston letos skromnější

  10:10 do playlistu

  Hefaiston letos skromnější
  Středověký hrad Helfštýn se připravuje na hlavní akci sezony, největší evropské setkání kovářů s názvem Hefaiston. Letos přehlídka mění podobu kvůli rozsáhlé rekonstrukci hradního paláce, která jí ubere značnou část výstavní plochy. Hefaistonu, který se koná příští víkend, i letos bude předcházet Kovářské fórum. Tuto sobotu jej otevře trojice kovářů v čele s italským mistrem Robertem Magnim. Fórum i Hefaiston jsou vyvrcholením sezony této památky, akcí se každoročně účastní několik tisíc lidí.

 • Zájem o státní půjčku

  10:42 do playlistu

  Zájem o státní půjčku
  Půjčku až dva miliony korun mohou ode dneška žádat mladé rodiny do 36 let. Žádosti přijímá státní fond rozvoje bydlení v Praze a Olomouci. Úvěry jsou s 1% úrokem na 20 let a jsou určeny na modernizaci nebo pořízení nového bydlení. Do Olomouce přijeli lidé s žádostmi z celé Moravy.

 • Toxi tým pracuje 3 roky

  12:40 do playlistu

  Toxi tým pracuje 3 roky
  Jediné oddělení tzv. Toxi týmu v české republice, ostravské jedenácté oddělení obecné kriminality městského ředitelství policie Ostrava, zaznamenává úspěchy v odhalování varen pervitinu a pěstíren marihuany na území Ostravy. Jen od začátku roku společně s národní protidrogovou centrálou i policií z Polska a Slovenska odhalilo 5 pěstíren konopí a 18 varen pervitinu. Za celý loňský rok to přitom bylo 9 pěstíren a 20 varen pervitinu. V jedné z nich kriminalisté zadrželi muže přímo při výrobě několika kilogramů této návykové látky.

 • Operační robot ve FN Olomouc

  15:29 do playlistu

  Operační robot ve FN Olomouc
  Živě Vladimír Študent, přednosta Urologické kliniky olomoucké fakultní nemocnice.

 • Bohumín ozdobili řezbáři

  20:46 do playlistu

  Bohumín ozdobili řezbáři
  Do parku v bohumínské městské části Záblatí se vrátili řezbáři. Komunitní prostor, který před čtyřmi lety vznikl na popud místních obyvatel, se dočká nových dřevěných prvků. Na setkání řezbářů vzniklo kruhové posezení s ohništěm a rozcestník se svatým Floriánem.

Přehrát vše

Související